Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Bądźmy solidarni, nie dajmy się epidemii

Fragment plakatu Razem dla kujawsko-pomorskiego

Marszałek Piotr Całbecki podjął decyzję o utworzeniu funduszu na rzecz walki z koronawirusem i skutkami epidemii „Razem możemy więcej”. To efekt m.in. inicjatywy kujawsko-pomorskich firm gotowych do wyasygnowania na ten cel własnych pieniędzy. Każdy się może przyłączyć, także prywatni darczyńcy. Wesprzyjmy tych, którzy troszczą się o nasze zdrowie, codziennie opiekują naszymi seniorami i osobami niepełnosprawnymi, wolontariuszy, a także środowiska, które ucierpiały lub ucierpią w związku z obostrzeniami stanu epidemicznego.

Czytaj więcej

Dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Sposobem na ograniczenie zapotrzebowania na energię i zmniejszenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynków mieszkalnych, a tym samym na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy, jest ich właściwa izolacja termiczna. Ocieplenie ścian, wymiana pokrycia dachowego, uszczelnienie okien i drzwi, montaż energooszczędnego oświetlenia - to tylko niektóre z działań, jakie proponujemy spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym, oferując na te cele wsparcie w postaci pożyczek i dotacji w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj więcej

Pamięci św. Jana Pawła II

Iluminacja na budynku Urzędu Marszałkowskiego, fot. Mikołaj Kuras

2 kwietnia obchodziliśmy 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II, wielkiego Polaka, patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Marszałek Piotr Całbecki złożył tego dnia kwiaty pod toruńskim pomnikiem świętego. O godzinie 21.37 na ścianie Urzędu Marszałkowskiego wyświetliliśmy symboliczny znak naszej pamięci o papieżu Polaku.

Czytaj więcej

Nagrodziliśmy zasłużonych dla teatru

Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Aktorzy, instruktor teatralny, dramaturg, kierownik pracowni krawieckiej i plastycznej, a także pracujący na rzecz kujawsko-pomorskich scen cenieni fachowcy innych dziedzin – tegoroczne nagrody teatralne marszałka województwa przyznano jedenaściorgu zasłużonym dla teatru osobom. Ze względu na obecną sytuację uroczysta gala wręczenia nagród nie odbędzie się.

Czytaj więcej

Profesor Buszewski członkiem Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki

Profesor Bogusław Buszewski, fot. Andrzej Romański

Związany z marszałkowską administracją naszego województwa wybitny polski chemik profesor Bogusław Buszewski, jako pierwszy w historii naukowiec Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, został członkiem zwyczajnym Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki.

Czytaj więcej

Rusza konkurs dla dziennikarzy i blogerów

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Do 14 sierpnia czekamy na materiały przedstawicieli prasy, radia, telewizji oraz mediów internetowych, promujące walory przyrodniczego województwa kujawsko-pomorskiego. To już czwarta edycja marszałkowskiego konkursu „Lubię tu być… na zielonym”. Zwycięzcy otrzymają vouchery podróżne.

Czytaj więcej

Podaruj 1 procent organizacjom non profit – masz czas do 31 maja

Fot. Jacek Smarz

W związku z obecną w kraju sytuacją, termin składania deklaracji PIT przedłużono do końca maja. Przypominamy o możliwości przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz jednej z 360 organizacji działających na terenie naszego województwa. Lista ngo-sów uprawniona do otrzymania wsparcia dostępna jest tutaj. Z uwagi na ograniczenie dostępu do urzędów skarbowych  zachęcamy do rozliczenia podatku online.

Czytaj więcej

Maski przeciwwirusowe z TZMO

  • Etykieta: aktualności
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Do samorządów lokalnych w całym regionie trafia właśnie druga transza – 10 tysięcy sztuk - masek przeciwwirusowych, produkowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO). Zostaną w nie wyposażeni m.in. pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej oraz obsługa transportu publicznego. Redystrybucję koordynuje Urząd Marszałkowski.   

Czytaj więcej

Posiłki, zakupy, leki – pomagamy seniorom przetrwać epidemię

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Osiemdziesiąt starszych osób, podopiecznych powstałych ze wsparciem z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego dziennych domów opieki w Górznie w powiecie brodnickim i Przysieku w powiecie toruńskim, otrzymuje do domów bezpłatne gorące posiłki, a od kilku dni także zamówione zakupy i leki. To skutek rozwiązań, które przyjęliśmy na czas epidemii COVID-19. Rekomendujemy je wszystkim podmiotom prowadzącym tego rodzaju projekty.

Czytaj więcej

Epidemia. Ośrodki wytchnieniowe dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Samorząd województwa uruchomił dwa ośrodki wytchnieniowe, dedykowane białemu personelowi pięciu kujawsko-pomorskich szpitali znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią. – Chcemy, by służyły tym, którzy codziennie narażają zdrowie i życie by służyć innym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Pobyty są bezpłatne, wszystkie koszty pokrywa samorząd województwa. Placówki prosimy o kontakt z p. Katarzyną Wilczyńską, tel. 660 667 943.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone