Aktualności

Podwójni medaliści Mistrzostw Europy Juniorów: (od lewej) Daniel Rochna i Cezary Łączkowski, fot. PZKOL.pl

Stypendyści marszałka z medalami Mistrzostw Europy

W Anadii (Portugalia) odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzieżowców i Juniorów w kolarstwie torowym. Reprezentacja Polski zdobyła 10 medali (złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe). Pięć krążków (dwa srebrne i trzy brązowe) wywalczyli kolarze z Kujawsko-Pomorskiego – stypendyści marszałka województwa.

Tytuł wicemistrzów Europy juniorów w sprincie drużynowym zdobyli: Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń) i Cezary Łączkowski (TKK Pacific Toruń) jadący wraz z Krystianem Rutą, Bartoszem Daszkiewiczem i Łukaszem Kowalem. Torunianie byli motorem napędowym sprinterskiego teamu, który dwukrotnie poprawiał rekord Polski. W finale Polacy ulegli jedynie Rosjanom, którzy ustanowili rekord świata juniorów.

Indywidualnie najlepszy rezultat osiągnął Daniel Rochna zdobywając srebrny medal w konkurencji keirin. Tuż za nim finiszował Cezary Łączkowski i tym sposobem ponownie dwóch torunian stanęło na podium. Łączkowski był o włos od medalu w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego, zajmując w debiucie czwarte miejsce.

Brązowy medal mistrzostw Europy do reprezentacyjnego skarbca dorzucili: Michał Lewandowski (UKS Copernicus Toruń) w sprincie drużynowym młodzieżowców (U-23) oraz Mateusz Rudyk (ALKS Stal Iglotex Ocetix Grudziądz) w wyścigu drużynowym na 4000 m na dochodzenie młodzieżowców (U-23). Grudziądzanin wraz z kolegami ustanowił nowy rekord Polski seniorów – 4:01,626. Jednym z trenerów kadry narodowej jest Tomasz Owsian (UKS Copernicus Toruń).

Wszyscy czterej medaliści mistrzostw Europy są aktualnymi stypendystami marszałka województwa.