Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Posiedzenie KWRiST

Posiedzenie KWRiST, 21 lipca, zrzut z ekranu
Posiedzenie KWRiST, 21 lipca, zrzut z ekranu

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w środę (21 lipca) w Warszawie w posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST). W porządku obrad znalazły się m.in. rządowa informacja na temat Narodowego Programu Szczepień, projekty rozporządzeń związane z postępami w zintegrowanej informatyzacji państwa i pakiet projektów ustaw i rozporządzeń dotyczących zmian w systemie edukacji.

 

Wśród omawianych dokumentów były m.in. projekt nowelizacji  ustawy o systemie oświaty oraz projekty rozporządzeń w sprawie podstaw programowych wychowania przedszkolnego, w sprawie podstaw programowych dla szkół podstawowych oraz liceów, techników i szkół branżowych II stopnia oraz w sprawie ramowych planów nauczania dla wszystkich szkół publicznych. Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło też komisji projekty nowelizacji rozporządzeń dotyczących indywidualnego nauczania oraz nadzoru pedagogicznego.

 

KWRiST zajmowała się także zagrożeniami związanymi z wywoływanymi przez gwałtowne burze i deszcze tak zwanymi błyskawicznymi powodziami miejskimi i technicznymi standardami w elektronicznym obiegu aktów prawnych i dzienników urzędowych oraz  programem zintegrowanej informatyzacji państwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

 

21 lipca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2021 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone