Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Szczepienia przeciw pneumokokom dla seniorów

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zakażenie pneumokokami może spowodować rozwój ciężkiego bakteryjnego zapalenia płuc, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych. Szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowania nawet o 80 procent. Zachęcamy do udziału w marszałkowskim programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Do końca roku wybrane podmioty medyczne zaszczepią przeciw tym drobnoustrojom ponad 2,4 tys. osób w wieku powyżej 65. roku życia. 

Czytaj więcej

Nowoczesne targowiska służą mieszkańcom regionu

Targowisko w Tucholi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Sezonowe owoce i warzywa, jaja od kur chowanych w wiejskich zagrodach, miody z przydomowych pasiek, produkty prosto od lokalnych wytwórców - można je znaleźć na targowiskach w całym regionie. Obiekty, które powstały dzięki zarządzanym przez marszałkowską administrację środkom Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oferują sprzedawcom i kupującym dogodne warunki handlu. Są zadaszone, z dostępem do sanitariatów i bieżącej wody. Na Kujawach i Pomorzu funkcjonuje dwadzieścia dziewięć takich miejsc. W czerwcu podpisano umowy na utworzenie dwóch kolejnych targowisk – w Mogilnie oraz w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski).

Czytaj więcej

Konkurs o Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej

Fot. Daniel Pach

Do 5 września można nadsyłać zgłoszenia w 18. edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021. To wyjątkowa w środowisku turystyki nagroda, stanowiąca rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Koordynatorem etapu regionalnego konkursu jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Czytaj więcej

Kultura na weekend

Ubiegłoroczny Nine Hills Festival w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nine Hills Festival w Chełmnie, koncerty w ramach trwających Artus Festival oraz Nova Muzyka i Architektura, zwiedzanie wioski piastowskiej w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie oraz wystawy w toruńskiej Wozowni, Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, a dla melomanów – Wakacje z Chopinem w Szafarni - to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

Czytaj więcej

Srebrne żagle klasy 470, mamy trzeci medal dla regionu!

Jolanta Ogar-Hill i Agnieszką Skrzypulec ze srebrnym medalem zdobytym w Tokio, fot. Paweł Skraba

Wczoraj (4 sierpnia) odbył się finałowy wyścig w żeglarskiej klasie 470. O medale rywalizowała polska załoga w składzie Jolanta Ogar-Hill (UKŻ Wiking Toruń ) i Agnieszka Skrzypulec. Polki ukończyły „medal race” na czwartym miejscu, wyprzedzając tuż przed metą Francuzki, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajęły drugie miejsce i zostały wicemistrzyniami olimpijskimi.

Czytaj więcej

Stalowe Anioły 2021 – przyjmujemy zgłoszenia

Statuetka „Stalowy Anioł”, fot. Mikołaj Kuras

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i ofiarnością, rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz mają okazję zostać nagrodzeni za swoje działania. Trwa nabór wniosków w konkursie samorządu województwa „Stalowy Anioł”. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września.

Czytaj więcej

Wsparcie dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Fot. Mikołaj Kuras

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i adresem e-mailowym niebieskalinia[at]kujawsko-pomorskie.pl działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami można się także spotkać od poniedziałku do piątku w Toruniu oraz w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu miastach naszego regionu.

Czytaj więcej

Zapisz się na rajd rowerowy w Dobrzyniu nad Wisłą i Toruniu!

Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

W najbliższą sobotę (7 sierpnia) rowerzyści wystartują osiemnastokilometrową trasą ulicami Bydgoszczy, gdzie ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem w ciągu 9 dni zapełniły się wszystkie miejsca. Chętni mają jeszcze szansę na udział w kolejnych rajdach po naszym regionie, które odbędą się 14 sierpnia w Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) i 28 sierpnia w Toruniu. Trwają zapisy na oba wydarzenia!

Czytaj więcej

Medal dla stuletniej pani Wandy

Pani Wanda Brudzińska, fot. archiwum rodzinne

Sumiennie dbała o wykształcenie dzieci i wnuków oraz swoje własne. Po wojnie ukończyła kurs księgowości i przez lata pracowała jako kierownik banku w Boniewie (powiat włocławski) - Wanda Brudzińska, stulatka z Włocławka, dołączyła do grona rówieśników Niepodległej uhonorowanych Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie dla młodych cyklistów!

Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Spojrzenie młodych ludzi na jazdę rowerem jako ciekawy sposób aktywnego spędzania czasu, ale także odnajdywanie nowych talentów sportowych to zadania jakie stawia przed sobą program Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Rozwój młodych sportowców wspiera samorząd województwa.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone