Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Weekend z kulturą

„Księżniczka Czardasza” w Operze Nova, fot. Tymon Markowski
„Księżniczka Czardasza” w Operze Nova, fot. Tymon Markowski

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy wernisaż wystaw w Galerii Wozownia, „Księżniczkę czardasza” w Operze Nova, koncert jazzowy w Pałacu Lubostroń oraz koncert i spektakle karnawałowe.

 

Galeria Wozownia zaprasza w piątek (11 stycznia) na wernisaż dwóch wystaw: „Horyzont zdarzeń” Filipa Pręgowskiego i „Ponad zimą” Filipa Wolaka. Na pierwszą złożą się prace malarskie i graficzne inspirowane tęsknotą za światami istniejącymi niewyobrażanie daleko w przestrzeni kosmicznej. Podczas drugiej będzie można obejrzeć zdjęcia widziane z lotu ptaka. Więcej na stronie galerii.

 

Opera Nova w weekend (10-13 stycznia) zaprasza na inscenizację operetki Kalmana „Księżniczka Czardasza”. To arcydzieło gatunku powstawało w przededniu I wojny światowej. Libretto oddaje prawdę o zmieniającym się świecie: przemianach w obyczajowości, rozpadzie starych struktur społecznych. Realizacja Opery Nova sytuuje akcję sceniczną w Polsce międzywojennej. Więcej na stronie opery.

 

W niedzielę (13 stycznia) w Pałacu Lubostroń, podczas koncertu „poLUB…Jazz” wystąpi trio Rafała Gorzyckiego w składzie Tomasz Pawlicki – fet , elektronika, Kuba Ziołek – elektronika, gitara i Rafał Gorzycki – perkusja, fortepian. Muzycy wykonają utwory z albumu „Ensemble Tuning”. Więcej na stronie pałacu.

 

Zapraszamy także na wydarzenia karnawałowe, które odbędą się w najbliższy weekend z wojewódzkich instytucjach kultury: koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Ośrodku chopinowskim w Szafarni, spektakl „Noc w Kosmosie” w Teatrze im. Wilama Horzycy. Więcej w materiale „Pomysły na karnawał”.

 

Galeria Wozownia, Opera Nova i Pałac Lubostroń są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 stycznia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone