Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Sejmik: debata w sprawie wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa

Fot. Andrzej Goiński

W poniedziałek (27 maja) VI w tej kadencji sesja sejmiku województwa, podczas której odbędą się debata i głosowanie nad wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa. Podczas posiedzenia zostanie przedstawiony i będzie rozpatrywany raport o stanie województwa – przygotowany po raz pierwszy dokument wprowadzony ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o samorządzie województwa.

Czytaj więcej

95-lecie Astorii Bydgoszcz

Trzeci mecz finałowy sezonu 2018-2019:  Enea Astoria Bydgoszcz – Future Net Śląsk Wrocław, fot. Ryszard Wszołek/www.astoria.bydgoszcz.pl

Klub sportowy Astoria Bydgoszcz obchodzi w tym roku 95-lecie istnienia. Koszykarze „Asty” uczcili jubileusz awansem do ekstraklasy. W sobotę (25 maja) w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej Bydgoszczy odbędzie się gala jubileuszowa. Podczas uroczystości klub otrzyma z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w zasługi dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Koncert z okazji Dnia Matki

Koncert „Nie ma jak u mamy” w Hali Arena Toruń, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W sobotę (25 maja) w Arenie Toruń odbył się koncert „Nie ma jak u mamy”, organizowany przez Urząd Marszałkowski. Artyści wykonali specjalnie przygotowany na tę okazję program. Transmisja wydarzenia odbędzie się w Dzień Matki (26 maja) o godzinie 16 na antenie TVP1.

Czytaj więcej

,,Głosuję bo…” - wyniki konkursu filmowego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Znamy już laureatów konkursu na krótkie filmy zachęcające do głosowania 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Autorzy najciekawszych spotów profrekwencyjnych otrzymają nagrody w postaci modnego obecnie środka lokomocji - elektrycznych hulajnóg. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.

Czytaj więcej

15 lat JFTC w Bydgoszczy

Uroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski

Działające w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (Joint Force Training Centre, JFTC) obchodziło (23 maja) 15-lecie swoje istnienia. Uroczystość jubileuszowa została połączona z Dniem Międzynarodowym, czyli imprezą wojskową dla całych rodzin. Podczas wydarzenia jednostka z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego otrzymała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Czytaj więcej

Umowy RPO i PROW: pałac w Wieńcu, edukacja, biznes, infrastruktura

Wręczenie umów RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

31 milionów złotych – taka jest wartość uruchamianego właśnie wsparcia z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Środki zostaną przeznaczone m. in. na drogi, budowę i modernizację obiektów publicznych, potrzebne projekty w dziedzinie edukacji oraz biznes. Wśród beneficjentów przedsiębiorcy, samorządy lokalne i organizacje społeczne. Największe wsparcie, 15 mln złotych, otrzyma Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, który realizuje przebudowę i modernizację Zespołu Pałacowo-Parkowego w miejscowości Wieniec koło Włocławka. Z kolei miasto Bydgoszcz, dzięki dofinansowaniu ponad 7 mln złotych zrealizuje projekt edukacyjny, polegający na organizacji dodatkowych zajęć, rozwijających kompetencje kluczowe dla 2,5 tysiąca uczniów z 25 bydgoskich szkół.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

„Cyganeria” w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą w regionie polecamy początek Festiwalu Pierwszy Kontakt w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, finał KATAR-u w dziedzinie filmu, koncerty na dzień Matki w Arenie Toruń oraz Filharmonii Pomorskiej, spektakl w Operze Nova oraz wydarzenia w ramach „Majówki z kulturą i sztuką”.

Czytaj więcej

Filmowy finał KATAR-u

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W sobotę (25 maja) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbędzie się finał konkursu KATAR-u (Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu) w dziedzinie filmu. O miano najlepszego tegorocznego filmowca-amatora rywalizuje ośmiu twórców z regionu. Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Czytaj więcej

Nowa siedziba inowrocławskiego WORD-u

Otwarcie nowej siedziby WORD w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

24 maja została otwarta nowa siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Inowrocławiu. Dzięki temu osoby z miasta i okolic będą egzaminowane w znacząco poprawionych warunkach. W otwarciu uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurzawa i wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Czytaj więcej

Samorząd dzieciom: leczenie uzdrowiskowe odpowiedzią na choroby cywilizacyjne

Konferencja „Samorząd dzieciom”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Samorządowcy z całego regionu oraz specjaliści zajmujący się leczeniem uzdrowiskowym i jego organizacją uczestniczyli (22 maja) konferencji poświęconej profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodych ludzi. Gospodarzem spotkania, odbywającego się pod hasłem „Samorząd dzieciom”, był marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone