Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj
  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Młodzi artyści nagrodzeni

Wręczenie nagród w konkursie „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”, fot. Andrzej Goiński

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu odbyły się w czwartek (17 października), z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wiceprzewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, wernisaż wystawy pokonkursowej i gala nagród dwudziestego Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”.

Czytaj więcej

Branża turystyczna świętowała w Toruniu

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki, fot. Mikołaj Kuras

Co roku wraz z zakończeniem sezonu swoje święto obchodzą ludzie związani z turystyką. Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się w środę (16 października) w Dworze Artusa w Toruniu.

Czytaj więcej

Bezpłatne badania w kierunku depresji i chorób serca

fot. Filip Kowalkowski

W sobotę (26 października) w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy odbędą się refundowane przez NFZ badania i konsultacje z zakresu psychiatrii, psychologii i kardiologii. Oferta skierowana jest do osób z podejrzeniem depresji i chorób serca. Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 52 372 13 40.

Czytaj więcej

Weterani lekkiej atletyki odwiedzili marszałka

Wizyta kujawsko-pomorskich medalistów 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Kujawsko-pomorscy medaliści tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters odwiedzili w czwartek (17 października) Urząd Marszałkowski. Gości podjęli marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu Aneta Jędrzejewska i wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, którzy wręczyli sportowcom listy gratulacyjne i upominki.

Czytaj więcej

Rzeźby wybitnego prymitywisty w Muzeum Etnograficznym

Kolekcja rzeźb - Fot. Adam Zakrzewski

Muzeum Etnograficzne w Toruniu wzbogaciło się o niezwykłą kolekcję składającą się z 46 rzeźb autorstwa Józefa Soboty (1984-1979), rzeźbiarza ze wsi Regut w województwie mazowieckim, uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich prymitywistów i wybitną indywidualność artystyczną w dziedzinie sztuki ludowej. Powstaniu kolekcji towarzyszy niezwykle interesująca historia.

Czytaj więcej

Nowi członkowie regionalnej sieci kulinarnej

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Nasza regionalna sieć Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, będąca częścią Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, powiększyła się o dziesięć kolejnych podmiotów. W środę (16 października) w Osadzie Karbówko w Elgiszewie (powiat golubsko-dobrzyński) odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów nowym członkom.

Czytaj więcej

Lider Edukacji uczy matematyki w Inowrocławiu

Dzisiaj poznaliśmy najlepszych nauczycieli Kujawsko-Pomorskiego, fot. Mikołaj Kuras

Znamy laureatów dorocznych marszałkowskich nagród na Dzień Edukacji Narodowej. W uznaniu zawodowych dokonań tytuł Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji oraz okolicznościową statuetkę przyznano Wioletcie Graczyk, nauczycielce matematyki z Inowrocławia, wyróżniając też siedemnaścioro innych pedagogów. W poniedziałek (14 października) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbyła się uroczysta gala. Nagrody wręczyli marszałek Piotr Całbecki i wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Czytaj więcej

Zagraniczni studenci z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

Wizyta studentów z zagranicy w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

We wtorek (15 października) z marszałkiem Piotrem Całbeckim spotkały się młode osoby z zagranicy, które studiują na uczelniach wyższych regionu. W Urzędzie Marszałkowskim gościliśmy młodzież między innymi z Chin, Ukrainy, Kazachstanu, Indonezji, Białorusi, Indii, Turcji, Hiszpanii, Argentyny.

Czytaj więcej

Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku ma 450 lat

Uroczystości 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, fot. Andrzej Goiński

Msza święta pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce, poświęcenie auli seminaryjnej, wystawa oraz oratorium Mesjasz w wykonaniu Chóru i Orkiestry Filharmonii Narodowej to główne punkty programu obchodów jubileuszu 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W sobotnich uroczystościach (12 października) wzięli udział marszałek Piotr Całbecki oraz członkowie zarządu Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Spotkanie organizacji pozarządowych

Forum Organizacji Pozarządowych, fot. Tymon Markowski

Organizowane z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego XX Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się 25 października w toruńskim Dworze Artusa. Do udziału w rozmowach, spotkaniach i warsztatach zapraszamy przedstawicieli pozarządówek. Rejestracja na forum-ngo.pl

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone