Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Sport jest kobietą – zajęcia z mistrzyniami

Fot. Paweł Skraba

O dobrą kondycję fizyczną i zdrowie należy dbać w każdym wieku. Do codziennych ćwiczeń namawia Otylia Jędrzejczak, która wspólnie z najlepszymi polskimi zawodniczkami organizuje cykl zajęć edukacyjno-sportowych dla nastolatek, ich mam i babć. Pierwsze takie spotkanie odbywa się dziś (21 września) w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce (powiat toruński). To okazja, by poćwiczyć z trenerką personalną, wysłuchać rad psychologa sportowego oraz wziąć udział w wykładach motywacyjnych. Samorząd województwa reprezentuje wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Medale Hereditas Saeculorum i statuetki Musejon przyznane

Wręczenie medali Hereditas Saeculorum i statuetek Musejon, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków Hereditas Saeculorum i nagrody za najlepsze projekty muzealne Musejon wręczył wczoraj (20 września) w Teatrze im. Wilama Horzycy marszałek Piotr Całbecki. Spotkanie uświetnił koncert Mariusza Lubomskiego.

Czytaj więcej

Tu stawką jest dobro pacjenta

Wizualizacja rozbudowy Szpitala im. Popiełuszki we Włocławku, graf. Pasprojekt

Ruszyła długo wyczekiwana rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala  Specjalistycznego im. Popiełuszki we Włocławku. Wykonawcą jest renomowana polska firma Budimex. Dziś (21 września), z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, miała miejsce uroczystość wbicia pierwszej łopaty. Zakończenie inwestycji w połowie 2023 roku.  

Czytaj więcej

„Bulwar Zachodzącego Słońca” – premiera słynnego musicalu w Operze Nova

„Bulwar Zachodzącego Słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova

Opowieść jak w filmie noir, świetna muzyka, spore wyzwanie realizacyjne i gwarantowany sukces - w sobotę (18 września) w Operze Nova odbyła się długo wyczekiwana premiera musicalu Andrew Lloyda Webbera „Bulwar Zachodzącego Słońca” w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Za stronę muzyczną odpowiada Krzysztof Herdzin i to on poprowadził orkiestrę w premierowy wieczór.

Czytaj więcej

Bydgoski Festiwal Muzyczny. Pamięć i przyszłość

Koncert inauguracyjny ubiegłorocznego Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W Filharmonii Pomorskiej trwa wielkie święto muzyki - 59. Bydgoski Festiwal Muzyczny. Podczas koncertu inauguracyjnego, z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, pod batutą maestro Jacka Kaspszyka po raz pierwszy w Bydgoszczy zabrzmiała symfonia „Kaddish” Mieczysława Wajnberga poświęcona ofiarom warszawskiego getta. 

Czytaj więcej

Stalowe Anioły 2021 – ostatnie dwa tygodnie na zgłoszenia

Wręczenie Stalowych Aniołów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i ofiarnością, rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz możemy ich nagrodzić za te działania. Trwa nabór wniosków w konkursie samorządu województwa Stalowy Anioł. Wnioski przyjmujemy do 30 września.

Czytaj więcej

Stypendia dla prymusów – wnioski do końca września

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Jeszcze przez dwa tygodnie najzdolniejsi uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą ubiegać się o stypendia przyznawane w ramach trzech marszałkowskim programów. Do najbardziej pracowitych i utalentowanych może trafić nawet do 5 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Błogosławiony Prymas Tysiąclecia – wystawa IPN w Toruniu

Kardynał Stefan Wyszyński – wystawa przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki, wiceprzewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej prof. Wojciech Polak, dyrektor gdańskiego oddziału IPN prof. Mirosław Golon oraz dk. prof. Waldemar Rozynkowski i prof. Michał Białkowski, historycy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, otworzyli w poniedziałek (13 września) wystawę plenerową przez Urzędem Marszałkowskim poświęconą Prymasowi Tysiąclecia, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. W niedzielę gospodarz województwa uczestniczył w ceremonii beatyfikacyjnej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej

Są żywą kroniką naszej historii

Wręczenie medalu pani Ludwice Bączyk, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski złożył w środę (15 września) wizytę pani Ludwice Bączyk, należącej do Związku Sybiraków nestorce z Bydgoszczy, której wręczył marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Do grona uhonorowanych medalem ze specjalnej edycji dołączyła także pani Helena Pawłowska, mieszkanka Chełmży w powiecie toruńskim, która słynie wśród sąsiadów i rodziny ze swoich słodkich wypieków. Medal przekazał jej wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Wsparcie dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Fot. Mikołaj Kuras

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i adresem e-mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologicznymi można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu innych miastach naszego regionu. We wrześniu dyżur w Brodnicy wyjątkowo odbędzie się w formie zdalnej.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone