Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Kultura na weekend

Koncert zespołu Piotr Nalepa Breakout Tour, fot. materiały promocyjne Teatru Muzycznego w Toruniu
Koncert zespołu Piotr Nalepa Breakout Tour, fot. materiały promocyjne Teatru Muzycznego w Toruniu

Koncerty w Filharmonii Pomorskiej, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym i Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz wykład na temat sztuki w przestrzeni miasta w toruńskiej Galerii Wozownia to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy przygotowała na czwartek i piątek (29 i 30 października) koncerty z muzyką Mozarta w roli głównej. Pierwszego dnia Orkiestra Symfoniczna FP i Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego wykonają ostatni utwór wiedeńskiego klasyka, czyli Requiem d-moll. W piątek zabrzmią popularne mozartowskie utwory, m. in. aria Królowej Nocy z „Czarodziejskiego fletu”, arie Figara i Cherubina z „Wesela Figara”, Leporella z „Czarodziejskiego fletu” i słynna serenada „Eine Kleine Nachtmusik”. Więcej informacji na stronie filharmonii.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjnym Teatr Muzyczny w Toruniu w piątek (30 października) będzie gościł zespół Piotra Nalepy. Koncert poświęcony jest pamięci dwóch ikon polskiego rocka i bluesa, Tadeuszowi Nalepie i Mirze Kubasińskiej. Muzycy wykonają takie utwory jak „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Rzeka dzieciństwa”czy „Oni zaraz przyjdą tu”. Początek o godzinie 19 Więcej informacji na stronie teatru.

 

W niedzielę (1 listopada) w Teatrze Polskim w Bydgoszczy koncert „Zaduszki jazzowe”. Wystąpią Eljazz Big-Band, który wykona najsłynniejsze utwory wybitnego perkusisty Buddy’ego Richa, oraz Leszek Kułakowski, który wraz ze swoim zespołem zaprezentuje utwory z albumu „Looking Ahead”. Koncert odbywa się w ramach trwającego 13. Bydgoszcz Jazz Festival. Więcej informacji na stronie festiwalu.

 

Dziś (29 października) w Galerii Wozownia odbędzie się wykład Pawła Grobelnego, projektanta i kuratora wystaw, poświęcony instalacjom projektowym w przestrzeni publicznej. Prelegent w 2009 roku został wybrany do prestiżowego grona „100 Young Creative Talents”, ma na swoim koncie autorstwo mebli miejskich w ogrodzie Albertine w Brukseli i ogrodzie Zhongshan w Szanghaju. W Wozowni opowie o projektach, które są realizacjami zbliżonymi do instalacji artystycznych, ale zakładają także działanie czysto użytkowe. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie galerii.

 

Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorski Impresaryjnym Teatr Muzyczny i Galeria Wozownia są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 października 2015 r.

 

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone