Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Marszałkowski Szpital Zespolony ma 50 lat

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Wojewódzki Szpital Zespolony (WSZ) w Toruniu funkcjonuje już od pół wieku. Obchody jubileuszu są okazją do złożenia gratulacji i podziękowań zasłużonym pracownikom placówki, a także tym, dzięki którym w szpitalnym kompleksie na Bielanach powstało od podstaw otwarte wiosną tego roku nowe miasteczko medyczne. W dzisiejszej (30 września) uroczystej gali w toruńskim hotelu Copernicus uczestniczy marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

RPO: wozy dla strażaków ochotników i bazy edukacyjne

Podpisanie umów RPO, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dwadzieścia dwa samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek ochotniczych straży pożarnych w całym regionie, a mieszkańcy Płonnego i Dulska w powiecie golubsko-dobrzyńskim zyskają bazy edukacji ekologicznej. Wartość obu projektów wynosi ponad 16 mln złotych, z czego blisko 10,5 mln złotych stanowi wsparcie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowy na dofinansowanie wręczyli dziś (30 września) marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Dzień pamięci ofiar zbrodni pomorskiej 1939

Uroczystość odsłonięcia pomnika w Parku Pamięci, 6 października 2018, na pierwszym planie prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Jan Wyrowiński; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska zapraszają za uroczyste wojewódzkie obchody 83. rocznicy zbrodni pomorskiej 1939, które odbędą się w najbliższą niedzielę (2 października) tradycyjnie w toruńskim Parku Pamięci. Początek o godz. 10, w programie m.in. przygotowana przez harcerzy inscenizacja historyczna.

Czytaj więcej

W Brukseli o funduszach 2021-2027 i bezpieczeństwie żywnościowym

Spotkanie z przedstawicielami międzynarodowych środowisk producentów rolnych, fot. Mieszko Matusiak/ UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki przebywał (27-29 września) w Brukseli, gdzie rozmawiał w Komisji Europejskiej o naszym programie regionalnym perspektywy 2021-2027 i w serii spotkań prowadził konsultacje projektu opinii Europejskiego Komitetu Regionów (KR) w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego i zwiększenia odporności systemów żywnościowych naszego kontynentu.

Czytaj więcej

Ślubowanie urzędników

Ślubowanie urzędników, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

„Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania” – to słowa ślubowania, które złożyło w piątek (30 września) siedmioro pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, kończących służbę przygotowawczą.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

Kodeks Korwina, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W pierwszy weekend października instytucje kulturalne w całym kraju zapraszają na doroczny „Weekend seniora z kulturą”. Marszałkowskie jednostki także tym razem włączają się do tej ogólnopolskiej akcji. Bilety w promocyjnych cenach, warsztaty, słuchowiska, seanse filmowe – to tylko niektóre z propozycji. Maestro Kaspszyk na 60. BFM

Czytaj więcej

Dodatkowe 50 mln złotych na modernizację kujawsko-pomorskich dróg

Czarna droga w Tucholi po remoncie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Kontynuujemy modernizację sieci kujawsko-pomorskich dróg. W związku z rosnącą inflacją i wzrostem kosztów inwestycji drogowych radni województwa zatwierdzili podczas poniedziałkowej (26 września) sesji sejmiku zmiany dotyczące zwiększenia środków na ich realizację.

Czytaj więcej

Najlepsi maturzyści gościli w urzędzie

Spotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wśród najzdolniejszych maturzystów w kraju znaleźli się licealiści kujawsko-pomorskich szkół. Tegoroczni najlepsi z najlepszych oraz liderzy rankingów naszych tegorocznych programów stypendialnych spotkali się w czwartek (29 września) z przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietą Piniewską, członkiem zarządu Sławomirem Kopyściem oraz dyrektorem Departamentu Edukacji Czesławem Ficnerem.

Czytaj więcej

Komunikat w sprawie rozstrzygnięcia przetargu kolejowego

Briefing ws. kolei, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zarząd województwa podjął decyzję o zmianach w budżecie województwa, niezbędnych do rozstrzygnięcia przetargu na wieloletnią (do 2030 roku) obsługę regionalnych pasażerskich przewozów kolejowych w segmencie dotyczącym połączeń na liniach niezelektryfikowanych. Zmiana została zatwierdzona podczas poniedziałkowego (26 września) posiedzenia sejmiku województwa.

Czytaj więcej

Sesja sejmiku województwa

Sesja sejmiku województwa, 26.09.2022, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Podczas poniedziałkowych (26 września) obrad honorowy prezes Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto Bydgostia Zygfryd Żurawski odebrał nadaną mu Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz przyznaną klubowi statuetkę Stella Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae. Srebrnym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis wyróżniony został dr Tomasz Wojciekiewicz, współzałożyciel i długoletni prezes wydawnictwa prasowego, który zbudował silne marki największych dzienników informacyjnych w województwie „Expressu Bydgoskiego” i „Dziennika Toruńskiego Nowości”. Zatwierdzone przez radnych województwa zmiany w budżecie województwa umożliwią rozstrzygnięcie przetargu na wieloletnią obsługę regionalnych pasażerskich przewozów kolejowych w segmencie dotyczącym połączeń na liniach niezelektryfikowanych.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone