Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Pożyczki na zieloną energetykę

Marszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Marszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Samorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) uruchomi niekomercyjne pożyczki na przedsięwzięcia inwestycyjne służące wytwarzaniu i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych. 29 marca w Urzędzie Marszałkowskim, w obecności  wicemarszałka Dariusza Kurzawy, odbyła się ceremonia podpisania umowy w tej sprawie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Pieniądze, blisko 30 mln złotych, pochodzą przede wszystkim z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

- O tym, jak ważna jest gospodarka niskoemisyjna przekonujemy się, niestety boleśnie, szczególnie wtedy, gdy docierają do nas informacje o złym stanie powietrza, którym oddychamy. Uruchamiane właśnie środki to krok w kierunku zmiany tej sytuacji – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 

 

O tanie, oprocentowane poniżej stopy rynkowej pożyczki na inwestycje związane z produkcją i dystrybucją zielonej energii będą się mogły ubiegać zarówno firmy, jak i podmioty publiczne, w tym instytucje samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. Wartość pożyczki do 5 mln złotych, czas spłaty do 10 lat. Szczegóły i dokumenty na ten temat wkrótce na stronie KPFP.

 

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) jest jedną z trzech instytucji finansowych, które administrują łącznie blisko 900 milionami złotych (211 mln euro) z naszego RPO, przeznaczonymi na pożyczki i poręczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz innych podmiotów. (Pozostałe to Bank Gospodarstwa Krajowego i samorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju.)

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) jest wybranym przez EBI pośrednikiem finansowym. To ta marszałkowska instytucja będzie oferowała w tym przypadku pożyczki ostatecznym beneficjentom.

 

W dzisiejszej ceremonii podpisania umowy uczestniczyli Goetz von Thadden i Piotr Skiba z EBI oraz prezes Agnieszka Wasita z KPFP.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

 

29 marca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2019 r.

 

Marszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPMarszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPMarszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPMarszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPMarszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPMarszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPMarszałkowski KPFP uruchomi niekomercyjne pożyczki na inwestycyjne w zieloną energię, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone