Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Weekend z kulturą

Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany”, fot. Paweł Modliński
Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany”, fot. Paweł Modliński

Improwizacje filmowe w Filharmonii Pomorskiej, spektakle w Horzycy i Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, wystawy w Galerii Wozownia, koncert folkowy w Ośrodku Chopinowskim oraz spotkania w Książnicy Kopernikańskiej i Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Dzisiaj (31 stycznia) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Improwizacje Filmowe. Orkiestra kameralna Capella Bydgostiensis wykona improwizacje organowe do filmu niemego „Młody Sherlock Holmes”, a także motywy muzyczne z filmów „Zapach kobiety”, „Śniadanie u Tiffany’ego” i „Wielkie piękno”. Koncert poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska. Więcej.

 

Dziś i w niedzielę (31 stycznia i 2 lutego) zapraszamy do teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu na spektakl „W co się bawić?” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Na scenie wystąpią Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak, Paweł Kowalski, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski oraz zespół muzyczny pod kierownictwem Igora Nowickiego. Więcej. W sobotę i niedzielę (1 i 2 lutego) na deskach toruńskiego teatru zaprezentowany zostanie spektakl „Jezus i Maria”. Więcej.

 

W Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbędzie się w sobotę (1 lutego) noc gier planszowych. Dla uczestników przygotowano 300 gier: familijnych, strategicznych logicznych i edukacyjnych. W programie także turniej w grę „Gejsze”. Więcej

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza w sobotę (1 lutego) na koncert muzyki folkowej. Melodie z różnych stron świata, między innymi z Rumunii, Macedonii i Włoch zaprezentuje zespół Nivel w składzie: Jacek Dzwonowski (skrzypce), Grzegorz Zagórski (akordeon), Staszek Sroka (gitara) i Mateusz Gremlowski (bas i kontrabas). Więcej.

 

Dziś i jutro (31 stycznia i 1 lutego) Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza do Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8 na wieczór z piosenkami Jerzego Wasowskiego, kojarzonego przede wszystkim z Kabaretem Starszych Panów. Spektakl muzycznym „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany” zaprezentuje aktorka i piosenkarka Klementyna Umer. Na scenie towarzyszyć jej będą Fabian Włodarek (piano i akordeon) oraz Michał Jaros (kontrabas). Więcej

 

Galeria Wozownia w Toruniu zaprasza w niedzielę (2 lutego) na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Pauliny Stasik „Promieniowanie ciszy”. Seria obrazów powstała z inspiracji twórczością poetycką Erny Rosenstein. Więcej. Do 1 marca dla odwiedzających dostępna jest także wystawa Ewy Kuleszy „Światłoczułość. Więcej.

 

Dzisiaj (31 stycznia) zapraszamy do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na wieczór autorski Roberta Mielhorskiego. Spotkanie związane będzie z promocją tomu „Wiersze 1992-2018”. Więcej.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, Galeria Wozownia w Toruniu i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są jednostkami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 stycznia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone