Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Trzynasty tydzień nauki z e-Szkołą

E-lekcja języka angielskiego prowadzona przez Macieja Doksę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
E-lekcja języka angielskiego prowadzona przez Macieja Doksę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Trwają matury i egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i średnich mają okazję do powtórki materiału. Pomogą lekcje zarchiwizowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej.  A dla tych, którym pozostało jeszcze kilka dni nauki prowadzimy e-lekcje według nowego planu.

 

Wszystkie lekcje nadajemy na żywo, można je obejrzeć na czterech kanałach:

 

Poza tym lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

 

W poniedziałek (15 czerwca) rozpoczęliśmy nowy, trzynasty już tydzień nauki z naszą e-Szkołą.

 

 

Do tej pory przeprowadziliśmy ponad 800 lekcji. Zajęcia wyświetliło 1,6 miliona osób. Trzynaście Tysięcy osób subskrybuje nasz kanał na YouTube, a ponad osiem tysięcy obserwuje naszą aktywność na Facebooku.

 

Dla wszystkich uczniów, którzy polubili naukę z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową mamy dobrą wiadomość – w wakacje nie zaprzestaniemy nadawania e-lekcji. Więcej szczegółów już wkrótce na stronie kujawsko-pomorskie.pl

 

Święto Województwa w e-Szkole

Dwunasty tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową był wyjątkowy - w poniedziałek (8 czerwca) w związku z obchodami Święta Województwa zaprosiliśmy uczniów na lekcje o samorządzie, historii województwa, naszych korzeniach, etnografii i przyrodzie regionu.

 

Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska (tutaj), wykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski” wygłosił historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu  (tutaj). Zajęcia poświęcone etnografii w naszym regionie przygotowała Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu (tutaj). O ochronie środowiska na Kujawach i Pomorzu opowiedziała Dorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia (tutaj).

 

Więcej informacji o e-Szkole tutaj.

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa jest częścią naszego pakietu antykryzysowego,  czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Środki na realizację wartego 740 milionów złotych, pakietu pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wykorzystano dostępne jeszcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020  wolne środki, na co zgodziła się  Komisja Europejska.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

12 czerwca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone