Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Obradował Komitet Monitorujący RPO

Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPOWKP, 24 stycznia 2020, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Obradował Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny. Podczas piątkowego (24 stycznia) posiedzenia przyjęto kryteria wyboru w konkursach dotyczących między innymi efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, budowy ścieżek rowerowych, wsparcia na prace badawczo-rozwojowe w przedsiębiorstwach i budowy infrastruktury biznesowej. 

Czytaj więcej

Chełmno i Grudziądz świętowały stulecie powrotu do macierzy

Chełmno świętowało setną rocznicę powrotu do macierzy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W środę (22 stycznia) uroczystości setnej rocznicy powrotu do wolnej Polski odbywały się w Chełmnie, w czwartek (23 stycznia) świętował Grudziądz.

Czytaj więcej

Sprawdzian wiedzy o samorządzie

Drugi etap Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół podstawowych, fot. Szymon Ździebło/tarantoga.pl

W czwartek (23 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się drugi etap Regionalnego Konkursu o Samorządzie Terytorialnym dla szkół podstawowych. Spotkanie  otworzyła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

Czytaj więcej

Dla babć i dziadków nie tylko w dniu ich święta

Konferencja w Urzędzie Marszałkowskim z okazji Dnia Babci i dziadka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Babcie i dziadkowie – osoby niezbędne w naszym życiu. Dziś coraz częściej łamią stereotypy związane z wiekiem – pracują, są wolontariuszami, chodzą na warsztaty teatralne i kursy językowe, używają komputera, wstępują w związki małżeńskie. Marszałkowska polityka senioralna uwzględnia różnorodne potrzeby tej grupy wiekowej.

Czytaj więcej

Tablice dla ojców naszej niepodległości

Odsłonięcie tablicy poświęconej generałowi Józefowi Dowborowi-Muśnickiemu, fot. Filip Kowalkowski

W środę (22 stycznia) w Bydgoszczy, z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, została odsłonięta umieszczona na frontonie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na Starym Rynku tablica poświęcona generałowi Józefowi Dowborowi-Muśnickiemu. W poniedziałek (20 stycznia) z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odsłonięto tablice pamiątkowe poświęcone innym ojcom naszej niepodległości: marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, Romanowi Dmowskiemu, Wojciechowi Korfantemu i generałowi Józefowi Hallerowi. 

Czytaj więcej

Setna rocznica powrotu Chełmży do wolnej Polski

Uroczystości setnej rocznicy powrotu Chełmży do macierzy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Obchodzimy stulecie powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do macierzy. We wtorek (21 stycznia) odbyły się uroczystości w Chełmży w powiecie toruńskim, w których uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Pomoc dla doktora Pawła Drojeckiego

Konferencja na temat pomocy dla doktora Pawła Drojeckiego, fot. Andrzej Goiński

Około 100 tysięcy złotych udało się zebrać do tej pory ze sprzedaży cegiełek na koncert charytatywny „Moc dla Pawła”. Pieniądze nadal spływają. Środki zostaną przeznaczone na leczenie  Pawła Drojeckiego, lekarza chirurga, który choruje na nieuleczalne stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Podczas wydarzenia które odbyło się 8 stycznia w Arenie Toruń wystąpili: Organek, Adam Nowak, Mariusz Lubomski, Robert Cichy, Zbigniew Krzywański i Jacek Bończyk. Uczestniczyło w nim około 2500 osób. O podsumowaniu efektów koncertu opowiedzieli organizatorzy i muzycy podczas wtorkowej (21 stycznia) konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim.

Czytaj więcej

Sesja Osób Niepełnosprawnych

XI Sesja Osób Niepełnosprawnych, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl dla UMWKP

W poniedziałek (20 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się XI Specjalna Sesja Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem spotkania był samorząd województwa we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu oraz Sejmikiem Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Lekcja miłości ojczyzny: tłumy na uroczystościach w Golubiu-Dobrzyniu

Obchody stulecia powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do macierzy, 17 stycznia 2020, Golub-Dobrzyń, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

100 lat temu Polska powróciła na Pomorze i Kujawy Zachodnie. W miniony piątek (17 stycznia), z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, odbyło się najbardziej spektakularne wydarzenie w jubileuszowym kalendarium – uroczystości w Golubiu-Dobrzyniu, z inscenizacją wkroczenia Błękitnej Armii generała Hallera do Golubia, przygotowaną przez stuosobową grupę rekonstrukcyjną. W wydarzeniu uczestniczyli tłumnie mieszkańcy regionu. Uroczystości objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Kolejne najbliższe wydarzenia. Golub-Dobrzyń - 100. rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski (film 12,5 min.)

Czytaj więcej

Wyróżnimy najlepsze projekty muzealne

Główną nagrodą w konkursie są statuetki Musejon, fot. Mikołaj Kuras

Ruszył nabór wniosków do pierwszej edycji regionalnego konkursu Musejon -  Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Wybierzemy i nagrodzimy najlepsze projekty zrealizowane przez muzea w naszym regionie.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone