Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

Rusza konkurs dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe dla młodzieży - „Potrzeby rynku pracy naszą misją”!

Rusza VII edycja konkursu dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe dla młodzieży!

Czytaj więcej

WĘDROWAĆ… LITERACKA I FOTOGRAFICZNA OPOWIEŚĆ… – SPOTKANIE Z URSZULĄ SOBKOWIAK

Grafika - spotkanie z U.Sobkowiak

Z okazji zbliżającej się Nocy Bibliotek, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z wyjątkową bydgoszczanką, Urszulą Sobkowiak, doktorem pedagogiki, harcerką, turystką, autorką kilkunastu tomików poezji i wspomnień. Pasją pani Urszuli jest również fotografia krajobrazowa – jej prace kilkakrotnie gościły w galerii Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Czytaj więcej

NOC BIBLIOTEK 2022 W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ

Grafika - Noc Bibliotek

W tym roku akcja Noc Bibliotek będzie przebiegać pod hasłem „To się musi powieść”.

Czytaj więcej

Najlepsi maturzyści gościli w urzędzie

Spotkanie z najlepszymi uczniami i maturzystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wśród najzdolniejszych maturzystów w kraju znaleźli się licealiści kujawsko-pomorskich szkół. Tegoroczni najlepsi z najlepszych oraz liderzy rankingów naszych tegorocznych programów stypendialnych spotkali się w czwartek (29 września) z przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietą Piniewską, członkiem zarządu Sławomirem Kopyściem oraz dyrektorem Departamentu Edukacji Czesławem Ficnerem.

Czytaj więcej

Konferencja: zmiany w egzaminie maturalnym z matematyki w roku 2023

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych na bezpłatną konferencję online Zmiany w egzaminie maturalnym z matematyki w roku 2023.

Czytaj więcej

Międzynarodowe webinarium dla nauczycieli języka angielskiego BE INCLUSIVE – BREAKING BARRIERS

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego IELTA Poland zapraszają wszystkich nauczycieli języka angielskiego na webinarium Be inclusive – breaking barriers, które odbędzie się 6 października o godz. 15:00 na platformie Zoom.

Czytaj więcej

Setny jubileusz inowrocławskiego II LO

Jubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

23 i 24 września odbyły się obchody jubileuszu 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. To jedna z najlepszych szkół ponadpodstawowych w naszym województwie, co roku zajmująca wysoką lokatę w rankingach.

Czytaj więcej

Rozgrzewka głosu w drodze do pracy - #2 WTOREK

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza do wysłuchania drugiego odcinka z cyklu poświęconego codziennej trosce o własne zdrowie. Wykorzystajmy drogę do pracy, aby przygotować nasz aparat mowy do działania.

Czytaj więcej

Warsztaty: odpowiedzialność dyrektora, nauczyciela za organizację wycieczki szkolnej

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów nauczycieli  wszystkich typów placówek oświatowych do udziału w warsztatach online ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYREKTORA, NAUCZYCIELA ZA ORGANIZACJĘ WYCIECZKI SZKOLNEJ,które odbędą się w październiku 2022 roku.

Czytaj więcej

Warsztaty: sprawne zarządzanie placówką oświatową – dokumentacja szkolna

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów nauczycieli  wszystkich typów placówek oświatowych, do udziału w warsztatach online SPRAWNE ZARZĄDZANIE PLACÓWKĄ OŚWIATOWĄ – DOKUMENTACJA SZKOLNA,które odbędą się 6 października 2022 roku o godz. 10.00.

Czytaj więcej

Konferencja: egzamin maturalny z języka polskiego w 2023 roku

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli języka polskiego szkół ponadpodstawowych na konferencję metodyczną Egzamin maturalny z języka polskiego w 2023 roku.

Czytaj więcej

Życie na przełomie - opowieść o Andrzeju Szwalbem

Krystyna Starczak-Kozłowska i Robert Preus, fot. J. Szczepańczyk

22 września 2022 roku w Kujawsko-Pomorskiem Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Robert Preus, dyrektor KPCEN, Violetta Panfil-Smolińska, wicedyrektor oraz Grzegorz Nazaruk, nauczyciel konsultant spotkali się z Panią Krystyną Starczak--Kozłowską, autorką książki pt. „Życie na przełomie. Opowieść o Andrzeju Szwalbe”.

Czytaj więcej

Klub doradców zawodowych

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Dołącz do Klubu doradców zawodowych w KPCEN w Toruniu: https://tiny.pl/wt7lg Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 IX o 16.00.

Czytaj więcej

Przedmioty przyrodnicze z pracownią PASCO – inny wymiar nauczania

Czujnik Pasco

Uczyć przedmiotów przyrodniczych korzystając z nowoczesnych czujników PASCO Polska… tak, to możliwe – wystarczy je bezpłatnie wypożyczyć z naszej mobilnej pracowni!

Czytaj więcej

Ogólnopolska konferencja szkoleniowa „Dialog – Edukacja - Relacje”

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy, Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zapraszają na konferencję „Edukacja - Dialog - Relacje". Wydarzenie objęli patronatem: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka oraz Rektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni.

Czytaj więcej

Napisz do „UczMy”

Logo KPCEN w Toruniu

Na zebraniu 8 września 2022 r. w KPCEN w Toruniu redakcja „UczMy” ustaliła tematy przewodnie czasopisma na rok szkolny 2022/2023, biorąc pod uwagę priorytety Ministra Edukacji i Nauki oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Kolejna edycja konkursu Wielcy Polacy!

Uczestnicy spotkania dotyczącego konkursu WIELCY POLACY, fot. Karolina Żbikowska-Kolasa

W Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odbyło się spotkanie zespołu przygotowującego kolejną edycję Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Uczestniczyli w nim przedstawiciele CEM w Górsku, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskich Centrów Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu oraz Włocławku.

Czytaj więcej

Jak zostać certyfikowaną placówką w zakresie promocji zdrowia? Działaj w ramach programu PPZ i SPZ

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Dobre funkcjonowanie uczniów i nauczycieli, całej społeczności szkolnej to podstawa – warto znać zasady zdrowego życia, a pomoże w tym udział w programie Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie.

Czytaj więcej

Tekst argumentacyjny – rozprawka. Warsztaty w KPCEN Toruń

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Tekst argumentacyjny – rozprawka. Jak formułować argumenty – KPCEN w Toruniu zaprasza na warsztaty. Zapisy na kolejną edycję zajęć otwarte!

Czytaj więcej

Konferencja metodyczna dla nauczycieli wychowania fizycznego

Plakat - Konferencja metodyczna dla nauczycieli wychowania fizycznego

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wychowania fizycznego na konferencję metodyczną, podczas której będą poruszane ważne zagadnienia dotyczące m. in. struktury lekcji wychowania fizycznego oraz pomysłów na aktywne i ciekawe zajęcia. Spotkanie odbędzie się 21 września 2022 r. o godz. 17.00 na platformie ClickMeeting. 

Czytaj więcej

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania fizycznego

Plakat - Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania fizycznego

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza do aktywnego udziału w bezpłatnych spotkaniach w ramach sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania fizycznego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 września 2022 r. o godz. 17.00 na platformie ClickMeeting.

Czytaj więcej

Konferencja metodyczna dla wychowawców świetlic

Logotyp - KPCEN w Bydgoszczy

Serdecznie zapraszamy wychowawców świetlic na konferencję metodyczną „Wychowawca w klasie i szkole - komunikacja interpersonalna, zapobieganie sytuacjom konfliktowym i ich i rozwiązywanie" inaugurującej nowy rok szkolny. Spotkanie odbędzie się w KPCEN w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9, w sali 20.

Czytaj więcej

Sieć współpracy i samokształcenia Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

Plakat - Sieć współpracy i samokształcenia Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

Zapraszam do aktywnego udziału w bezpłatnych spotkaniach w ramach sieci współpracy i samokształcenia Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 września 2022 r. o godz. 17.00 na platformie  ClickMeeting. 

Czytaj więcej

TIK Express

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy zaprasza do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu TIK Express, w którym nauczycielka konsultantka Roma Gorczyca proponuje proste rozwiązania cyfrowych dylematów.

Czytaj więcej

Konsultacje Polityki edukacyjnej województwa kujawsko-pomorskiego

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko‑Pomorskiego zaprasza do udziału w konsultacjach projektu Polityki edukacyjnej województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone