Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Święto przewodników - zapisz się na zwiedzanie

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz Antczak
Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz Antczak

Wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego odbyły się w sobotę (23 lutego) w Bydgoszczy. Podczas uroczystości zasłużeni przewodnicy z regionu otrzymali podziękowania marszałka województwa. W obchody święta przewodników wpisuje się także nasza doroczna akcja „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 2 i 3 marca (sobota i niedziela) – trwają zapisy.

 

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego ma pokazać pracę przewodnika lokalnej społeczności, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta i regionu. Do niedawna, aby zostać przewodnikiem turystycznym należało zdać specjalny egzamin w Urzędzie Marszałkowskim. Dziś przewodnikiem może być każdy. Jednak ci najlepsi posiadają rekomendację organizacji przewodnickich.

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zorganizowały Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych i Oddział Regionalny PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy. Uroczystość odbyła się w sobotę (23 lutego) w „Domu Polskim” przy ulicy Grodzkiej 1 w Bydgoszczy. W programie znalazło się wręczenie wyróżnień zasłużonym przewodnikom, prelekcje na temat powstania wielkopolskiego na Pałukach i Krajnie i  Dziedzictwa Przemysłowego Bydgoszczy, a także zwiedzanie Starego Miasta, Wyspy Młyńskiej i Śródmieścia. W spotkaniu uczestniczyli członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa oraz radny województwa Jacek Chmarzyński.

 

Podczas uroczystości Odznakę Zarządu Głównego PTTK „Zasłużony Przewodnik PTTK” otrzymaliAntoni Szary z Pałuckiego Oddziału PTTK w Żninie i Ryszard Fierek z Oddziału PTTK im. ks. dr ppłk. Wł. Łęgi w Grudziądzu. Podziękowanie od marszałka otrzymała również rodzina zmarłego tragicznie w 2018 roku Zbysława Budzyńskiego, wieloletniego prezesa i przewodnika Koła Przewodników w Świeciu.

 

Lista wyróżnionych przewodników.

 

Trwają też zapisy na zwiedzanie atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach naszej dorocznej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”. W programie między innymi spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów. Zapisy na www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl – decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lutego 2019 r.

ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2019 r.

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz AntczakObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz Antczak

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone