Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Pakiet antycovidowy: zakupy, inwestycje, ważne decyzje

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Segment medyczny marszałkowskiego pakietu antykryzysowego to m.in. środki na zakupy sprzętu dla wszystkich szpitali w regionie oraz ambulansów. Pięć nowych karetek jeździ już w barwach szpitali w Grudziądzu, Żninie, Mogilnie i Brodnicy, kolejne sześć trafi wkrótce do szpitali powiatowych w Radziejowie, Świeciu, Wąbrzeźnie i Nakle nad Notecią oraz do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. W przyspieszonym trybie zostanie oddany do użytku nowy oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Covid-19. Specjalny portal informacyjny województwa

Czytaj więcej

Zrób kolonoskopię – bezpłatnie i bez rejonizacji

Badanie kolonoskopowe w Centrum Onkologii, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Jeszcze blisko 13 tysięcy mieszkańców regionu może skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopowych w ramach marszałkowskiego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Zgłoszenia na badania przyjmuje osiemnaście wybranych w konkursie placówek medycznych w całym województwie.

Czytaj więcej

Doceniamy twórców ludowych

Tworzą niepowtarzalne koronki, hafty, rzeźby, a przede wszystkim przekazują techniki tradycyjnej sztuki ludowej młodszym pokoleniom. Talent i twórczość ludowych artystów Kujaw i Pomorza kolejny raz doceniliśmy podczas Konkursu Aktywności Artystycznej Twórców Ludowych. W tym roku nagrody zarządu województwa otrzymało 90 twórców.

Czytaj więcej

2020 gęsich tuszek dla mieszkańców województwa

Jest już tradycją, że w okresie obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbywają się wydarzenia związane z naszą kampanią „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Stałym jej elementem są konkursy dla mieszkańców regionu ogłaszane przez lokalne i regionalne media, w których można wygrać gęsinę z Kołudy Wielkiej (powiat inowrocławski). W tym roku, ze względu na epidemię Covid-19, naszą akcję rozpoczęliśmy wcześniej. We wrześniu na łamach gazet, w programach telewizyjnych i radiowych, a także na portalach internetowych odbywały się quizy i inne zabawy, w których do wygrania było 2020 gęsich tuszek. Zwycięzcy odbiorą je w najbliższą sobotę (24 października).

Czytaj więcej

W hołdzie księdzu Jerzemu

Uroczystość pod pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, a przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy” – to jedne z ostatnich publicznie wygłoszonych słów księdza Jerzego Popiełuszki. W poniedziałek (19 października) obchodziliśmy 36. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego. Marszałek Piotr Całbecki złożył w Górsku (powiat toruński) kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie kapelana Solidarności. W uroczystości wziął udział radny województwa Przemysław Przybylski.

Czytaj więcej

Europejczycy o Zielonym Ładzie

Marszałek Piotr Całbecki podczas debaty, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Europejski Tydzień Miast i Regionów – największe doroczne wydarzenie poświęcone  polityce regionalnej Unii Europejskiej – odbywa się tym razem przede wszystkim w sieci. Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył (19 października) w debacie online poświęconej lokalnym aspektom Europejskiego Zielonego Ładu, czyli nowej unijnej strategii rozwoju, której celem głęboka proekologiczna przebudowa gospodarki UE.

Czytaj więcej

Lekcje w internecie (aktualny plan zajęć)

Zajęcia z języka polskiego w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Powstanie listopadowe, działania na ułamkach dziesiętnych, fraszki Jana Kochanowskiego, krzyżówki genetyczne i zadania maturalne z matematyki – to tylko niektóre z tematów e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popołudniowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

Czytaj więcej

Pamięci świętego Jana Pawła II

Koncert papieski w Filharmonii Pomorskiej, podczas którego odbyło się prawykonanie „Te Deum” Krzysztofa Herdzina, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

„Te Deum” Krzysztofa Herdzina w Filharmonii Pomorskiej i odsłonięcie pamiątkowej tablicy w terminalu Portu Lotniczego w Bydgoszczy to kolejne wydarzenia wpisujące się w obchody setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Uroczystości, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, odbyły się w piątek (16 października), w czterdziestą drugą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 

Czytaj więcej

Będzie gdzie uczyć o przyrodzie

Otwarcie ośrodka edukacji przyrodniczej Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku, fot. Filip Kowalkowski dla UMWK-P

Ośrodek edukacji przyrodniczej Krajeńskiego Parku Krajobrazowego gotowy. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył marszałek województwa Piotr Całbecki. Realizację inwestycji umożliwiły środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Czytaj więcej

Nie daj się rakowi piersi

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Najlepszym sposobem, by ustrzec się zachorowania na raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet, jest profilaktyka. Zapraszamy na badania okresowe, które prowadzi m.in. marszałkowskie Centrum Onkologii w Bydgoszczy. 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone