Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Konkurs „Z kamerą wśród Piastów” rozstrzygnięty

Wręczenie nagród w konkursie „Za kamerą wśród Piastów, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Znane już są wyniki drugiej edycji konkursu filmowego „Z kamerą wśród Piastów”. Najlepsze prace przygotowali uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu oraz uczennice z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy. Dziś (13 grudnia) wręczyliśmy nagrody w konkursie.

Czytaj więcej

Świąteczne wizyty u najstarszych mieszkańców regionu

Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Pamiętamy o stuletnich i starszych mieszkańcach województwa, zapraszając ich do uczestnictwa w życiu naszego regionu. Odwiedzamy seniorów ich domach i zachęcamy do obecności podczas ważnych dla nas wydarzeń. Wszystkim uhonorowanym marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis składamy przedświąteczne wizyty i wręczamy upominki.

Czytaj więcej

Sesja budżetowa sejmiku

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W poniedziałek (16 grudnia) ostatnia w tym roku sesja sejmiku województwa. Zdominują ją sprawy finansowe – spodziewane jest przyjęcie budżetu na przyszły rok i wieloletniej prognozy finansowej województwa na lata 2020-2038.

Czytaj więcej

Latamy do stolicy

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Uruchomione w październiku regularne bezpośrednie loty z Bydgoszczy do Warszawy i z Warszawy do Bydgoszczy, obsługiwane przez maszyny naszego narodowego przewoźnika lotniczego PLL LOT, cieszą się dużym i stale rosnącym powodzeniem. Z tej oferty skorzystała też pani Aurelia Liwińska, 102-letnia torunianka, uhonorowana marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, której wczorajszy (12 grudnia) przelot sfinansował Port Lotniczy Bydgoszcz.

Czytaj więcej

Stan wojenny – noc po karnawale Solidarności

Obchody rocznicowe w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Pamiętając o trudnej historii naszego kraju, obchodzimy rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku, czcząc pamięć ofiar i akcentując niezłomną postawę członków opozycji demokratycznej tamtego czasu. Uroczystości rozpoczęły się wczoraj (12 grudnia) i trwają dziś (13 grudnia) w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Potulicach, Chełmży, Tucholi i Kowalewie Pomorskim.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

Już w sobotę zapraszamy do Horzycy na premierę spektaklu Jezus przyszedł, fot. Wojtek Szabelski

Warsztaty świąteczne z marszałkiem, jubileuszowa wystawa w Muzeum Etnograficznym, premiera w Horzycy i spektakle rodzinne Teatru Muzycznego to nasze główne propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą. Oprócz tego zapraszamy na monodram muzyczny w Pałacu Dąmbskich, kiermasz gier planszowych w Książnicy Kopernikańskiej, wystawy w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, przedświąteczne koncerty kolęd w Filharmonii Pomorskiej, Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy i Pałacu Lubostroń oraz warsztaty w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Toruniu i  Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Czytaj więcej

Zwycięzcy w konkursie na dwudziestolecie regionu

Wręczenie nagród w konkursie ,,Razem dla regionu.20 lat województwa kujawsko-pomorskiego”, fot.Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Vouchery podróżne na wyjazd w dowolnie wybrane miejsce i hulajnogi elektryczne - to nagrody, które wręczyliśmy w konkursie ,,Razem dla regionu. 20 lat województwa kujawsko-pomorskiego”. Zwycięzcy odebrali je w środę (11 grudnia) na uroczystym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim.

Czytaj więcej

Czekamy na zgłoszenia do konkursu „Słowem o Szafarni”

Ośrodek Chopinowski zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w wojewódzkim konkursie „Słowem o Szafarni”. Jego celem jest  zachęcenie młodych autorów do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina i jego pobytem w Szafarni.

Czytaj więcej

Gwiazdka u marszałka

Gwiazda u marszałka, fot. Andrzej Goiński

Wspólne pieczenie pierników, koncert kolęd, warsztaty ceramiczne i teatralne, fotobudki, kiermasz rękodzieła – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na marszałkowskie warsztaty świąteczne, na które zapraszamy w najbliższą niedzielę (15 grudnia). Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie tysiąca światełek na dwudziestometrowej choince.

Czytaj więcej

Fundusz eksportowy dla kujawsko-pomorskich firm

Fot. Łukasz Piecyk

Nawet 200 tysięcy euro może otrzymać mikro, mały lub średni przedsiębiorca z województwa kujawsko-pomorskiego na działania eksportowe w ramach marszałkowskiego funduszu eksportowego. 9 grudnia ruszył nabór wniosków o powierzenie grantu. Projekt prowadzi Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone