Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Z Unią Europejską na Ty - zapraszamy na piknik do toruńskiej Książnicy

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Koło fortuny, mini disco, malowanie buziek, zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami i wata cukrowa za darmo - czyli to wszystko, co uwielbiają dzieci - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników pierwszego pikniku europejskiego Z Unią Europejską na Ty.

Czytaj więcej

Ostatni tydzień czerwca w e-Szkole (UA)

Zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Fizyka, geografia, biologia, język polski dla dzieci i dorosłych, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna – to zajęcia, które znalazły się w planie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej na zakończenie roku szkolnego. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji. 

Czytaj więcej

W Brukseli o bezpieczeństwie żywnościowym

Fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki, który jest sprawozdawcą opinii Europejskiego Komitetu Regionów w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego, spotkał się w środę (22 czerwca) w Brukseli z przedstawicielami europejskich organizacji i władz lokalnych oraz ekspertami zajmującymi się gospodarką, rolnictwem i globalnym rynkiem żywności by zasięgnąć ich opinii przed przygotowaniem ostatecznej wersji dokumentu. W dyskusji podkreślano konieczność zwiększenia produkcji rolnej w krajach Unii Europejskiej oraz wsparcia lokalnych rynków. Zdaniem uczestników konsultacji kluczowy dla oceny bezpieczeństwa żywnościowego Europy (a także w skali globalnej) będzie rok przyszły, kiedy nałożą się konsekwencje wojny na Ukrainie i skutki obecnych gwałtownych zjawisk pogodowych.    

Czytaj więcej

Aplikacja ratująca życie

Ratownicy WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Lato w pełni - spędzającym ten czas nad wodą przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, która umożliwia precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

Czytaj więcej

Kultura na wakacje - zapraszamy!

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Dzieci i młodzież w Kujawsko-Pomorskiem nie będą narzekać na nudę. Marszałkowskie instytucje kultury przygotowały specjalną ofertę na lato. Warsztaty, zajęcia plastyczne, koncerty – to tylko niektóre propozycje na kreatywne i atrakcyjne spędzenie tego czasu w mieście.

Czytaj więcej

Sejmik młodych wybrał prezydium

Sesja inauguracyjna Młodzieżowego Sejmiku Województwa, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Reprezentująca powiat tucholski Izabela Kożuch została przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pierwszej kadencji. Nowo powołane gremium zebrało się w poniedziałek (20 czerwca) na swym pierwszym posiedzeniu. Gośćmi obrad byli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i wiceprzewodniczący sejmiku województwa Łukasz Krupa, wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni województwa Jacek Gajewski i Katarzyna Lubańska.

Czytaj więcej

Nagrody w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem!”

Rozdanie nagród w konkursie „Mój ojciec”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W czwartek (23 czerwca), w Dniu Ojca, w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VII edycji konkursu na pracę pisemną „Mój ojciec – dobrze być razem!”. W wydarzeniu udział wzięli marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Zdjęcia do pobrania.

Czytaj więcej

Rodzynki z pozarządówek z nagrodami

Wręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Realizacja międzynarodowego programu „Trenuj bycie dobrym” w gminie Unisław, upamiętnienie postaci Edwarda Mycielskiego Trojanowskiego w Aleksandrowie Kujawskim oraz warsztaty i zajęcia pozalekcyjne dla dzieci we Wszedniu (powiat mogileński) – to tylko kilka z ośmiu działań instytucji pozarządowych, które zwyciężyły w marszałkowskim konkursie na najlepsze inicjatywy społeczne. Laureatom tegorocznej edycji nagrody wręczyli we wtorek (21 czerwca) członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść oraz radna województwa Katarzyna Lubańska. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Życzenia dla pana Zdzisława i pani Genowefy

Wręczenie medalu Zdzisławowi Tabiszowi, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Zasłużony dla energetyki bydgoszczanin Zdzisław Tabisz i oddana gospodyni domowa Genowefa Mielcarska z Torunia odebrali marszałkowskie medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Czytaj więcej

Wsparcie dla rodzin

Wsparcie dla rodzin, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

120 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na realizację projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Dziesięć wybranych w drodze konkursu zadań przeprowadzą organizacje na terenie Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza oraz powiatów brodnickiego i inowrocławskiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone