Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Gratulujemy zwycięzcom gęsinowych konkursów

Zwycięska relacja pani Anny Bulińskiej Unisławia w formie własnoręcznie wykonanego albumu. Fot. Andrzej Goiński UMWKP

Rozstrzygnęliśmy nasze dwa doroczne konkursy, ogłaszane w ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina”. Poniżej publikujemy listy nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży ,,Gąska odwiedza moje miasto, moją wieś” oraz w rodzinnym konkursie na relację ze wspólnego celebrowania dnia 11 listopada przy gęsinie.

Czytaj więcej

Bezpłatne konsultacje dla pozarządówek

Bezpłatne doradztwo dla NGO, grafika Ośrodka Tłok

Organizacje pozarządowe w naszym województwie mogą skorzystać z nieodpłatnego wsparcia i doradztwa. Ośrodek Tłok zaprasza do konsultacji w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich – Pro NGO, który jest finansowany z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Wybraliśmy świąteczne drzewko

Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu podczas wyboru choinki towarzyszyły dzieci z gminy Unisław, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UWMKP

W środę (23 listopada) marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu w wyborze świątecznego drzewka w lesie pod Raciniewem w powiecie chełmińskim pomagały dzieci z gminy Unisław. Wczoraj (24 listopada) świerk trafił na plac przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Czytaj więcej

Życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze

Wręczenie medalu Unitas Durat Marcinowi Rychczyńskiemu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Bydgoski policjant i ratownik WOPR-u Marcin Rychczyński został odznaczony marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Otrzymał go z rąk marszałka Piotra Całbeckiego za uratowanie tonącej.

Czytaj więcej

Spotkanie z burmistrzem Ciechocinka

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego i członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia z burmistrzem Jarosławem Jucewiczem, fot. UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się w miniony piątek (18 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim z burmistrzem Ciechocinka Jarosławem Jucewiczem. Rozmawiano o działaniach na rzecz rozwoju miasta i współpracy samorządu miejskiego z marszałkowską spółką Uzdrowisko Ciechocinek, która administruje m.in. ciechocińskimi tężniami.

Czytaj więcej

XV edycja konkursu „Oni tworzyli naszą historię”

Prace uczestników ubiegłej edycji konkursu, fot. Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Wyjątkowa postać Elżbiety Zawackiej zasługuje na upamiętnienie. Była jedyną kobietą wśród cichociemnych, specjalizowała się w historii najnowszej, a jej pasją było dokumentowanie historii lokalnej na podstawie wspomnień świadków. Jej myśl przyświeca konkursowi „Oni tworzyli naszą historię”. Do udziału zapraszamy uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z naszego województwa, mogą wziąć w nim udział przesyłając prace pisemne na jeden z siedmiu tematów.

Czytaj więcej

Wspieramy sport w regionie

Spotkanie ze sportowcami i ekstraklasowymi klubami sportowymi z regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UWMKP

Wczoraj (21 listopada) marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska oraz radni województwa Jacek Gajewski i Robert Malinowski spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych, którzy reprezentują Kujawsko-Pomorskie w najwyższych klasach rozgrywkowych, oraz z młodymi zawodnikami dyscyplin olimpijskich - uczestnikami programu Następcy Bronka Malinowskiego. Jednorazowe wsparcie wyniosło nawet do 80 tysięcy złotych. Zdjęcia do pobrania 

Czytaj więcej

Pieniądze na likwidację barier architektonicznych

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Do końca listopada trwa nabór wniosków o dofinansowanie prac budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Środki pochodzą z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którą dysponuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Dzień Działacza Kultury: gratulujemy nagrodzonym!

Gala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Organizowanie koncertów i spektakli oraz zarządzanie i administrowanie zapleczem instytucji kultury to praca wymagająca wiedzy, zaangażowania i pasji. Efekty doceniają widzowie oraz zwiedzający. Trzynaścioro pracowników kujawsko-pomorskich instytucji kultury odebrało w poniedziałek (21 listopada) z rąk marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury. Uroczystość w toruńskim Horzycy uświetnił koncert zespołu Grzegorza Wiśniewskiego.

Czytaj więcej

Finansujemy naukę pływania dla dzieci

Zajęcia z pływania, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone