Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

W sobotę rodzinny festyn we Włocławku

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Strefa aktywności do wspólnej zabawy połączonej z rywalizacją, a także warsztaty, konsultacje i rozmowy o rodzinie i wychowaniu – samorząd województwa we współpracy z fundacją Rodzice Dzieciom Fundacja Dobrej Edukacji zaprasza na Święto Rodziny już w sobotę (28 maja) w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Bechiego 2 we Włocławku.

Czytaj więcej

Modernizujemy drogi w powiecie włocławskim

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 269, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zakończyliśmy kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 269 w powiecie włocławskim pomiędzy Chotlem i Błenną. Zrealizowana inwestycja, dzięki której trasa została wzmocniona i zyskała twarde pobocze, pochłonęła ponad 4 mln zł i została sfinansowana z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Wkrótce zlecimy kolejne zadania na tej trasie. W dzisiejszym (24 maja) oficjalnym otwarciu wzięli udział wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść oraz radny województwa Stanisław Pawlak.

Czytaj więcej

Nie ma jak u mamy – zapraszamy na koncert!

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W czwartek (26 maja) w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbędzie się specjalny koncert dedykowany wszystkim mamom. To już trzynasta odsłona tego corocznego wydarzenia, organizowanego przez marszałka Piotra Całbeckiego z okazji Dnia Matki. Jak zwykle nie zabraknie znanych i lubianych gwiazd filmów, seriali i programów telewizyjnych. Bezpłatne bilety do odbioru w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu.

Czytaj więcej

Seniorzy czują się tu dobrze

Dzienny dom pobytu w Inowrocławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Osoby starsze i niesamodzielne oraz ich rodziny chętnie korzystają z usług opiekuńczych świadczonych przez prężnie działające w naszym regionie domy dziennego pobytu. Podopieczni mogą spędzać tam czas, uczestnicząc w bezpłatnych zajęciach terapeutycznych i warsztatach. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje obecnie 36 tego typu placówek powstałych w oparciu o środki unijne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (RPO) na lata 2014-2020.

Czytaj więcej

Główna nagroda naszego Festiwalu Chopinowskiego jedzie do USA

Gala finałowa Festiwalu Chopinowskiego w Szafarni, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Amerykanin Antoni Ignacy Kleczek zdobył Grand Prix 29. Międzynarodowego Konkursu Pianistyczny w Szafarni. Zwycięzcy pogratulował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, który był gościem niedzielnego galowego koncertu laureatów.

Czytaj więcej

Zajęcia dla dzieci i dorosłych w naszej szkole internetowej

Zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Matematyka, fizyka, biologia, język polski dla dzieci i dorosłych, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna – to część zajęć, które znajdują się w tym tygodniu w ofercie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej dla Ukraińców. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji. 

Czytaj więcej

Zasłużeni bibliotekarze z nagrodami

Nagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się w piątek (20 maja) z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych osiągnięciach w pracy na rzecz promocji czytelnictwa oraz rozwoju bibliotek.

Czytaj więcej

Lokalne przysmaki na nasze stoły – sklep internetowy otwarty!

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Domowe drożdżówki z lokalnymi dodatkami, rabarbar, wegańskie naleśniki, pasztet ze śledzia i sery podpuszczkowe z rodzinnego gospodarstwa – to nowości, które pojawiły się w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także swojskie wędliny, przetwory owocowe i warzywne oraz miody. Okienko zakupowe będzie otwarte do 30 maja. Odbiór 2 czerwca w trzech toruńskich lokalizacjach.  

Czytaj więcej

W regionie powstaną nowe obiekty sportowe

Wręczenie umów na małą infrastrukturę sportową, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał blisko milion złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2,5 miliona złotych na budowę ośmiu sal gimnastycznych w regionie. We wtorek (17 maja) w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie (powiat aleksandrowski), z udziałem członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, odbyło się uroczyste wręczenie umów. Zdjęcia

Czytaj więcej

Wojewódzkie obchody święta strażaków

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W czwartek (19 maja) w amfiteatrze nad jeziorem Zamkowym w Wąbrzeźnie odbywały się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. W programie spotkania uroczysty apel, wręczenie medali i odznaczeń oraz pokaz sprzętu strażackiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone