Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Narodowe Święto Niepodległości i gęsina na talerzu

Marszałek Piotr Całbecki i Karol Okrasa - gotowanie w Golubiu-Dobrzyniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

Czytaj więcej

Forum Organizacji Pozarządowych w Bydgoszczy

XXI Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Dziś (22 października) odbywa się  XXI Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas spotkania, z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu poruszony zostanie między innymi temat współpracy z uczelniami wyższymi. Na uczestników forum czekają twórcze dyskusje i warsztaty.

Czytaj więcej

Konwent Marszałków obradował w Żninie

Konwent Marszałków Województw w Żninie, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Z udziałem przedstawicieli rządu, ekspertów i reprezentantów interesariuszy biznesowych odbyło się wczoraj (21 października) w Żninie posiedzenie Konwentu Marszałków Województw. Wśród tematów znalazły się m.in. sytuacja instytucji i twórców kultury oraz stan przygotowań do wdrażania unijnej polityki spójności 2021-2027 i Krajowego Planu Odbudowy (KPO). W posiedzeniu, któremu przewodniczył marszałek Piotr Całbecki, uczestniczyli również wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. Województwo kujawsko-pomorskie sprawuje obecnie prezydencję w konwencie i koordynuje jego prace.

Czytaj więcej

Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP

Uczestnicy Konwentu Przewodniczących Sejmiku w Inowrocławiu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Wczoraj (21 października) w Toruniu obradował Konwent Przewodniczących Sejmików. Gremium, pod przewodnictwem przewodniczącej sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbiety Piniewskiej, zebrało się w tej prezydencji po raz pierwszy.

Czytaj więcej

Sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W najbliższy poniedziałek (25 października) odbędzie się XXXVII sesja sejmiku województwa. Radni wysłuchają m.in. sprawozdania z realizacji prac nad Audytem krajobrazowym dla województwa kujawsko-pomorskiego i informacji na temat wdrażania segmentu rewitalizacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014–2020. Spodziewane jest przyjęcie stanowiska o przystąpieniu do Deklaracji Weneckiej, której sygnatariuszami są (w liczbie 200) samorządy miejskie i regionalne na całym świecie, respektujące zasadę zrównoważonego rozwoju w dziedzinie szeroko rozumianej polityki społecznej i prorodzinnej.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

Fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Przebieranie, manipulacja i miłosna intryga – jedna z ostatnich oper Mozarta zaprasza do Bydgoszczy. "Così fan tutte" pod kierownictwem muzycznym Dawida Runtza i w reżyserii Pawła Szkotaka to najbliższa premiera Opery Nova. Nie tylko miłośnicy opery i muzyki znajdą coś dla siebie. Instytucje kultury w najbliższy weekend przygotowały wiele wydarzeń, na które serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Unitas Durat dla zasłużonego dla kraju i nauki

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Brał udział w tajnych kompletach, a po walkach na frontach II wojny światowej w szeregach korpusu pancernego poświęcił się nauce - profesor Wacław Roguski został uhonorowany najwyższym odznaczeniem w województwie - marszałkowskim złotym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Z kolei do grona rówieśników Niepodległej odznaczonych srebrnym medalem dołączyła Stefania Nowicka. Z seniorami spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

W hołdzie księdzu Jerzemu

37. Rocznica męczeńskiej śmierci księdza Popiełuszki – uroczystości w Górsku, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią” – podkreślał ksiądz Jerzy Popiełuszko. We wtorek (19 października), w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego, marszałek Piotr Całbecki i marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki złożyli w Górsku (powiat toruński) kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie kapelana Solidarności. W Toruniu hołd księdzu Popiełuszce złożył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, a we włocławskich uroczystościach udział wzięli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Umowy RPO: przedsiębiorczość, termomodernizacja i nowe obiekty sportowe

Wręczenie umów RPO, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Doradztwo, szkolenia i granty dla włocławskich firm, termomodernizacja budynków w powiecie nakielskim i kolejny etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym (powiat toruński) - to nowe projekty, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowy o dofinansowanie opiewające na kwotę blisko 4,5 mln zł wręczyli w środę (20 października) beneficjentom marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Smaki Kujaw i Pomorza – zapraszamy do zakupów

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki, miody oraz sezonowe warzywa i owoce – te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nabyć w sklepie internetowym www.lokalna-zywnosc.pl. W ofercie ponad 200 różnych produktów. Zamówienia można składać do poniedziałku (25 października). Odbiór w czwartek (28 października) w punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym, budynku Urzędu przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu lub w Auli UMK.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone