Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

IX edycja programu „Sztuka Wyboru” za nami

Jan Sugier - I miejsce

We wtorek (29 listopada) w siedzibie Fundacji Tumult odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu pn. „Plakat! Akcja! Reakcja!” na plakat profilaktyczny promujący odpowiedzialne korzystanie z mediów elektronicznych. Konkurs zorganizowano w ramach IX edycji programu „Sztuka Wyboru”, od 2011 roku realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Fundacji Tumult. Wydarzenie patronatem honorowym objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Czytaj więcej

Dzień Seniora

Drodzy Seniorzy,  z okazji Dnia Seniora pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia długich lat w dobrym zdrowiu, dużo energii do dalszego działania i ogromu życiowej aktywności.

Czytaj więcej

Jak wzmacniać kompetencje i potencjał rodzin

Szkolenie „Praca z rodziną oparta na potencjałach”, fot. Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu przeprowadził cykl trzech dwudniowych szkoleń dla pracowników pomocy społecznej pn. „Praca z rodziną oparta na potencjałach”.

Czytaj więcej

Wesoło i rodzinnie w Grudziądzu

Święto Rodziny w Grudziądzu, Fot. Fundacja Rodzice Dzieciom

24 września w Grudziądzu odbyło się kolejne rodzinne spotkanie organizowane wspólnie przez Departament Spraw Społecznych i Zdrowia i organizację pozarządową „Rodzice Dzieciom – fundacja dobrej edukacji”. Podobnie jak w poprzednich edycjach wydarzenia zabawa przeplatana była z zajęciami w Klubie mam i Klubie ojcowskim, gdzie rozwijane były kompetencje rodzicielskie.

Czytaj więcej

Konkurs „Plakat! Akcja! Reakcja!”

Konkurs „Plakat! Akcja! Reakcja!” - praca

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy oraz Fundacja Tumult zapraszają uczniów w wieku 13-20 lat z terenu województwa kujawsko-pomorskiego uczęszczających do szkół podstawowych, ponadpodstawowych lub placówek pozaszkolnych prowadzących zajęcia edukacyjne i kulturalno-oświatowe do udziału w konkursie pn. „Plakat! Akcja! Reakcja!” na plakat profilaktyczny. Konkurs jest organizowany w ramach IX edycji programu „Sztuka Wyboru”.

Czytaj więcej

„Sztuka Wyboru” powraca

Warsztaty graficzne Sztuki Wyboru

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią z nowym przedsięwzięciem powrócił program „Sztuka Wyboru”. W ramach tegorocznej, IX. już edycji programu w dniach 8-9 września 2022 r. w Bydgoszczy odbyły się po raz pierwszy warsztaty z zakresu tworzenia plakatu oraz kształtowania kompetencji społecznych uczniów. Warsztaty skierowane były do pedagogów/plastyków ze szkół ponadpodstawowych o profilu artystycznym oraz placówek kulturalno-oświatowych realizujących zajęcia plastyczne. Uczestnicy warsztatów reprezentowali szkoły plastyczne i placówki kulturalno-oświatowe z Bydgoszczy, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Łochowa, Rypina, Sicienka, Torunia, Tucholi i  Włocławka. Warsztaty odbyły się w  salach Internatu przy Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Ogłoszenie

W związku z przyjęciem uchwały Nr 35/1420/22 Zarządu Województwa Kujawsko--Pomorskiego z dnia 7 września 2022 r. w sprawie przyjęcia projektu „Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodziny na lata 2023-2028 Rodzina jest najważniejsza” i skierowania go do konsultacji z jednostkami samorządu terytorialnego, partnerami społecznymi i gospodarczymi zwracam się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie uwag do ww. projektu.

Czytaj więcej

Rusza nabór wniosków o nagrodę dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł”.

Statuetka „Stalowy Anioł”, fot. Mikołaj Kuras

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza XVI edycję Nagród Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego „Stalowy Anioł”.

Czytaj więcej

O uzależnieniach behawioralnych

Szkolenie pn. „Przeciwdziałanie uzależnieniom behawioralnym” fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zgodnie z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej oraz działalności szkoleniowej w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom behawioralnym od 1 stycznia 2022 r. stało się nowym zadaniem, do którego zobowiązane zostały samorządy gmin. 

Czytaj więcej

Dzieci, nasze skarby

Ilustracja - Standardy postępowania w procedurze "niebieskie karty" w sprawie dzieci

Przed nami perspektywa wakacji i urlopów. Zanim opustoszeją szkoły i przedszkola, wzrasta zainteresowanie dziećmi i młodzieżą – ich szkolnymi wynikami, organizacją dla nich wakacyjnych atrakcji i zapewnieniem opieki. Niestety, czas wakacji nie jest dla dzieci wolny od zagrożeń, w tym od przemocy. Tak więc kanikuła to okres intensywnej pracy instytucji działających na rzecz ochrony i pomocy najmłodszym.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone