Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Wf. z Otylią

Konferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Konferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Na www.mistrzyniewszkolach.pl trwają zapisy online do pierwszej tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w szkołach”, którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak. 18 kwietnia we Włocławku, z udziałem naszej słynnej pływaczki i członek zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program.

 

– Jestem bardzo dumna z tego, że także w tym roku będziemy prowadzić nasz projekt. Mam nadzieję, że dzięki naszym lekcjom dziewczyny inaczej spojrzą na aktywność fizyczną i będą chętniej uczęszczać na lekcję wychowania fizycznego – mówi Otylia Jędrzejczak.

 

Zajęcia skierowane są do uczennic ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

 

  • Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Zapraszamy szkoły, kluby, a także grypy nieformalne.

 

– Naszym celem jest pokazanie im, że zajęcia wychowania fizycznego są nie tylko korzystne ze względów zdrowotnych i bardzo potrzebne, ale również, a może przede wszystkim, fajne. Że to może być po prostu świetna zabawa – dodaje Jędrzejczak. Głównym partnerem Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest Always #JakDziewczyna. To akcja społeczna wspierana przez miliony kobiet na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród młodych kobiet.

 

9 maja mistrzyni olimpijska z Aten i zaproszone przez nią wybitne polskie sportsmenki poprowadzą niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt we Włocławku. W czasie kilkugodzinnego spotkania uczestniczki wraz z mistrzyniami sportu ćwiczyć będą pod okiem wykwalifikowanych trenerów personalnych. Po zajęciach uczennice będą miały możliwość spotkania i zadawania pytań Otylii Jędrzejczak oraz zaproszonym przez nią wybitnym sportsmenkom. Dziewczęta otrzymają również atrakcyjne pakiety startowe.

 

Projekt „Mistrzynie w szkołach” jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego pierwsza odsłona w 2019 roku także przez województwo kujawsko-pomorskie. Gospodarzem tej niezwykłej lekcji będzie miasto Włocławek. W 2019 roku Otylia Jędrzejczak i pozostałe mistrzynie sportu spotkają się z uczennicami także w Starogardzie Gdańskim i Krakowie.

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

16 kwietnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2019 r.

 

Konferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPKonferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPKonferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPKonferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPKonferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPKonferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone