Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Kongres Azjatycki – państwa, społeczeństwa, ekonomia

Kongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Kongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W Toruniu zakończył się (17 maja) VI Międzynarodowy Kongres Azjatycki, najważniejsze w Europie Środkowej wydarzenie poświęcone kulturze, gospodarce i polityce tej części świata. Debata skupiła się tym razem na potencjale ekonomicznym i społecznym państw tego rejonu i trzech dekadach relacji dyplomatycznych między Polską a Republiką Korei. W uroczystej sesji otwarcia uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

W kongresie wzięło udział 600 naukowców, polityków, dyplomatów, biznesmenów i ludzi kultury z 20 państw (mi.in z Rosji, Korei, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Francji, Holandii, USA i Turcji) oraz wybitni polscy eksperci w dziedzinie studiów azjatyckich. Odbyło się 50 paneli  tematycznych dotyczących polityki, gospodarki, inwestycji, innowacji, współpracy międzynarodowej i kultury. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego był po raz kolejny partnerem strategicznym spotkania.

 

Wykład inauguracyjny wygłosił Kim Joon Hyung z Handong Global University, specjalizujący się m. in. w teorii stosunków międzynarodowych i relacjach chińsko-amerykańskich.  

 

 

Departament Współpracy Międzynarodowej

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

16 maja 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2019 r.

 

Kongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKongres Azjatycki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone