Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Polsko-włoska wymiana młodzieży

Legnano Grupa

W dniach 28 września – 4 października 2016 roku uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu po raz drugi uczestniczyli w polsko – włoskiej wymianie młodzieży z Regionem Lombardia (Włochy). Tegoroczna międzykulturowa wymiana młodzieży odbywała się przy wsparciu Fundacji „Enjoy” a partnerem projektu pn. „Mój dom Twoim domem” było Liceo „G. Galilei” w Legnano.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach dydaktycznych i warsztatach integracyjnych  przygotowanych przez szkołę w Legnano. Podczas spotkań młodzież reprezentująca Województwo Kujawsko-Pomorskie miała możliwość poznać kulturę i historię regionu Lombardia m.in. genezę historycznego wydarzenia pn. Palio upamiętniającego zbrojne starcie pomiędzy armia cesarza Fryderyka Barbarossy z wojskiem Ligi Lombardzkiej.

 

Młodzież zwiedziła także Mediolan, Wenecję i Bergamo. Dzięki zakwaterowaniu u rodzin uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego mogli poznać codziennie życie i zwyczaje włoskich rodzin, nawiązać kontakty z rówieśnikami.

 

W przyszłym roku zaplanowana została kontynuacja projektu polegająca na rewizycie uczniów z włoskiego liceum w Województwie Kujawsko-Pomorskim, podczas której włoska młodzież będzie mogła poznać atrakcje turystyczne, kulturalne oraz ofertę edukacyjną województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Legnano Grupazajęcia dydaktyczne wymiana

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.