Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Konferencja „Aktywny Senior”

Spotkanie z Seniorami

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka samorząd województwa zorganizował konferencję „Aktywny senior” dla przedstawicieli środowisk trzeciego wieku z całego regionu. Spotkanie odbyło się w środę (21 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim.

 

- Ze względu na współczesne procesy demograficzne seniorzy stanowią coraz większą grupę mieszkańców naszego regionu, a także kraju i całego kontynentu. To ważna grupa obywateli, których głos musi być brany pod uwagę przez rządy i samorządy, w tym samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Pamiętamy o tym. Jednym z najważniejszych naszych długofalowych wyzwań rozwojowych jest aktywizacja osób starszych w ich środowiskach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Celem spotkania była wymiana wiedzy oraz doświadczeń osób zajmujących się problematyką starzenia się i starości, a także przedstawienie propozycji rozwiązań problemów osób starszych z perspektywy działalności administracji rządowej. W trakcie spotkania wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pigży.

Program tutaj

To kolejne organizowane przez Urząd Marszałkowski wydarzenie dotyczące polityki senioralnej w Kujawsko-Pomorskiem. Od ubiegłego roku w naszym regionie działa powołana przez marszałka Piotra Całbeckiego Wojewódzka Rada ds. Polityki Senioralnej. Najbliższe posiedzenie prezydium rady zaplanowano również 21 stycznia.

foto_1.jpgfoto_2.jpgfoto_3.jpgfoto_4.jpgfoto_5.jpgfoto_6.jpgfoto_7.jpg

fot. Tymoteusz Tymiński
 
Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

21 stycznia 2015 r.

 

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone