Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Wielkanocne warsztaty z jajem w roli głównej

Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl
Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl

Podopieczni toruńskiego Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka im. Każdego Człowieka gościli 16 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim na przygotowanym dla nich spotkaniu wielkanocnym. Atrakcją był udział w świątecznych warsztatach  chemicznych. W zajęciach uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

 

Naukowcy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowali dla dzieci i młodzieży pokaz chemiczny w popularnym wydaniu. Uczestnicy warsztatów mieli okazję sprawdzić elastyczność i wytrzymałość surowych jajek, między innymi spacerując po jajecznym chodniku. Inną niespodzianką była obserwacja, jak zachowuje się jajo w solance, jak powstają przebarwienia na skorupce oraz jak wygląda jajko w żelu. Na zakończenie spotkania nasi goście otrzymali wielkanocne upominki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 kwietnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2019 r.

 

Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl Wielkanocne warsztaty chemiczne w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone