Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Informacje prasowe

Finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika

Tegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W Aleksandrowie Kujawskim zakończyły się dwunaste finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika. W  turnieju dziewcząt zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy. W zawodach chłopców pierwsze miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie Organizację zawodów wsparł finansowo Urząd Marszałkowski.

Czytaj więcej

Konwent Marszałków debatował nad Krajowym Planem Odbudowy

Fot. Lubuskie.pl

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski uczestniczy w kończących się dziś (25 września) trzydniowych obradach Konwentu Marszałków Województw, które odbywają się Zielonej Górze. Wśród głównych tematów Krajowy Plan Odbudowy, edukacja i służba zdrowia w czasach Covid-19 oraz Europejski Zielony Ład.

Czytaj więcej

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

„To historyczne wydarzenie zapoczątkowało budowę Polskiego Państwa Podziemnego, fenomenu w dziejach nie tylko drugiej wojny światowej” – czytamy w uchwale Sejmu RP, ustanawiającej 27 września Dniem Polskiego Państwa Podziemnego. W niedzielę obchodzimy 81. rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwu Polski, pierwszej konspiracyjnej organizacji niepodległościowej w okupowanej Polsce. Uroczystości z tej okazji odbędą się w Bydgoszczy i Toruniu.

Czytaj więcej

Sesja sejmiku

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Stan realizacji inwestycji drogowych w naszym województwie oraz wdrażanie polityki terytorialnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020  to najważniejsze tematy najbliższej, poniedziałkowej (28 września) sesji sejmiku województwa. Posiedzenie odbędzie się w trybie zdalnym. Transmisja online od godz. 11 na www.kujawsko-pomorskie.pl.

Czytaj więcej

Koniec tygodnia z kulturą, nauką i sztuką

Bydgoski Festiwal Muzyczny w Koronie/fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Inauguracja Festiwalu Prapremier w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, koncerty w ramach Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego w Filharmonii Pomorskiej, spektakl w toruńskim Teatrze Horzycy, wystawy w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu oraz koncert i konferencja naukowa w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – zapraszamy do internetu

Oficjalne logo kampanii

W najbliższy weekend odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz urzędów marszałkowskich w całym kraju, której celem jest pokazanie, jak wiele zmienia się w naszym kraju dzięki środkom pomocowym Unii Europejskiej. Tym razem wszystkie wydarzenia wyłącznie online na www.dniotwarte.eu. Od piątku do niedzieli (25-27 września) pod tym adresem koncerty, spektakle, warsztaty i wirtualne spacery w ciekawe miejsca, w tym przygotowane przez nasz region.

Czytaj więcej

Szpital w Aleksandrowie: oszczędności energetyczne dzięki modernizacji

Ceremonia zakończenia kompleksowej termomodernizacji w szpitalu powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdzeblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki oraz członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść uczestniczyli dziś (24 września) w uroczystości zakończenia gruntownej modernizacji termicznej w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim. Wartość inwestycji to blisko 10 milionów złotych. Łączna wartość wszystkich przeprowadzonych w lecznicy w ostatnim czasie przedsięwzięć modernizacyjnych – w tym dotyczących bloku operacyjnego, za które placówka otrzymała Nagrodę Marszałka 2019 - to blisko 40 milionów złotych.  

Czytaj więcej

Stypendia dla prymusów – ostatni tydzień na składanie wniosków

Gala wręczenia stypendiów, 2018 rok, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Do 30 września czekamy na wnioski do trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą otrzymać nawet 5 tysięcy złotych rocznie. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu.

Czytaj więcej

Wyróżnienia dla aniołów pomocy społecznej

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy społecznej zostaną po raz czternasty uhonorowani nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski w ramach tegorocznej edycji konkursu czekamy do 30 września.

Czytaj więcej

Biegi, piłka, kolarstwo, sporty wodne - dotujemy imprezy sportowe

Drugi Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Memoriał Ireny Szewińskiej Bydgoszcz Cup i 96.PZLA Mistrzostwa Polski we Włocławku to dwie największe imprezy sportowe, które odbyły się dzięki dotacjom z budżetu województwa przyznanym organizacjom pozarządowym. Kwotą ponad miliona złotych wspieramy w tym roku organizację 94 wydarzeń sportowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone