Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej Toruń 2016

Ubiegłoroczna toruńska Konferencja Opieki Długoterminowej, fot. Daniel Pach dla TZMO
Ubiegłoroczna toruńska Konferencja Opieki Długoterminowej, fot. Daniel Pach dla TZMO

Ponad tysiąc specjalistów z 25 krajów uczestniczy w trwającej od wtorku (27 września) w Toruniu trzydniowej Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej. Tematem przewodnim są przyjęte w różnych krajach modele systemowe i dobre praktyki w dziedzinie takiej opieki, z akcentem na współpracę między rodziną i powołanymi do tego instytucjami. W uroczystej sesji inauguracyjnej weźmie udział marszałek Piotr Całbecki.

 

- Europejskie społeczeństwa się starzeją, dlatego to co czynimy w dziedzinie opieki nad osobami starszymi i przewlekle chorymi będzie miało coraz większą wagę. Warto skorzystać ze sprawdzonych wzorców, warto dzielić się wynikami badań na ten temat – podkreśla gospodarz naszego województwa.

 

Odbywającą się już po raz dziewiętnasty konferencję organizują TZMO SA i fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat. Wykład inauguracyjny na temat psychologicznych aspektów cierpienia i umierania wygłosi prof. Jan Tylka z Uniwersytetu Kardynał Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Gośćmi ceremonii otwarcia są także założycielka Fundacji Akogo? aktorka Ewa Błaszczyk i były ambasador Indii w Polsce, światowej sławy praktyk jogi Chandra Mohan Bhandari.

 

Wśród tematów paneli m. in. koordynacja opieki nad osobą starszą i przewlekle chorą z perspektywy lokalnej w krajach europejskich, żywienie i aktywność ruchowa w procesie zdrowego starzenia oraz jakość i nowoczesne technologie w opiece nad osobą niesamodzielną.

 

Wydarzeniu patronują Europejskie Stowarzyszenie Organizatorów Opieki Długoterminowej, Polskie Towarzystwo Gerontologiczne i Polskie Towarzystwo Opieki Długoterminowej.

 

 

XIX Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej „Rodzina, środowisko i instytucja w opiece długoterminowej”, 27-29 września, Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 września 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 28 września 2016 r.

 

Prezes TZMO Jarosław Józefowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkanie z mediami przed rozpoczęciem konferencji, fot. TZMOPrezes TZMO Jarosław Józefowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkanie z mediami przed rozpoczęciem konferencji, fot. TZMOPrezes TZMO Jarosław Józefowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkanie z mediami przed rozpoczęciem konferencji, fot. TZMO

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone