Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Sesja absolutoryjna sejmiku

Sesja absolutoryjna sejmiku województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Po debacie nad raportem o stanie województwa oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok sejmik udzielił wczoraj (25 maja) wotum zaufania i absolutorium zarządowi województwa.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego dla mam

Koncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKP

- Nasze mamy - to im zawdzięczamy najwięcej. Dzień Matki jest okazją by podziękować tym wyjątkowym w naszym życiu osobom za ciepło, opiekę i wielkie serce. Wszystkim mamom w dniu ich święta życzę dużo zdrowia, radości i pogody ducha na każdy dzień – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Mieszkania dla potrzebujących

Ośrodek pomocowy prowadzony przez bydgoskie albertynki, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Z myślą o osobach starszych, wymagających stałej opieki, wychodzących z bezdomności, usamodzielniających się wychowankach domów dziecka oraz pieczy zastępczej na Kujawach i Pomorzu powstają mieszkania chronione i wspomagane. Placówki tego typu działają już w Bydgoszczy i Kamieniu Krajeńskim (powiat sępoleński), kolejne budowane są w Tucholi i Toruniu. Inwestycje realizowane są przy wsparciu środków z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj więcej

Można już zwiedzać, biblioteki otwarte

Książnica Kopernikańska w Toruniu, fot. Andrzej Goiński

Po dwumiesięcznej przerwie związanej z pandemią działalność wznawia część placówek kulturalnych. Zapraszamy do naszych bibliotek, galerii i muzeów, oczywiście z zachowaniem wszelkich antycovidowych środków ostrożności.  

Czytaj więcej

Startują marszałkowskie mikrogranty

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Oferowane przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego (TARR) mikrogranty inwestycyjne to kolejny instrument wsparcia gospodarki uruchamiany (od 1 czerwca) w ramach wartego 740 milionów złotych marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Przedsiębiorcy mogą też skorzystać z bardzo korzystnych pożyczek udzielanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP), e-bonów oraz pilotowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy rozwiązań rządowej Tarczy Antykryzysowej.

Czytaj więcej

Strategiczna debata nad kierunkami rozwoju

Konferencja inaugurująca prace nad Strategią Przyspieszenia 2030+, styczeń 2020, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zarząd województwa przyjął założenia Strategii rozwoju województwa do 2030 roku -  ważnego dokumentu programowego, który będzie m.in. podstawą do opracowania regionalnego programu operacyjnego województwa w perspektywie 2021-2027. Do 2 czerwca można składać uwagi i wnioski do założeń. Może to uczynić każdy pełnoletni mieszkaniec regionu. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorski pakiet antykryzysowy

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

740 milionów złotych – taka jest wartość samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet obejmuje wsparcie sprzętowe dla szpitali, dotacje i pożyczki dla przedsiębiorstw, nowe rozwiązania na rzecz instytucji opiekuńczych i instytucji interwencji społecznej oraz zakupy środków ochrony osobistej, a także e-szkołę, czyli pomoc w nauce uczniom szkół podstawowych i średnich.

Czytaj więcej

Przemiany modernizacyjne na zdjęciach - konkurs

Fotografia Anny Kanabaj, ubiegłorocznej zwyciężczyni konkursu w kategorii fotografia pojedyncza

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie na najlepszą fotografię przedstawiającą inwestycje zrealizowane w województwie kujawsko-pomorskim ze wsparciem naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace na konkurs „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się” można nadsyłać do 15 września.

Czytaj więcej

„Przyszłość zaczyna się dziś” – widowisko poświęcone Janowi Pawłowi II w internecie

  • Etykieta: OBCHODY
Projekcja multimedialna poświęcona Janowi Pawłowi II na budynku Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, fot. Mikołaja Kopernika dla UMWKP

„Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro” – od tych słów Ojca Świętego wzięło tytuł widowisko artystyczne, które w minioną niedzielę (17 maja) rozpoczęło obchody setnej rocznicy urodzin patrona naszego województwa. Zapraszamy do obejrzenie tego niecodziennego wydarzenia w sieci.  

Czytaj więcej

Nasza e-szkoła: dla maturzystów i nie tylko

Fot. Filip Kowalkowski

Za dwa tygodnie maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości. Pomocne w przygotowaniach okażą się z całą pewnością zajęcia transmitowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Dziś (25 maja) zaprosiliśmy na powtórki z matematyki i języka angielskiego. Od dziś także nowy plan lekcji dla pozostałych klas szkół średnich i podstawówek.  

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone