Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Tu zaszła zmiana na lepsze (10YearsChallenge)

Fot. archiwum Browaru B oraz Andrzej Goiński
Fot. archiwum Browaru B oraz Andrzej Goiński

Wykorzystujemy ostatni przebój portali społecznościowych by pokazać przemiany modernizacyjne, które przeszedł nasz region w minionym dziesięcioleciu. Dziś odnowiony kompleks byłego Browaru Bojańczyka we Włocławku, w którym powstało Centrum Kultury Browar B.

 

W przebudowanym i dostosowanym do nowych funkcji zespole budynków u zbiegu ulic Łęgskiej i Bechiego znajdują się między innymi sala widowiskowa oraz pomieszczenia dydaktyczne, w których odbywają się różnego rodzaju wydarzenia  kulturalne i imprezy dla mieszkańców. Urząd Marszałkowski przekazał na utworzenie centrum 25,5 miliona złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

 

- Ostatnia dekada to dla naszego regionu okres ogromnych przemian modernizacyjnych. Zmiany, które się w tym czasie dokonały dotyczą niemal wszystkich dziedzin życia i są widoczne na każdym kroku. To zasługa naszych partnerów – samorządowców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i innych zaangażowanych środowisk – którzy potrafili efektywnie wykorzystać środki dostępne w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W RPO na lata 2007-2013 Kujawsko-Pomorskie miało do dyspozycji ok. 1 mld euro, czyli ponad 4 mld zł. Program pozwolił na dofinansowanie 2,3 tys. projektów o łącznej wartości ponad 8 mld zł. Warto przypomnieć, że poprzedni okres realizacji naszego RPO nasze województwo wykorzystało najskuteczniej i najefektywniej w kraju wśród wszystkich regionalnych programów operacyjnych oraz programów realizowanych na szczeblu krajowym. Do realizacji naszego RPO nie było też żadnych uwag ze strony audytorów z Komisji Europejskiej (więcej).

 

W RPO na lata 2014-2020 nasze województwo ma do dyspozycji kwotę ponad 9 miliardów złotych. Samorząd województwa zakontraktował dotąd 57 procent tej puli. Od początku realizacji programu podpisano ponad 1,5 tysiąca umów o dofinansowanie projektów – zarówno społecznych, jak i inwestycyjnych (więcej).

 

Więcej o przedsięwzięciach zrealizowanych we Włocławku i powiatach włocławskim, lipnowskmi, radziejowskim i aleksandrowskim w wydawnictwach:

 

Czytaj też: 10YearsChallenge - Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 lutego 2019 r. 

 

Browar Bojańczyka we Włocławku przed modernizacją, fot. Browar B.Centrum Kultury Browar B. we Włocławku dziś, fot. Andrzej Goiński

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone