Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Muzyczny weekend z kulturą

W niedzielę zapraszamy na kolejny koncert z festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”, fot. Mikołaj Kuras
W niedzielę zapraszamy na kolejny koncert z festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”, fot. Mikołaj Kuras

Najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy koncerty w Pałacu Lubostroń, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, bydgoskim amfiteatrze nad Brdą i toruńskich CKK Jordanki.

 

Skrzypek Vadim Brodski będzie największą gwiazda festiwalu „Muzyka w świetle księżyca”, który odbędzie się w weekend (26-28 lipca) w Pałacu Lubostroń. W programie trzydniowego wydarzenia koncerty muzyki klasycznej z elementami współczesnymi, otwarcie wystawy malarskiej oraz monodram o Kazimierze Iłłakowiczównie. Więcej na stronie pałacu.

 

Barkarola Fis-dur op. 60, Polonez-Fantazja As-dur op. 61, mazurki op. 63 oraz Ballada f-moll op. 52 -te kompozycje Chopina wykona w Szafarni wybitny polski pianista Paweł Kamasa, podczas najbliższego koncertu z cyklu „Wakacje z Chopinem”, a listy kompozytora pisane z Szafarni do rodziny i przyjaciół zaprezentuje aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Matylda Podfilipska. Na koncert do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni zapraszamy w niedzielę (28 lipca). Więcej na stronie ośrodka.

 

W Bydgoszczy w sobotę (27 lipca) odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Rzeka muzyki”. Cykl jest to propozycja dla wszystkich turystów oraz mieszkańców Bydgoszczy, którzy na nowo chcą odkryć uroki zarówno muzyki klasycznej, jak i niebanalnej scenerii miasta nad Brdą. Podczas najbliższego koncertu wystąpi kwartet saksofonowy Th Whoop group oraz stypendyści Bydgoszczy w dziedzinie kultury Emilian Rosiak i Antoni Majewski. Więcej tutaj.

 

Koncert utworów kompozytorów z północy Europy to niedzielna (28 lipca) propozycja w toruńskich CKK Jordanki. Wystąpi fiński zespół Ensemble Nylandia. W programie między innymi kompozycje Gustava Dübena, Orlanda di Lasso, Fredriak Paciusa i Siergieja Rachmaninowa. Koncert odbędzie się w ramach letniego festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. Więcej tutaj.

 

Pałac Lubostroń i Ośrodek Chopinowski są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 lipca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone