Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Sportowcy z marszałkowskimi nagrodami

Spotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Spotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

360 kujawsko-pomorskich sportowców, trenerów i działaczy sportowych zostało wyróżnionych tegorocznymi nagrodami zarządu województwa za sukcesy odniesione w 2020 roku. We wtorek (13 kwietnia), w towarzystwie medalistki olimpijskiej Beaty Mikołajczyk-Rosolskiej, marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu Aneta Jędrzejewska spotkali się z nagrodzonymi online. Najlepsi otrzymają 3,3 tysiące złotych. Najwięcej, bo aż 42 nagrodzonych, reprezentuje Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Lotto Bydgostia.

 

- Te nagrody to wyraz uznania dla naszych zawodników, którzy odnoszą sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach, oraz dla tych, którzy tworzą sportowej młodzieży warunki osobistego rozwoju. To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wiele sportowych talentów – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

 

W tym roku nagrody nagrody samorządu województwa otrzymało 252 sportowców. To medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 94 trenerom oraz 14 działaczom sportowym.

 

Pula nagród wyniosła 201 512 złotych, wysokość pojedynczej nagrody mieści się w przedziale od 200 złotych do 3,3 tys. złotych i zależy od liczby i wagi odniesionych zwycięstw. Najwięcej wyróżnionych reprezentuje kluby Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Lotto Bydgostia (42 nagrodzonych) i  AZS Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (32 nagrodzonych). Po 22 sportowców trenuje w bydgoskim CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe i Międzyszkolnym Klubie Sportowy Sokoły Toruń. Wśród nagrodzonych znaleźli się także członkowie Ludowego Klubu Sportowego Gąsawa, Autonomicznej-Ludowej Kolarskiej Sekcji Stal Grudziądz oraz Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

 

Nagrody trenerskie wynoszą od 150 do 2 475 złotych, a dla działaczy 500-2000 złotych.

 

Medale zdobyte przez nagrodzonych w liczbach:

 • Mistrzostwa Świata: złote – 4, srebrne – 2, brązowe – 1,
 • Mistrzostwa Europy: złote – 2, srebrne – 4, brązowe – 15,
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostw Polski Juniorów, Mistrzostw Polski: złote – 259,
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: złote – 57.

 

Trzy tygodnie temu przyznaliśmy stypendia sportowe. Wsparcie finansowe w wysokości od 2 do 3,8 tys. złotych otrzyma 237 utalentowanych sportowców. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel w tym roku 656 tysięcy złotych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 kwietnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 kwietnia 2021 r.

 

Spotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie online z nagrodzonymi sportowcami, trenerami i działaczami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPfot. Michał Czepek fot. Michał Czepek fot. Michał Czepek fot. Michał Czepek

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.