Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Czekamy na projekty organizacji pozarządowych

II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej to jedna z imprez organizacji pozarządowych wspartych finansowo przez Urząd Marszałkowski w ramach otwartego konkursu ofert, fot. Filip Kowalkowski

Blisko 7 milionów złotych znalazło się w puli środków, które zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przekaże organizacjom pozarządowym na realizację zadań w 2022 roku. Nabór wniosków w większości uruchomionych otwartych konkursów ofert trwa do 24 stycznia. Wnioski można składać za pomocą internetowego generatora.

Czytaj więcej

Recepta na udane ferie (zdjęcia)

fot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć, warsztatów i imprez kulturalnych przygotowanych przez wojewódzkie instytucje kultury na czas ferii. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj więcej

Mieszkanki województwa z marszałkowskimi medalami

Marianna Wieniecka, fot. UM Włocławek

Przeżyła trudne pięć lat robót przymusowych na niemieckiej wyspie. Od urodzenia związana z naszym regionem, pani Marianna Wieniecka z Włocławka dołączyła do grona Rówieśników Niepodległej. W piątek (14 stycznia) otrzymała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Odwiedził ją członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i prezydent miasta Włocławka Marek Wojtkowski. Odznaczono również jubilatkę z Solca Kujawskiego (powiat bydgoski), pasjonatkę szycia i matkę pięciorga dzieci panią Annę Kozioł.

Czytaj więcej

Wsparcie dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i adresem e-mailowym niebieskalinia[at]kujawsko-pomorskie.pl działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu innych miastach naszego regionu.

Czytaj więcej

Podaruj 1 procent organizacji w regionie

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Zbliża się czas składania rocznych deklaracji podatkowych. Zachęcamy do wsparcia i przekazania 1 % jednej z 373 organizacji pożytku publicznego (OPP) działających w województwie kujawsko-pomorskim. Podatek będzie można rozliczyć online od 14 lutego.

Czytaj więcej

Gratulacje w Pałacu Dąmbskich

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z urzędnikami awansowanymi na wyższy stopień służbowy, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się w Pałacu Dąmbskich z pracownikami wojewódzkiej administracji samorządowej awansowanymi na wyższe stopnie służbowe.

Czytaj więcej

Marszałkowskie wsparcie dla 1,5 tysiąca prymusów

Spotkanie z ubiegłorocznymi stypendystami programu Prymus Pomorza i Kujaw, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Blisko 4 miliony złotych trafi w tym roku do uczniów kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”,  „Humaniści na start” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Projekty finansujemy w oparciu o środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu samorządu województwa. Pierwsze transze stypendiów trafią do prymusów na przełomie lutego i marca.

Czytaj więcej

Stypendia fundowane dla studentów medycyny i młodych lekarzy

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku uruchomiły programy stypendialne dla studentów medycyny oraz młodych lekarzy, których celem jest związane medyków z tymi lecznicami. To remedium na odczuwany w całym kraju deficyt kadr medycznych.

Czytaj więcej

Fundusze dla Kujaw i Pomorza – podsumowaliśmy proces konsultacji

Konferencja podsumowująca konsultacje FEdKP, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Podczas środowej (12 stycznia) konferencji podsumowującej rozmawiano o efektach konsultacji społecznych projektu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027 - naszego nowego programu regionalnego, będącego podstawą inwestowania w naszym województwie unijnych środków nowej perspektywy - i ich wpływie na ostateczny kształt dokumentu. Budżet programu to 1 753 miliony euro, zakładany termin uruchomienia to lipiec.

Czytaj więcej

Nowe ścieżki pieszo-rowerowe w regionie – kolejne inwestycje zakończone

Ścieżka pieszo-rowerowa w Podzamku Golubskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Z końcem grudnia oddaliśmy do użytku dwie nowe ścieżki pieszo-rowerowe wybudowane w ramach Drogowej Inicjatywy Samorządowej (DIS). Piesi mogą bezpiecznie poruszać się wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 543 pomiędzy Grzybnem i Drużynami w powiecie brodnickim, a w Podzamku Golubskim (powiat golubsko-dobrzyński) wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 534 powstał brakujący odcinek ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Golub-Dobrzyń z Ostrowitem (powiat golubsko-dobrzyński).

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone