Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Wsparcie dla rodzin

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

120 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na realizację projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Dziewięć wybranych w drodze konkursu zadań przeprowadzą organizacje na terenie Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza oraz powiatów sępoleńskiego i włocławskiego.

 

- Wsparcie rodziców jest kluczowym elementem kształtującym dorosłe życie młodych ludzi, dlatego tak ważne jest wzmacnianie potencjału rodziny i rozwój umiejętności wychowawczych i rodzicielskich – mówi marszałek Piotr Całbecki.


Na działania na rzecz wsparcia rodzin w pełnieniu ich funkcji rodzicielskich przeznaczyliśmy 120 tysięcy złotych. Wśród organizacji, które otrzymały dotacje są między innymi fundacja „nie-Zwykła” dla rodziny w Bydgoszczy, grudziądzka poradnia Specjalistyczna Pomoc Rodzicom Nadzieja, toruńska fundacja dobrej edukacji Rodzice Dzieciom oraz włocławski Caritas. W ramach projektów rodzice mogą brać udział w warsztatach umiejętności wychowawczych i zajęciach terapeutycznych, podczas których dowiedzą się między innymi jak budować dobre relacje z dzieckiem, nauczą się jak rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak wspierać i rozwijać umiejętności swoich pociech.

 

 

Urząd Marszałkowski wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W puli środków, które trafią do NGO na te działania w 2021 roku jest blisko 4,6 mln złotych, które zostaną rozdysponowane w ramach 17 konkursów.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 marca 2021 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone