Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Tydzień w obiektywie

Koncert kwartetu smyczkowego Quatuor Europa w toruńskim Ratuszu Staromiejskim i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, fot. Mikołaj Kuras

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentujących wydarzenia minionego tygodnia.

Czytaj więcej

Wygraj nasz najnowszy komiks o Helenie Grossównie

Bohaterką naszego najnowszego komiksu jest Helena Grossówna, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Niekwestionowana gwiazda polskiego kina międzywojennego, ulubienica publiczności i krytyki. Pochodząca z Torunia aktorka Helena Grossówna jest bohaterką kolejnego komiksu wydanego przez Urząd Marszałkowski. Można go wygrać w naszym konkursie.

Czytaj więcej

Młodzież z astrobaz spędzi wakacje w Chorwacji

Pożegnanie uczestników letniego obozu żeglarskiego w Chorwacji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Szesnaścioro najaktywniejszych uczestników zajęć w kujawsko-pomorskich astrobazach wyjeżdża dziś (15 lipca) do Chorwacji na obóz żeglarski połączony z warsztatami z astronawigacji i astronomii. Organizatorem wyjazdu jest Urząd Marszałkowski. Młodzież, z którą spotkał się wicemarszałek Dariusz Kurzawa, będzie wypoczywać do 26 lipca w ośrodku Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami na wyspie Iż.

Czytaj więcej

Gościmy rodaków z Brazylii

Wizyta polonijnych zespołów ludowych z Brazylii w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W Urzędzie Marszałkowskim gościmy dziś (15 lipca) dwie muzyczne grupy Polonii brazylijskiej: członków Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” z Kurytyby oraz Polską Grupę Ludową „Karolinka” z Sao Mateus do Sul. Z naszymi gośćmi spotkał się członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. Artyści swoje umiejętności zaprezentują podczas dzisiejszego koncertu na placu przed Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Młodzież polonijna z wizytą w naszym regionie

Wizyta dzieci i młodzieży z Litwy, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Blisko stuosobowa grupa dzieci i młodzieży z Litwy, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych gościła w piątek (12 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim. Z młodymi Polakami mieszkającymi poza granicami kraju spotkał się członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. Nasi goście wysłuchali prezentacji o walorach kulturowych i krajoznawczych Kujaw i Pomorza oraz otrzymali upominki.

Czytaj więcej

Mleko z banku – pokarm i lek

Bank Mleka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Regionalny Bank Mleka Kobiecego w marszałkowskim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu działa już sześć lat. Z pozyskiwanego i przechowywanego tu bezpiecznego, przebadanego na wiele sposobów naturalnego pokarmu skorzystało już 2 tysiące przedwcześnie urodzonych lub chorych noworodków. Był pierwszą w Polsce taką instytucją o zasięgu regionalnym, obecnie jest ich w całym kraju 16.

Czytaj więcej

Paszport Turystyczny: Rzeka Muzyki Młodych, Święto Soli, wiele innych atrakcji

W Nakle nad Notecią w ramach imprezy Przystań w kolorze blue wystąpi m.in. zespół Enej, fot. P. Pasieczny

Tym razem z Paszportem Turystycznym bawimy się m.in. w Bydgoszczy, gdzie już w piątek (12 lipca) w ramach Rzeki Muzyki Młodych wystąpi Bitamina oraz w Ciechocinku podczas Święta Soli. Wszystkich melomanów zapraszamy do Kłóbki (powiat włocławski) na koncert z cyklu „Wieczór pod lipą”, a zainteresowanych teatrem do Brześcia Kujawskiego na Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych „gramOFFon”.

Czytaj więcej

Powstają nowe miejsca opieki nad dziećmi

Żłobek samorządowy „Dworkowe skrzaty” w Lubieniu Kujawskim, fot. Mikołaj Kuras

Samorząd województwa z myślą o najmłodszych mieszkańcach regionu i ich rodzicach przeznacza znaczące środki z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę i organizację miejsc w żłobkach i przedszkolach. W niedzielę (14 lipca) odbyło się otwarcie żłobka samorządowego „Dworkowe skrzaty” w Lubieniu Kujawskim (powiat włocławski). Warto dodać też, że środki z RPO trafiają bezpośrednio do rodziców na pokrycie kosztów opieki nad dziećmi do lat trzech.

Czytaj więcej

Święto kujawsko-pomorskiej policji

Święto Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego, fot. Filip Kowalkowski

Obchody Święta Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego odbyły się w czwartek (11 lipca) w Bydgoszczy. Tegoroczne uroczystości przybrały szczególny charakter ze względu na setną rocznicę powstania polskiej Policji Państwowej. W programie uroczystości znalazły się msza św. w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja, uroczysty apel oraz wręczenie awansów i odznaczeń, a także festyn dla mieszkańców na Wsypie Młyńskiej. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

Czytaj więcej

Wizyta zawodników karate z hiszpańskiej Nawarry

Zawodnicy karate z hiszpańskiej Nawarry odwiedzili Urząd Marszałkowski, fot. Mikołaj Kuras

W regionie, na zaproszenie klubu TKKT Kumade Toruń, przebywają zawodnicy karate z hiszpańskiego regionu Nawarra. Dziś (11 lipca) sportowcy spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim z wicemarszałkiem Dariuszem Kurzawą.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone