Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Marszałkowskie dotacje na zajęcia dla aktywnych seniorów

fot. Tymon Markowski
fot. Tymon Markowski

Z myślą o seniorach samorząd województwa przyznał wsparcie na realizację 26 imprez rekreacyjnych, zajęć aktywności fizycznej, wyjazdów i spotkań integrujących starsze pokolenie z młodszym. Na zadania publiczne realizowane przez organizacje pozarządowe trafiło w tym roku 90 tysięcy złotych.

 

- Starzenie się społeczeństwa jest faktem, podobnie jak to, że co trzecia starsza osoba w naszym regionie mieszka samotnie. To problem, z którym musimy się zmierzyć. Rolą samorządu województwa jest dostrzegać i wspierać wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych, które wpisują się w nasze statutowe cele i których nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie osób pracujących na co dzień w tych organizacjach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Na łącznie 26 imprez rekreacyjnych, spotkań i zajęć edukacyjnych przygotowanych z myślą o osobach starszych przekazaliśmy w tym roku 90 tysięcy złotych. Wśród organizacji, które otrzymały środki na realizację zadań są między innymi Fundacja Arka z Bydgoszczy, bydgoski oddział Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie (powiat świecki), Stowarzyszenie Porozumienie Chełmińskie i Fundacja Aktywizacji i Integracji w Nowem (powiat świecki).

 

Lista dofinansowanych projektów

 

Więcej informacji o marszałkowskich programach wsparcia dla seniorów w naszej zakładce Kujawsko-Pomorskie dla seniorów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 lipca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone