Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Marszałkowskie stypendia dla artystów

Gala wręczenia stypendiów artystycznych marszałka województwa, marzec 2020, fot. Andrzej Goiński
Gala wręczenia stypendiów artystycznych marszałka województwa, marzec 2020, fot. Andrzej Goiński

Po raz drugi  w tym roku przyznaliśmy stypendia artystyczne marszałka województwa. Tym razem wsparcie otrzyma piętnastu utalentowanych artystów: muzyków, plastyków, filmowców, literatów, osób związanych z teatrem, modą i opieką nad zabytkami. Stypendyści będą mogli wykorzystać fundusze na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych, m.in. na organizację wystaw, publikację książki, nagranie płyty lub nakręcenie filmu.

 

 - Wspieranie twórców i animatorów kultury, a także osób poświęcających się opiece nad zabytkami to dla nas niezwykle ważne zadanie. Nasz region jest miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najbardziej wartościowe projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdują oparcie w mecenacie samorządu województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Przyznawane od czternastu lat wojewódzkie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego udzielanego utalentowanym mieszkańcom regionu w różnym wieku. Stypendia przyznajemy dwa razy w roku. Są motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej oraz pomagają realizować ciekawe projekty. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną (między innymi w dziedzinie sztuki filmowej, rzeźby, plastyki, muzyki, literatury, teatru), upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

 

 

Stypendyści pochodzą z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Brodnicy, Chełmna, Trzcińca i Niemcza (oba w powiecie bydgoskim) oraz Skrwilna (powiat rypiński). Otrzymują stypendia w wysokości od 3,5 do 7 tysięcy złotych.

 

W pierwszej w tym roku edycji programu przyznaliśmy trzynaście stypendiów. Wsparcie wyniosło od 4 do 9 tysięcy złotych. Pięcioro stypendystów w tym gronie to muzycy, troje reprezentuje sztuki plastyczne, kolejna trójka sztukę filmową, jedna osoba jest promotorem kultury i jedna fotografem. Lista stypendystów. Więcej informacji tutaj.

 

W ramach dwóch tegorocznych edycji stypendiów artystycznych przekazujemy łącznie 150 tysięcy złotych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

20 lipca 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone