Aktualności

Tegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika

W Aleksandrowie Kujawskim zakończyły się dwunaste finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika. W  turnieju dziewcząt zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy. W zawodach chłopców pierwsze miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie Organizację zawodów wsparł finansowo Urząd Marszałkowski.

W turnieju dziewcząt wystąpiły drużyny:

• Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy
  • Szkoły Podstawowej w Wielgiem (powiat lipnowski)
  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie
  • Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim
  • Szkoły Podstawowej w Wiśniewie (powiat sępoleński)
  • Szkoły Podstawowej w Niewieścinie (powiat świecki)
  • Szkoły Podstawowej w Czernikowie (powiat toruński)
  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim.

W finale dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy, która pokonała zespół Szkoły Podstawowej w Wiśniewie (2:0). W meczu o 3. miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czernikowie zwyciężyła drużynę Szkoły Podstawowej w Wielgiem (3:0). Piąte miejsce należy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Niżej w klasyfikacji znalazły się kolejno drużyny z Niewieścina, Żnina i Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim.

Zwycięska drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy zagrała w składzie: Anna Bruszkowska, Oliwia Nowak, Julia Jaroch, Joanna Gorzycka, Lidia Rachuba, Dominika Balicka, Natalia Górko, Julia Glińska, Wiktoria Czerwińska.

Drużyna, która zajęła drugie miejsce (SP w Wiśniewie) zagrała w składzie: Marta Kudtke, Marta Knapik, Anna Rogowska, Aleksandra Skrzyńska, Julia Mosek, Wiktoria Mosek, Olga Strawa, Julia Czajka, Agata Krzyszkowska, Alicja Leonhardt.

Drużyna Szkoły Podstawowej w Czernikowie w składzie: Nikola Prażniewska, Ala Kolczyńska, Amelia Auguścińska, Justyna Kubik, Rozalia Harabin, Amelia Kozakiewicz, Jagoda Szwedo, Julia Toczko, Jagoda Durmowicz, Karolina Maćkiewicz, zajęła trzecie miejsce.

Najlepszą bramkarką została Amelia Kotowicz (SP 1 Aleksandrów Kujawski). Tytuł królowej strzelczyń przyznano Oliwii Nowak (SP 12 Bydgoszcz). Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Julia Mosek (SP Wiśniewa).

W turnieju chłopców wystąpiły drużyny:

• Szkoły Podstawowej we Wtelnie (powiat bydgoski)
  • Szkoły Podstawowej w Pruszczu (powiat świecki)
  • Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie
  • Zespołu Szkół w Chełmży
  • Szkoły Podstawowej w Skępem (powiat lipnowski)

Turniej finałowy chłopców wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie. Pokonała zespół Szkoły Podstawowej we Wtelnie 3:1. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy, a czwarte drużynie Szkoły Podstawowej w Czernikowie. W meczu o 5. miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej w Skępem pokonała drużynę Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim (6:1). Kolejne miejsca przypadły Szkole Podstawowej w Pruszczu i Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie.

Składy zwycięskich drużyn:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Wąbrzeźnie: Sebastian Kopyciński, Jędrzej Glinowiecki, Nikodem Pudliński, Lena Lewandowska, Mieszko Dąbrówka, Patryk Wawrzyniak, Mikołaj Rusinek, Filip Szczodrowski, Jan Patyk, Jakub Fudała, Marcel Buczkowski, Wiktor Lamański.

Szkoła Podstawowa we Wtelnie: Marcel Żywicki, Kacper Damski, Gabriel Damski, Sebastian Ściesiński, Michał Tomaszewski, Gabriel Jarmaków, Norbert Pyrz, Aleksander Jastrzębski, Leon Liberda, Maksymilian Rakoczy.

Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy: Mikołaj Taraszkiewicz, Michał Leocha, Aleksander Pabianek, Filip Wiśniewski, Mateusz Maziarz, Michał Szymański, Szymon Izydorczyk, Ksawery Dutkiewicz, Adam Przybyła.

Najlepszym bramkarzem został Mikołaj Taraszkiewicz (SP 12 Bydgoszcz). Tytuł króla strzelców przypadł Jakubowi Fudale (SP 3 Wąbrzeźno). Najlepszym zawodnikiem został Nikodem Pudliński (SP 3 Wąbrzeźno).

Nagrody wręczył zwycięzcom członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

25 wrześnie 2020 r.

Tegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPKujawsko-Pomorska Liga Orlika, fot. Piotr FiutakKujawsko-Pomorska Liga Orlika, fot. Piotr FiutakKujawsko-Pomorska Liga Orlika, fot. Piotr FiutakKujawsko-Pomorska Liga Orlika, fot. Piotr FiutakKujawsko-Pomorska Liga Orlika, fot. Piotr FiutakKujawsko-Pomorska Liga Orlika, fot. Piotr FiutakKujawsko-Pomorska Liga Orlika, fot. Piotr Fiutak