Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł Skraba

Kujawsko-Pomorskie na drugim miejscu Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Trzy złote, dwa srebrne i pięć brązowych – łącznie dziesięć medali zdobyli zawodnicy z Kujaw i Pomorza podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w Arenie Toruń w miniony weekend (20-21 lutego). Ten wynik uplasował nasz region na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej województw.

Najwięcej krążków dla regionu zdobył CWZS Zawisza Bydgoszcz – jeden złoty, jeden srebrny, cztery brązowe. Na 12. miejscu w klasyfikacji medalowej klubów znalazły się MKL Toruń oraz MKS Inowrocław – po jednym złotym medalu, na 25. miejscu LKS Vectra Włocławek z jednym srebrnym medalem, a 34. miejsce przypadło BKS Bydgoszcz z jednym brązowym medalem.

Po raz siódmy z rzędu mistrzem Polski w sprincie na 60 metrów został (z nowym rekordem życiowym – 6.59) Remigiusz Olszewski (Zawisza Bydgoszcz). Swój 50. medal Mistrzostw Polski w karierze zdobyła Marika Popowicz-Drapała. Tym razem sprinterka Zawiszy zdobyła brąz w biegu na 60 metrów z wynikiem 7.35. Wśród tyczkarzy medale z tego samego kruszcu zdobyli Victoria Kalitta – 4.00 m oraz Paweł Wojciechowski – 5.30.

Zawodnicy z regionu zajęli całe podium w skoku wzwyż. Mistrzem Polski został Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) – 2.22, na drugim stopniu stanął Mateusz Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) – 2.19, a brązowy medal trafił do Gracjana Wiśniewskiego (Zawisza Bydgoszcz) – 2.12.

Złoto w biegu na 200 metrów trafiło do zawodnika z miasta gospodarza mistrzostw, Adriana Brzezińskiego (MKL Toruń) – 21.06 to jego nowy rekord życiowy.

Halową wicemistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów została Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek – 4:23,33.

Brązowy medal mistrzostw na 200 metrów zawisł na szyi Kingi Gackiej (BKS Bydgoszcz) – 24.01 – życiowy rekord.

Medale dla młodszych sportowców

Równolegle z seniorami o tytuły mistrzów Polski rywalizowali młodzieżowcy, czyli zawodnicy do lat 23. Nasi lekkoatleci zdobyli 15 krążków: 3 złote, 3 srebrne i 9 brązowych.

• 3 złote:
    • Sebastian  Chmara jr (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – skok o tyczce 4.70,
    • Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) – bieg 1500 m
    • Gracjan Wiśniewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – skok wzwyż.
  • 3 srebrne:
    • Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz) – 400 m,
    • Arkadiusz Scheidel (Nadwiślanin Chełmno) – 5000 m chód,
    • Victoria Kalitta (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – skok o tyczce.

Gwiazdy lekkiej atletyki rywalizują w Arenie Toruń

65. Halowe Mistrzostwa Polski to kolejne po Copernicus Cup zawody lekkoatletyczne organizowane w toruńskiej hali. Od 5 do 7 marca odbywać się tam będą Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.Trzydniowa rywalizacja obejmie 26 konkurencji (po 13 dla kobiet i mężczyzn). Wśród nich m.in. biegi, sztafeta, skok o tyczce, skok w dal, pchnięcie kulą i siedmiobój. W zawodach weźmie udział blisko 600 najlepszych europejskich lekkoatletów.

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

23 lutego 2021 r.

Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł SkrabaHalowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł Skraba