Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Pamięci zamordowanych w raciniewskim lesie

Uroczystości w raciniewskim lesie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Społeczność lokalna oraz przedstawiciele władz i Wojska Polskiego uczcili w minioną niedzielę (24 września) cywilne ofiary antypolskich czystek, przeprowadzonych przez niemieckich okupantów jesienią 1939, spoczywające w zbiorowej mogile w lesie w pobliżu Raciniewa w powiecie chełmińskim. Marszałek Piotr Całbecki podziękował osobom i środowiskom, które dbają o to miejsce pamięci.

Czytaj więcej

Stalowe Anioły – wnioski do 30 września

Statuetka „Stalowy Anioł”,  fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy społecznej zostaną po raz siedemnasty uhonorowani nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski czekamy do 30 września.

Czytaj więcej

Sięgnijcie po stypendia!

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznajemy w ramach dwóch marszałkowskim programów edukacyjnych. Nowe regulaminy dostępne są poniżej. Na wnioski czekamy do 30 września.

Czytaj więcej

Lokalna żywność – zapraszamy na zakupy

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.com.pl dla UMWKP

Świeże warzywa, miody, sery i kefiry – to produkty, które znajdziemy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także swojskie wędliny, syrop z mniszka lekarskiego oraz gzik ze szczypiorkiem. Okienko zakupowe jest już otwarte. Zamówienia można składać do 2 października. Odbiór 5 października w trzech toruńskich lokalizacjach.  

Czytaj więcej

Bezpiecznie na drogach w powiecie włocławskim

Podpisanie umowy na modernizację DW 268, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W powiecie włocławskim rusza kolejna ważna inwestycja drogowa. Gruntownie zmodernizujemy jedenastokilometrową drogę wojewódzką nr 268 z Brzezia do Brześcia Kujawskiego. W poniedziałek (25 września) w Urzędzie Marszałkowskim, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą prac.

Czytaj więcej

Koncert Wolności w Toruniu (fotorelacja)

Koncert wolności w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło, tarantoga.pl dla UMWKP

Za nami wyjątkowy koncert. Na scenie Areny Toruń pojawili się popularni polscy artyści. Tematem przewodnim muzycznego spotkania była wolność. Wydarzenie dofinansowano z funduszy europejskich. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji koncertu. Zdjęcia tutaj.

Czytaj więcej

Stolno-Wąbrzeźno: nasza największa inwestycja drogowa zakończona

Otwarcie zmodernizowanej drogi wojewódzkiej nr 548, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, lokalnych samorządowców i mieszkańców otwarto w piątek (22 września) blisko trzydziestokilometrową kompleksowo zmodernizowaną trasę łączącą powiaty chełmiński i wąbrzeski z autostradą A1. Realizacja zadania wartego 177 milionów złotych była współfinansowana ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Czytaj więcej

Niech dobrze służy lokalnej społeczności!

Otwarcie sali gimnastycznej w Nowej Wsi, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki oraz radni województwa Katarzyna Lubańska, Robert Malinowski i Małgorzata Taranowicz uczestniczyli w piątkowej (22 września) uroczystości otwarcia nowo wybudowanej sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Nowej Wsi w powiecie grudziądzkim. Samorząd województwa dołożył do budżetu inwestycji milion złotych.

Czytaj więcej

RPO: dotacje dla samorządów

Uroczystość przekazania umów o dofinansowanie projektów RPO, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radna województwa Katarzyna Lubańska spotkali się w czwartek (21 września) z przedstawicielami  beneficjentów naszego programu regionalnego perspektywy 2014-2020, by przekazać im podpisane umowy o dofinansowanie projektów. Przypieczętowane właśnie wsparcie - łącznie prawie 6 mln złotych – jest przeznaczone m.in. na instalacje systemów wykorzystujących promieniowanie słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej.

Czytaj więcej

W Brukseli o interesach naszych rolników

Konferencja na temat przyszłości europejskiego rolnictwa, Bruksela, 19 września 2023, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył we wtorek (19 września) w Brukseli w zorganizowanej przez Europejską Partię Ludową konferencji na temat przyszłości europejskiego rolnictwa, w której wzięli też udział odpowiedzialni za rolnictwo ministrowie w rządach Czech, Szwecji, Austrii i Grecji, a także członkowie Parlamentu Europejskiego i przedstawiciele środowisk rolniczych. Interesy polskiego rolnictwa reprezentowali też europoseł Jarosław Kalinowski i poseł Marek Sawicki.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.