Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Stypendia dla twórców

Gala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Gala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Po raz drugi w tym roku przyznaliśmy stypendia marszałka województwa w dziedzinie kultury. Wśród dziesięciorga nowych stypendystów są muzycy, plastycy, filmowcy, twórca teatralny i twórczyni kampanii społecznych promujących literaturę. Uroczysta gala odbyła się 25 lipca w toruńskiej kawiarni Wejściówka.

 

- Od lat z satysfakcją wspieramy w ten sposób artystów i animatorów kultury, a także osoby poświęcające się opiece nad zabytkami. Nasz region jest miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najwartościowsze projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdują oparcie w mecenacie samorządu województwa - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

 

Stypendia, od 4 do 7 tysięcy złotych, są półroczne. Najliczniejszą grupą wśród aktualnie w ten sposób uhonorowanych są muzycy (czworo) i plastycy (troje), osoby związane z Bydgoszczą (czworo) i z Toruniem (troje).

 

Wydarzenie uświetnił koncert Jędrzeja Kubiaka, oryginalnego muzyka, gitarzysty i lutnika, grającego własną muzykę o bardzo świeżym brzmieniu, któremu towarzyszył czołowy polski wibrafonista, profesor bydgoskiej Akademii Muzycznej Karol Szymanowski

 

Przyznawane od trzynastu lat wojewódzkie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego na realizację konkretnych przedsięwzięć w dziedzinie kultury. Przyznajemy je dwa razy w roku. Pierwsze tegoroczne rozdzieliliśmy w marcu.

 

Zobacz też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 lipca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2019 r.

 

Gala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala stypendiów artystycznych w toruńskiej kawiarni Wejściówka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone