Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Zagraniczni studenci z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

Wizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras
Wizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

We wtorek (15 października) z marszałkiem Piotrem Całbeckim spotkały się młode osoby z zagranicy, które studiują na uczelniach wyższych regionu. W Urzędzie Marszałkowskim gościliśmy młodzież między innymi z Chin, Ukrainy, Kazachstanu, Indonezji, Białorusi, Indii, Turcji, Hiszpanii, Argentyny.

 

- Cieszę się, że wybraliście Kujawy i Pomorze na miejsce, w którym przez najbliższe miesiące i lata będziecie studiować. Być  może wśród was znajdą się osoby, które zdecydują się zamieszkać na stałe w naszym regionie  - powiedział podczas spotkania marszałek Piotr Całbecki.

 

Studenci wysłuchali prezentacji o naszym województwie, jego atutach, najciekawszych miejscach oraz słynnych osobach pochodzących z regionu. Wzięli także udział w wystawie „Każdy inny - wszyscy równi” i obejrzeli film o regionie. Niezwykle ciekawym punktem wydarzenia było spotkanie młodzieży z Hiszpanem Ramonem Diez Galanem, który wybrał Kujawy i Pomorze, jako swoje miejsce do życia. Hiszpan opowiedział studentom o ciekawych miejscach w regionie, sposobach na spędzanie wolnego czasu i dał im kilka rad dotyczących życia codziennego w Polsce. W programie wizyty zaplanowane jest również zwiedzanie przez studentów toruńskiej starówki i Fortu IV oraz udział w warsztatach piernikarskich.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 października 2019 r.

 

Wizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone