Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

Rozstrzygnięcie konkursu GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w roku szkolnym 2021/2022 po raz szósty zaprosiło nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie na zaprojektowanie gry dydaktycznej „GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim", której motywem przewodnim są drzewa.

Czytaj więcej

Rok Poli Negri

Pocztówki, fot. Beata Leonik, KPCEN we Włocławku

„Talent to zdolność do oddania się niepodzielnie swej twórczości"- Pola Negri w swojej książce "Życie i marzenie w kinie" (1926).

Czytaj więcej

Skarb Wyspy Wielkanocnej - podsumowanie

Escape room w KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania projektu „Skarb Wyspy Wielkanocnej”, czyli escape roomu w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy. Pokój zagadek odwiedziło kilkadziesiąt grup, wszystkim uczestnikom udało się rozwiązać zadania i odnaleźć ukryte skarby.

Czytaj więcej

Cross Borders with English

Logo KPCEN w Bydgoszczy

W piątek, 20 maja 2022 roku w auli KPCEN w Bydgoszczy odbyła się wzruszająca uroczystość zakończenia projektu Erasmus+ „Cross Borders with English”, zorganizowanego i koordynowanego przez VII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. KPCEN było organizatorem warsztatów metodycznych dla nauczycieli języka angielskiego ze szkół partnerskich w Portugalii, Turcji i Włoszech oraz polskiego koordynatora - VII LO -  inaugurujących projekt trzy lata temu.

Czytaj więcej

Akumulatory wczoraj i dziś

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka filmu dotyczącego elektryczności: Elektryczność (cz.7) - Akumulatory wczoraj i dziś, w którym Mariusz Spytek, doradca metodyczny fizyki KPCEN w Bydgoszczy, wyjaśnia, jak powstały i działają ogniwa wtórne mające zastosowanie w różnego typu akumulatorach. 

Czytaj więcej

Spotkanie na Ekoszlaku

Muzeum Etnograficzne we Wlocławku

W sobotę 20 maja b.r. miłośnicy książek i rowerów podczas rajdu rowerowego Ekoszlakiem organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odwiedzili szereg interesujących miejsc. Celem rajdu było nie tylko miłe i aktywne spędzenie popołudnia, ale również przypomnienie, że ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół  podkreśla znaczenie tych pożytecznych owadów w naszym ekosystemie.

Czytaj więcej

KPCEN WE WŁOCŁAWKU ZAPRASZA NA JUBILEUSZOWE 10. WYDANIE KONFERENCJI EDUKACJA W CYFROWYM WYMIARZE

Konferencja - grafika

Edukacja w cyfrowym wymiarze – nowy wymiar edukacji jest wydarzeniem organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Konferencja skierowana jest do dyrektorów oraz nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek oświatowych.

Czytaj więcej

Igrzyska lekkoatletyczne dla nauczycieli

Plakat - Igrzyska lekkoatletyczne dla nauczycieli

Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zapraszają do udziału w Igrzyskach Lekkoatletycznych dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Czytaj więcej

Zajęcia dla dzieci i dorosłych w naszej szkole internetowej

Zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Matematyka, fizyka, biologia, język polski dla dzieci i dorosłych, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna – to część zajęć, które znajdują się w tym tygodniu w ofercie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej dla Ukraińców. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji. 

Czytaj więcej

Porozumienie o współpracy

Sygnatariusze porozumienia i uczestnicy spotkania

19 maja 2022 roku Robert Preus, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, oraz  Jego Magnificencja  prof. dr hab. Jacek Woźny, Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, podpisali porozumienie o współpracy w zakresie nauk pedagogicznych i nauk ścisłych, które zakłada:

Czytaj więcej

Konkurs plastyczny

Logotyp - Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorych

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego województwa, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: „Rodzina – miłość, bezpieczeństwo, wsparcie”,organizowanym przez Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

INSPIRACJE - INNOWACJE

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, w ramach spotkań Sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów i kadry zarządzającej przedszkolami, zaprasza na konferencję INSPIRACJE - INNOWACJE,która odbędzie się 24 maja 2022 roku na godz.10.00 w Zakątku Przedszkolaka Niepublicznym Przedszkolu Anglojęzycznym w Łochowie

Czytaj więcej

Nowy doradca metodyczny w KPCEN w Bydgoszczy

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

16 maja 2022 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy pozyskało nowego doradcę metodycznego. Pani Kamila Bagniewska wspiera nauczycieli matematyki i rady pedagogiczne szkół podstawowych na obszarze powiatów: bydgoskiego (gminy: Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Osielsko, Solec Kujawski), sępoleńskiego, świeckiego i tucholskiego. Trójstronne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane między Markiem Gralikiem, Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Dariuszem Łobockim, dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lnianie oraz Robertem Preusem, dyrektorem KPCEN w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Ul na kółkach rusza do szkół i przedszkoli

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Po pandemii do szkół i przedszkoli wyrusza nareszcie Ul na kółkach. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz zapraszają nauczycieli przedszkoli oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli z innych etapów edukacyjnych na szkolenie w ramach realizacji projektu UL NA KÓŁKACH.

Czytaj więcej

„Wszystko, co wiemy o Harrym Potterze” – konkurs internetowy

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

W tym roku obchodzimy 25. rocznicę pierwszego wydania książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” J.K. Rowling. Z tej okazji Muzeum Oświaty w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy organizuje wojewódzki konkurs internetowy pt. ”Wszystko, co wiemy o Harrym Potterze”.

Czytaj więcej

Nauczyciele przedszkoli i klas I-III na finiszu stażu

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, którzy kończą ścieżkę awansu zawodowego, na bezpłatne szkolenia online NAUCZYCIEL... NA FINISZU STAŻU.

Czytaj więcej

Kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania oświatą

Logo KPCEN w Bydgoszczy

13 maja 2021 roku zakończyła się kolejna edycja kursu kwalifikacyjnego w zakresie zarządzania oświatą zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Najwytrwalsi uczestnicy otrzymali świadectwa ukończenia kursu. Słuchacze pozytywnie zaliczyli wymagane programem zajęcia oraz odbyli praktyki kierownicze. Uwieńczeniem całości było napisanie pracy dyplomowej. Poruszono w nich ciekawe tematy z zakresu funkcjonowania placówek oświatowych, kierowania nimi i pracy z zespołem.

Czytaj więcej

Bydgoski „Mechanik” świętuje 110-lecie

Gala jubileuszowa w Operze Nova, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

W sobotę (14 maja) w Bydgoszczy świętowano okrągły jubileusz 110-lecia istnienia szkoły, której kontynuacją jest od wielu dziesięcioleci Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego. Szkoła ta, powszechnie nazywana „Mechanikiem”, jest prekursorem wszystkich szkół technicznych w mieście nad Brdą. Z okazji jubileuszu marszałek województwa uhonorował ją Medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeranienisis. W uroczystej gali w Operze Nova wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Więcej zajęć dla Ukraińców w naszej e-Szkole (UA)

Zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Do 25 lekcji tygodniowo wzrosła oferta Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Wśród zajęć dla ukraińskich dzieci i młodzieży m.in. matematyka, informatyka i geografia, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna. Kontynuujemy także lekcje języka polskiego dla dorosłych. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

Czytaj więcej

Wizyta edukacyjna w dwóch młynach

Przy Młynach Rothera

W środę, 11.05.2022 roku, nauczyciele konsultanci z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy mieli ogromną przyjemność gościć z wizytą edukacyjną w dwóch młynach.

Czytaj więcej

Rowerem przez powiat bydgoski

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy włączyło się partnersko w inicjatywę pt. „Rowerem przez Powiat Bydgoski – najciekawsze trasy rowerowe” ze Starostwem Powiatowym w Bydgoszczy i stowarzyszeniem N-Bike Academy.

Czytaj więcej

Ocena nie jest sprawą życia lub śmierci

Grafika - Ocena nie jest sprawą życia lub śmierci

Ocena nie jest sprawą życia lub śmierci to tytuł szesnastego odcinka z cyklu filmów o charakterze edukacyjnym Przy herbacie o oświacie, które realizowane są przez  nauczycieli  konsultantów Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy Wiesławę Tomasiak-Wyszyńską i Piotra Szczepańczyka.

Czytaj więcej

Noc Muzeów w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

Przed nami kolejna Noc Muzeów. To cykliczne wydarzenie ma swoich wiernych fanów. Dla tegorocznej edycji wybrano termin 14 maja. Noc Muzeów będzie też nocą konkursów. Wystarczy w trakcie wydarzenia odwiedzić obiekty biorące udział w Europejskiej Nocy Muzeów, zebrać minimum 6 stempli i wygrywać nagrody.

Czytaj więcej

ORGANIZACJA PRACY SEKRETARIATU SZKOŁY, PLACÓWKI OŚWIATOWEJ

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów  wszystkich typów placówek oświatowych do udziału w warsztatach online: Nadzór i  odpowiedzialność dyrektora za organizację pracy sekretariatu szkoły, placówki oświatowej,które odbędą się 30 maja 2022 roku o godz.10.00.    

Czytaj więcej

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek na kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 19 maja 2022 roku o godz. 10.00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli
w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone