Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

II edycja ToMUN

Inauguracja ToMUN

W dniach 23-25 września 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się druga edycja międzynarodowej konferencji symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych pn. ToMUN. Głównym celem projektu jest umożliwienie młodzieży z całego świata debaty na najistotniejsze tematy dotyczące aktualnych problemów społecznych i gospodarczych, a także zagadnień politycznych, prawnych i kulturowych.

 

Tematem przewodnim tegorocznych symulacji były zmiany klimatyczne, mi.in. emisja zanieczyszczeń  przez sektor rolnictwa, nowoczesne rozwiązania ekologiczne i technologie, promocja ekologicznej polityki w sektorze energetycznym. Uczestnicy konferencji reprezentujący Luksemburg, Niemcy, Słowację, Węgry, Łotwę, Gliwice, Włocławek i Chełmno, a także delegaci z IV LO, X LO, Gimnazjumi i Liceum Akademickiego oraz I LO w Toruniu przez dwa dni trwania projektu przygotowali wiele rezolucji, zwierających szczegółowe propozycję rozwiązań dla omawianych przez nich problemów. Oficjalnym językiem obrad był język angielski, dzięki czemu uczestnicy mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w języku mówionym i pisanym. Współpracując w ramach komisji, delegaci jednocześnie mogli rozwijać swoje umiejętności interpersonalne oraz umiejętność prowadzenia dyskusji.

 

Delegaci przyjezdni zakwaterowani byli u rodzin uczniów z Torunia. Dla wielu z nich, szczególnie goszczących uczniów z zagranicy, była to okazja do poznania odmiennej kultury, zwyczajów i przekonań.

 

Podczas zajęć uczniowie – organizatorzy z I LO w Toruniu prowadzili również działania mające na celu promocję kulturalną i turystyczną Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Projekt otrzymał wsparcie finansowe Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Biuro prasoweInauguracja ToMUNToMUN GrupaToMUN wywiad

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.