Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Byli na Bornholmie, popłyną na Horn

„Oceania” i jej załoga przy Nabrzeżu Kościuszki w Gdyni, fot. Alfred Rak
„Oceania” i jej załoga przy Nabrzeżu Kościuszki w Gdyni, fot. Alfred Rak

Blisko dwa tysiące uczniów z siedemnastu szkół w całym regionie uczestniczyło w edukacyjno-wychowawczym programie samorządu województwa i żeglarskiego Bractwa Kaphornowców, który zakończył się sierpniowym rejsem bałtyckim z zawijaniem do portów na duńskim Bornholmie. Uczestniczyła w nim piątka zwycięzców kilkuetapowego konkursu. Planujemy już kolejne edycje.

 

Program i konkurs „Kurs na Horn” łączy edukację morską i historyczną z morskim kształtowaniem charakterów. Adresowany był do wszystkich szkół i wszystkich uczniów w Kujawsko-Pomorskiem. Na każdym etapie młodzi ludzie musieli się wykazać zaangażowaniem i wiedzą na temat morskiej historii Polski.

 

Nagrodą dla zwycięzców etapu szkolnego – po pięć osób z każdej z siedemnastu szkół - był dwudniowy rejs pod żaglami na trasie Gdańsk-Hel-Gdynia. Jego uczestnicy zostali poproszeni o stworzenie prezentacji multimedialnych na jego temat oraz zaproszeni do udziału w kolejnym teście wiedzy. Ten etap – wojewódzki – wyłonił piątkę najlepszych, która 26 sierpnia na pokładzie jachtu Oceania zawinęła do Gdyni, kończąc tygodniową morską przygodę.

 

Chłopcy i dziewczyny są uczniami szkół w Bydgoszczy, Toruniu, Nakle i Chełmży. Gratulujemy!

 

Kolejne edycje konkursu – 2017 i 2018 – wyłonią zwycięzcę zwycięzców, który opłynie przylądek Horn w towarzystwie wytrawnych żeglarzy, dołączając do elitarnego klubu kaphornowców.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 września 2016 r.   

 

„Oceania” i jej załoga przy Nabrzeżu Kościuszki w Gdyni, fot. Alfred Rak„Oceania” i jej załoga przy Nabrzeżu Kościuszki w Gdyni, fot. Alfred Rak„Oceania” i jej załoga przy Nabrzeżu Kościuszki w Gdyni, fot. Alfred Rak

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone