Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Polsko-niemiecka giełda kooperacyjna

Polsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej Goiński
Polsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej Goiński

W czwartek (20 października) w siedzibie TARR w Toruniu odbyła się polsko-niemiecka giełda kooperacyjna z udziałem przedstawicieli firm z Nadrenii-Palatynatu oraz kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. Spotkanie otworzył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

To kolejny akcent trwającej od poniedziałku (17 października) czterodniowej wizyty przedstawicieli ministerstwa gospodarki niemieckiej Nadrenii-Palatynatu oraz firm zainteresowanych współpracą z biznesem naszego regionu. Sześć niemieckich przedsiębiorstw reprezentuje m.in. branżę metalową i oświetleniową, budownictwo, elektronikę i automatykę przemysłową.

 

W poniedziałek (17 października) z reprezentującym rząd krajowy niemieckiej Nadrenii-Palatynatu ministrem gospodarki Volkerem Wissingiem spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Tematem rozmów była możliwa współpraca gospodarcza w dziedzinie nowoczesnych technologii w ochronie środowiska, innowacji w przemyśle oraz turystyki i produkcji żywności.

 

Polsko-niemiecka giełda kooperacyjna z udziałem przedstawicieli firm z Nadrenii-Palatynatu oraz kujawsko-pomorskich przedsiębiorców miała formę bezpośrednich spotkań pomiędzy dobranymi firmami przy wsparciu tłumaczy. Więcej informacji

 

Nadrenia-Palatynat to jeden z krajów związkowych Niemieckiej Republiki Federalnej o powierzchni 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, z 4-milionową populacją, położony w południowo-zachodniej części Niemiec. Stolicą jest dwustutysięczna Moguncja z historią sięgającą czasów rzymskich. Filary gospodarki landu stanowią przemysł chemiczny i farmaceutyczny, branża motoryzacyjna, metalowa, maszynowa oraz produkcja żywności, intensywnie rozwijają się energetyka odnawialna i inwestycje w dziedzinie efektywności  energetycznej. Połowa wytwarzanych produktów przeznaczona jest na eksport.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 października 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 21 października 2016 r.

Polsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej GoińskiPolsko-niemiecka giełda kooperacyjna w TARR, fot. Andrzej Goiński

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.