Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Kwiecień w Impresaryjnym

Spektakl „Machiavelli” goście Teatru Muzycznego zobaczą 21 i 22 kwietnia
Spektakl „Machiavelli” goście Teatru Muzycznego zobaczą 21 i 22 kwietnia

Koncerty, spektakle i otwarta w minionym tygodniu wystawa rzeźbiarska – bogaty repertuar czeka w kwietniu na gości Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Na koniec miesiąca teatr przygotował kolejną premierę - widowisko muzyczne „Hemar. Marchewka - próba generalizacji”.

 

W czwartek (14 kwietnia) teatr zaprasza na koncert „W kręgu muzyki” kwartetu Pawła Zagańczyka (akordeon), promującego najnowszą płytę „Folk&Roll”, inspirowaną muzyką ludową. Na scenie liderowi towarzyszą Joachim Łuczak (skrzypce), Andrzej Wojciechowski (klarnet) i Jarosław Stokowski (kontrabas).  Goście teatru usłyszą wariacje na temat folkloru muzycznego z różnych stron świata, m.in. muzyki cygańskiej, klezmerskiej, czy góralskiej.

 

W teatralnej Galerii Proscenium można oglądać prace Kazimierza Kalkowskiego – osobowości artystycznej Wybrzeża – znanego przede wszystkim ze swoich ceramicznych rzeźb. Tematem prac artysty jest człowiek we wszystkich aspektach egzystencjonalnych: w uzależnieniu od dogmatów teologicznych, ale też w permanentnym ich łamaniu. Otwarcie wernisażu poprzedzone zostanie kameralnym koncertem muzyków związanych z teatrem.

 

W kwietniu odbędą się także znane już wizom produkcje teatru: „Gatunek żeński”, „Machiavelli”, „Bar pod zdechłym psem” i „Billie Holiday – ostatni koncert”.

 

Na zakończenie miesiąca (28 kwietnia) premiera spektaklu muzycznego „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Historię inspirowaną zapiskami Mariana Hemara przeplatają piosenki jego autorstwa. Kilkanaście z ponad trzech tysięcy utworów napisanych przez artystę, w tym wiele mniej znanych zaśpiewają i zagrają aktorzy Teatru Muzycznego.

 

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 kwietnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2016 r.

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.