Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Dworce kolejowe – nasze wizytówki

Dworzec kolejowy w Tucholi, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

Wąbrzeźno i Tuchola to przykłady lokalnych społeczności, które poważnie traktują zobowiązanie by dostępność komunikacyjną powiązać z rozwiązaniami stawiającymi na publiczny transport przyjazny środowisku. Inwestycje dotyczące dworców kolejowych w tych miastach należy uznać za wzorowe wykorzystanie przeznaczonych na ten cel unijnych środków.

Czytaj więcej

Finał konkursu wiedzy o wielkich Polakach

Finałowy etap konkursu o wielkich Polakach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wczoraj (22 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach”. Uczestników konkursu przywitał marszałek Piotr Całbecki. Tegoroczne hasło konkursu to „Mikołaj Kopernik i jego czasy”.

Czytaj więcej

Zmodernizowane jezdnie i drogi rowerowe wokół Chełmży

Prace na drodze wojewódzkiej nr 551, fot. ZDW

Ruszyła modernizacja kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 551 łączącej m.in. Bydgoszcz z Chełmżą i Wąbrzeźnem. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie pomiędzy Pluskowęsami i Dźwierznem w powiecie toruńskim. Samorząd województwa zabezpieczył na tę inwestycję 12,5 mln złotych. W poprzednich latach na tym odcinku we współpracy z samorządami gmin powstały ścieżki pieszo-rowerowe.

Czytaj więcej

Nagrody Marszałka – czekamy na wnioski

Gala Nagród Marszałka za lata 2020 i 2021, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Autorzy najbardziej wartościowych i wyróżniających się przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej mają szansę na prestiżowe wyróżnienia, jakimi są Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wnioski czekamy do 7 kwietnia.

Czytaj więcej

Szkolenia dla kół gospodyń wiejskich

Dożynki 2021, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Jak prawidłowo prowadzić ewidencję, skąd pozyskiwać środki na swoje działania, jak przechowywać dokumenty księgowe – tego, między innymi, mogą dowiedzieć się koła gospodyń wiejskich podczas bezpłatnych szkoleń dotyczących prowadzenia spraw administracyjno-księgowych. Podczas sześciu spotkań w różnych częściach regionu 300 liderek kół pozna tajniki księgowości. Zachęcamy do zapisów.  

Czytaj więcej

Obradowały Konwent Marszałków i Związek Województw

Posiedzenie zgromadzenia ogólnego Związku Województw RP 21 marca, fot. M. Gieryga, UMWZP

Marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz radny województwa Jacek Gajewski uczestniczyli w poniedziałek (20 marca) w Poznaniu w obradach plenarnych zgromadzenia ogólnego Związku Województw RP. Gremium zatwierdziło sprawozdanie finansowe organizacji za ubiegły rok i budżet 2023 oraz przyjęło uchwałę o ustanowieniu Roku Samorządu Województw. We wtorek (21 marca), także w Poznaniu, odbyło się posiedzenie Konwentu Marszałków Województw - wśród tematów znalazły się fundusze europejskie nowej perspektywy dla naszego kraju, możliwości polskiego udziału w powojennej odbudowie Ukrainy oraz założenia funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego reprezentowała członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Czytaj więcej

Bydgoski Marzec’81 – pamiętamy!

Obchody 42.rocznicy Bydgoskiego Marca’81, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

42 lata temu odwaga i determinacja chłopskich działaczy Kujaw i Pomorza dały początek wydarzeniom Bydgoskiego Marca i doprowadziły do powstania rolniczej Solidarności – pierwszej po wojnie niezależnej organizacji wiejskiej. 19 marca w uroczystościach rocznicowych w Bydgoszczy uczestniczyli wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Kino Nawojka jak nowe

Otwarcie kina Nawojka w Lipnie, Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zmodernizowane lipnowskie kino Nawojka i nowo powstałe muzeum kina niemego zostały otwarte w minioną sobotę (18 marca). W uroczystości uczestniczyli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

W Brukseli o zagrożeniach demograficznych

Marszałek Piotr Całbecki i wiceprzewodnicząca KE Dubravka Šuica, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w dwudniowej (15-16 marca) sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli. Wśród najważniejszych tematów posiedzenia znalazły uruchomiony przez Komisję Europejską „mechanizm wspierania talentów”, adresowany do regionów dotkniętych depopulacją w wyniku emigracji młodych wykształconych kadr, oraz priorytety Szwedzkiej Prezydencji Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

Pasja i talent – stypendia dla artystów

Ubiegłoroczne spotkanie ze stypendystami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Znamy listę piętnaściorga utalentowanych kujawsko-pomorskich artystów, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w dziedzinie twórczości artystycznej i promocji kultury. Wsparcie wynosi od 5 do 9 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.