Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Z partnerami z Hiszpanii rozmawiamy o odpowiedzialnym biznesie

Wizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj Kuras
Wizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj Kuras

Gościliśmy delegację z Hiszpanii złożoną z przedstawicieli przedsiębiorstw i organizacji związanych z ekonomią społeczną i spółdzielczością z prowincji Nawarra i Kraj Basków. Nasi goście wzięli dział w jubileuszowym, 10. Kujawsko-Pomorskim Forum Ekonomii Społecznej.

 

- Idea ekonomii społecznej jest bardzo inspirująca. Chcielibyśmy zaproponować naszym przedsiębiorcom, dzięki wizycie specjalistów z Hiszpanii, skorzystanie z tej formuły prowadzenia działalności gospodarczej – powiedział podczas briefingu prasowego marszałek Piotr Całbecki.

 

W naszym regionie gościł Ander Etxeberria Otadui, przedstawiciel Grupo Mondragon, powstałej w Kraju Basków jednej z najważniejszych hiszpańskich grup kapitałowych, która posiada zakłady produkcyjne i przedstawicielstwa w ponad 40 krajach i biura sprzedaży w ponad 150 krajach. Korporacja łączy główne cele organizacji biznesowej z wykorzystaniem demokratycznych metod w organizacji działalności gospodarczej, tworzenia miejsc pracy, ludzkiego i zawodowego rozwoju swoich pracowników oraz zobowiązania do rozwoju wraz ze swoim środowiskiem społecznym. W promowanym przez Mondragon modelu działalności wiodącą rolę odgrywa współpraca między przedsiębiorstwami, ludzie i ich zaangażowanie w ochronę środowiska. Doświadczenia w kwestii ekonomii społecznej i spółdzielczości zaprezentowali również przedstawiciele Stowarzyszenia Spółdzielni Nawarry Anel – María José Vivar i Antonio Martínez de Bujanda.

 

W spotkaniach uczestniczył także Angel Tellechea Goyena, konsul honorowy RP w Pampelunie, który od wielu lat aktywnie wspiera współpracę województwa kujawsko-pomorskiego z naszym hiszpańskim regionem partnerskim, regionem Nawarry.

 

Od podpisania umowy o współpracy regionalnej w czerwcu 2008, Kujawsko-Pomorskie oraz region Nawarra wspólnie podejmują partnerskie inicjatywy m.in. w dziedzinach edukacji i kultury. Na przestrzeni lat mieszkańcy obu regionów mieli okazję doświadczyć nie tylko wzajemnej gościnności, ale i wymienić dobre praktyki w zakresie doświadczenia zawodowego, poznać lokalną twórczość artystyczną, wziąć udział w uniwersyteckich debatach, a także posmakować regionalnej kuchni.

 

Departament Współpracy Międzynarodowej

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 września 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 września 2019 r.

 

Wizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj KurasWizyta delegacji z Hiszpanii, fot. Mikołaj Kuras

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone