Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Marszałek w Brukseli o wyzwaniach związanych z rozwojem turystyki

Wystąpienie marszałka Piotra Całbeckiego na posiedzeniu Komisji Zasobów Naturalnych Komitetu Regionów, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył dziś (16 września) w Brukseli w posiedzeniu Komisji Zasobów Naturalnych Komitetu Regionów (NAT). Jego wystąpienie, w debacie poświęconej nowym wyzwaniom, tendencjom i rozwiązaniom w dziedzinie turystyki, dotyczyło rozwoju tego segmentu gospodarki.

Czytaj więcej

Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO

Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO 16 września 2019, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dziś (16 września) po raz 36. zebrał się Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obrady prowadził wiceprzewodniczący komitetu, dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Rafał Pietrucień. Gościem specjalnym posiedzenia komitetu była przedstawicielka Komisji Europejskiej, Joanna Charytonowicz z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego (DG EMPL).

Czytaj więcej

Tydzień w obiektywie

Wojewódzkie Konkurs Orki przy drodze między Podgórzynem i Wenecją, fot. Filip Kowalkowski

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń minionego tygodnia.

Czytaj więcej

Unitas Durat dla bydgoskiej Izby Administracji Skarbowej

Wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej obchodzili w Bydgoszczy swoje doroczne święto. W uroczystym spotkaniu w Bydgoszczy uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy została odznaczona Medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Czytaj więcej

Klasa Eko-Lidera na zielonej szkole

,,Zielona szkoła” to edukacja ekologiczna i dobra zabawa w jednym. Fot. Mikołaj Kuras

Dziś (16 września) na zieloną szkołę do Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą wyjechała klasa Barbary Wójcickiej ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy. Pięciodniowa wycieczka  jest nagrodą  za zajęcie I miejsca w Konkursie Eko-Lider. Zielone szkoły, czyli pięciodniowe pobyty dzieci i młodzieży szkolnej z klas 4-8 (wraz z opiekunami) w parkach krajobrazowych naszego regionu ruszyły z początkiem czerwca.

Czytaj więcej

Tydzień Zrównoważonego Transportu: pociągiem za złotówkę i inne propozycje

Do końca tygodnia koleją w Kujawsko-Pomorskiem można podróżować korzystając z atrakcyjnych promocji, fot. Andrzej Goiński

Samorząd województwa kujawsko–pomorskiego wspólnie z przewoźnikami kolejowymi Arriva oraz Przewozy Regionalne przygotował na najbliższy tydzień dla mieszkańców województwa specjalne oferty zachęcające do korzystania z transportu kolejowego. To wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, inicjatywy Komisji Europejskiej promującej ekologiczne formy transportu.

Czytaj więcej

Etnopaszport: Wenecka Noc z Parowozami, konkurs pojazdów konnych w Lubostroniu

W Lubostroniu będzie można podziwiać pojazdy konne, fot. Pałac Lubostroń

Tym razem z Paszportem Turystycznym bawimy się m.in. w Biskupinie, gdzie już w sobotę (14 września) rozpoczyna się XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny, oraz w Koronowie (powiat bydgoski) podczas imprezy „Na szlaku babiego lata”, w ramach której organizowane będą przejazdy drezynowe. Zainteresowanych historią zapraszamy do Brześcia Kujawskiego (powiat włocławski) na piknik historyczny, a miłośników zawodów konnych do Lubostronia (powiat żniński) na XXV Konkurs Pojazdów Konnych.

Czytaj więcej

Hołd Sybirakom

Z okazji Dnia Sybiraka odsłonięto tablicę pamiątkową, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Obchodzimy Dzień Sybiraka. W piątek (13 września) w Toruniu na dziedzińcu kościoła św. Faustyny odbyła się ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej - płaskorzeźby Matki Polki Sybiraczki. W uroczystościach uczestniczył marszałek Piotr Całbecki. Bydgoskie obchody rozpocznie jutro (17 września) msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, po której odbędzie się uroczystość patriotyczna na Starym Rynku.

Czytaj więcej

Spotkanie z kulturą i muzyką Indonezji (zdjęcia)

Spotkanie ambasador Republiki Indonezji z młodzieżą szkolną w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Dziś (16 września) obchodzimy w regionie Dzień Indonezji. Z tej okazji w Urzędzie Marszałkowskim gościliśmy ambasador Republiki Indonezji i młodzież szkolną, która wysłuchała prelekcji o kulturze tego egzotycznego kraju. Wieczorem zapraszamy do toruńskiego Dworu Artusa na koncert wirtuoza gitary Tohpati i chóru Sora Kabagjaan. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

Młodzi Szkoci z wizytą w regionie

Młodzi Szkoci zapalili znicze w miejscach pamięci w Toruniu, fot. Andrzej Goiński

Od wtorku do soboty (10 – 14 września) w naszym regionie gości grupa młodzieży wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionego z województwem kujawsko-pomorskim regionu Fife w Szkocji. Są to uczniowie szkół średnich, biorący udział w programie „Rising Stars” („Wschodzące Gwiazdy”), przygotowującego do dobrego startu. 12 września młodzi Szkoci spotkali się z młodzieżą licealną z Torunia.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone