Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Chopin w jazzowej odsłonie

Lena Ledoff, fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Lena Ledoff, fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Jazzowe aranżacje utworów wybitnego polskiego kompozytora i pianisty w wykonaniu Leny Ledoff usłyszymy podczas niedzielnego (18 lipca) koncertu z cyklu „Wakacje z Chopinem”, na który zaprasza marszałkowski Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Bilety w cenie 10 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682 79 30).

 

W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina, które w jazzowym stylu połączone zostaną z twórczością m.in. Milesa Davisa, Krzysztofa Komedy, Władysława Szpilmana czy Edith Piaf.

 

Lena Ledoff urodziła się w Petersburgu. Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko. W 1994 roku na stałe zamieszkała w Polsce. W oryginalny sposób łączy muzykę klasyczną z jazzową. W 2000 roku założyła zespół Lena Ledoff Trio. Występowała na scenach Paryża, Toronto, Pragi, Bratysławy, Kijowa, Petersburga, Irkucka, Ottawy, Montrealu, Lwowa i Budapesztu. Jako kompozytor i muzyk współpracuje z warszawskimi teatrami Studio, Rozmaitości i Ateneum oraz Teatrem Nowym w Łodzi. 

 

W tym roku cykl „Wakacje z Chopinem” obejmie dziewięć koncertów, na które zapraszamy we wszystkie niedziele lipca i sierpnia.

 

Wydarzenie dofinansowane jest z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

 

15 lipca 2021 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone