Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Za wiarę i ojczyznę!

Odsłonięcie tablicy poświęconej duchownym w Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pamięci pomordowanych duchownych, zakonników i sióstr zakonnych poświęcony jest pomnik, który wczoraj (17 maja) został odsłonięty przez marszałka Piotra Całbeckiego w toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939. Mającą ekumeniczny charakter uroczystość rozpoczęło nabożeństwo majowe z udziałem biskupa ordynariusza diecezji toruńskiej i administratora diecezji bydgoskiej Wiesława Śmigla oraz duchownych katolickich i prawosławnych.

Czytaj więcej

Na rozwój przedsiębiorczości i aktywizację społeczną

Podpisanie umów w LGD Pałuki-Wspólna Sprawa, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Na wsparcie inwestycyjne mikro i małych przedsiębiorstw zostaną przeznaczone środki, które w formie grantów przekazano dziś (18 maja) w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Pałuki-Wspólna Sprawa” w Żninie. Dofinansowania na łączną kwotę prawie miliona złotych trafiły do dziesięciu lokalnych podmiotów. Grantobiorcom symboliczne czeki wręczyli przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Bransoletki życia trafią do seniorów – trwają rekrutacje

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Kolejni realizatorzy rozpoczęli nabór uczestników do projektu Kujawsko-Pomorskiej Teleopieki. Jeszcze w tym roku do mieszkańców 78 gmin i miast naszego regionu trafi 3 tysiące bransoletek życia, które ratują w sytuacjach zagrożenia i dają poczucie bezpieczeństwa. Koordynatorem programu jest marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu (ROPS). Więcej informacji pod numerem telefonu 56 657 14 69 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej

Pamięci świętego Jana Pawła II

Złożenie kwiatów pod pomnikiem świętego Jana Pawła II, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Sto jeden lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, wielki Polak i patron województwa kujawsko-pomorskiego. Dziś (18 maja) marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz członek zarządu Sławomir Kopyść złożyli kwiaty pod toruńskim pomnikiem świętego.

Czytaj więcej

Samorządy zabiegają o wpływ na wdrażanie KPO

Posiedzenie KWRiST 12 kwietnia 2021, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST) pracuje nad  rozwiązaniami, które znajdą się w ustawie wdrażającej Krajowy Plan Odbudowy (KPO). Współprzewodniczącym specjalnego rządowo-samorządowego zespołu roboczego, który odbył już dwa posiedzenia (5 i 12 maja) wybrany został marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Finał 28. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Szafarni

Leping Ho, fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Po roku nieobecności, w Szafarni znowu rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu młodych adeptów sztuki pianistycznej. W dniach 12-16 maja odbył się w 28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem nieprzerwanie od 29 lat jest Ośrodek Chopinowski.

Czytaj więcej

70. rocznica połączenia Golubia i Dobrzynia

Uroczystość 70. rocznicy połączenia Golubia i Dobrzynia, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Mija 70 lat odkąd odrębne miasta Golub i Dobrzyń nad Drwęcą połączono w jeden organizm. W programie sobotnich (15 maja) obchodów znalazły się msza święta w intencji mieszkańców, uroczysta sesja rady miasta, wystawa plenerowa i odsłonięcie pamiątkowej tablicy. W imieniu samorządu województwa wicemarszałek Zbigniew Sosnowski wręczył władzom miasta specjalny medal, wybity z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski.

Czytaj więcej

Nowe miasteczko medyczne na Bielanach prawie gotowe

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu 14.05.21, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki wizytował w piątek (14 maja) nowy kompleks Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. W nowym budynku funkcjonuje już większość przychodni przyszpitalnych, przenosiny oddziałów zakaźnych i psychiatrycznych w lipcu-sierpniu, pozostałych najprawdopodobniej jesienią.

Czytaj więcej

Marszałkowski pakiet antykryzysowy: pożyczki płynnościowe w zasięgu ręki

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawsko-pomorskie firmy wciąż mają możliwość ubiegania się o pożyczki płynnościowe w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 i łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce, a wojewódzki magazyn antycovidowy zaprasza placówki medyczne do składania zamówień na bezpłatne środki ochrony osobistej. Marszałkowski pakiet antykryzysowy, który jest realną pomocą dla instytucji służby zdrowia, ośrodków wsparcia społecznego i firm, jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Majowe powtórki w e-Szkole

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W przyszłym tygodniu startują egzaminy ósmoklasistów. Z myślą o nich powstał specjalny cykl powtórkowych e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy podczas popołudniowych zajęć dowiedzą się m.in. czym są estry, jak wygląda wymiana gazowa u zwierząt oraz co kryje się pod pojęciem pracy mechanicznej.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone