Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Nauczyciel na medal

Gala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek Smarz
Gala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek Smarz

W środę (9 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznego regionalnego plebiscytu „Nauczyciel na medal”, prowadzonego przez „Gazetę Pomorską”, „Express Bydgoski” i „Nowości – Dziennik Toruński” pod honorowym patronatem marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Nagrody wręczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Celem akcji było wyróżnienie najbardziej charyzmatycznych, kreatywnych nauczycieli i pedagogów, dla których nauczanie jest życiową pasją. Nauczycieli wybierano w czterech kategoriach: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum, nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej oraz nauczyciel akademicki. Podczas gali ogłoszono też  wyniki plebiscytu na najlepszą placówkę dydaktyczną w województwie kujawsko-pomorskim. Miano to przypadło Międzynarodowej Szkole Podstawowej Sokrates w Bydgoszczy.

 

Laureaci plebiscytu:

  • kategoria: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – Anna Lubomska ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu;
  • kategoria: nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum – Piotr Skobolewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie (powiat inowrocławski)
  • kategoria: nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej – Rafał Mikołajczak z Zespołu Szkół w Mogilnie;
  • kategoria: nauczyciel akademicki – Maciej Rakowski, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, specjalista od BHP, logistyki i informatyki.

 

Wszyscy nagrodzeni otrzymali medale i nagrody, między innymi vouchery na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, wyjazdy do SPA, zaproszenia na konferencję edukacyjną.

Spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim towarzyszyło szkolenie pod hasłem „Nauczyciel w mediach społecznościowych”.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 stycznia 2019 r.

 

Gala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek SmarzGala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek SmarzGala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek SmarzGala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek SmarzGala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek SmarzGala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek SmarzGala plebiscytu „Nauczyciel na medal”, fot. Jacek Smarz

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone