Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Irena Frydryszewska

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Irena Fydryszewska, urodziła się 4 kwietnia 1920 roku w Kikole (powiat lipnowski). Wyszła za mąż, gdy skończyła 17 lat. Jej małżonkiem został Stanisław Frydryszewski. Po ślubie pani Irena zamieszkała w Radomicach, w rodzinnej miejscowości męża. Para prowadziła niewielkie gospodarstwo rolne. Jubilatka prowadziła dom, wychowywała dzieci i pomagała mężowi w pracach gospodarskich. Pani Irena urodziła sześcioro dzieci – trzy córki i trzech synów.

 

Pani Irena ma talent wokalny. Śpiewać lubiła już od najmłodszych lat. Śpiewała w chórze Radość przy Kole Gospodyń Wiejskich w Radomicach. Grupa prezentowała swoje umiejętności na występach w całej Polsce zdobywając liczne wyróżnienia.

 

Nestorka interesuje się wydarzeniami z regionu, kraju i świata. Chętnie ogląda teleturnieje i kibicuje uczestnikom. Od śmierci męża w 1982 roku pozostaje pod opieką syna i jego rodziny. Jest babcią pięciorga wnucząt, czworga prawnucząt oraz dwóch praprawnuków.

 

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone