Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Propozycja współpracy z francuskim miastem Thouars

Miasto Thouars
Miasto Thouars

Miasto Thouars zaprasza do włączenia się w międzynarodowy projekt, polegający na waloryzacji zabytkowych dzielnic miast poprzez różnego rodzaju wizualizacje oparte na świecie fantazji.

 

Thouars we Francji jest miastem Sztuki i Historii z zabytkową średniowieczną dzielnicą. W ramach działań obywatelskich oraz promocji miasta zainicjowano projekt inspirowany światem baśni, zmierzający do waloryzacji zabytkowej dzielnicy miasta. Animatorem projektu jest komitet artystyczny utworzony przez grupę obywateli, który w ramach realizacji projektu wyraża chęć podjęcia współpracy oraz wymiany artystycznej z jednym z miast kujawsko-pomorskiego. A ponieważ tradycje baśni i postaci fantastycznych istnieją w obu krajach, odkrywanie zabytkowych dzielnic miast poprzez pryzmat świata fantazji służy nowoczesnemu wyrażaniu tradycji, natomiast posługiwanie się różnymi formami wyrazu artystycznego, takimi jak muzyka, obraz, rzeźba, itp. oraz udział obywateli w projekcie sprzyjają tworzeniu oczekiwanego klimatu.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat projektu, zainteresowane miasta województwa kujawsko-pomorskiego prosimy o kontakt z Departamentem Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Wymagania dodatkowe: osoba kontaktowa ze znajomością języka francuskiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.