Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Rodzinny rajd rowerowy w Żninie

Ubiegłoroczny rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski
Ubiegłoroczny rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski

W niedzielę (16 czerwca) Urząd Marszałkowski zaprosił miłośników dwóch kółek na rajd rowerowy w Żninie. Impreza odbyła się w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na kolejne dwa rajdy zaprosimy do Brodnicy i Torunia.

 

- Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. Wiosna to doskonały czas do poznawania urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam gorąco całe rodziny do udziału w rajdach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. To już piąta edycja naszej akcji. Pierwszym rajdem z cyklu było spotkanie we Włocławku. W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze sierpniowy rajd w Brodnicy i wrześniowy w Toruniu.

 

Start i meta rajdu żnińskiego znajdowała się na Placu Wolności. Trasa liczyła około 26 kilometrów i wiodła malowniczymi pałuckimi terenami w kierunku Wenecji. 

 

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzymał bezpłatny pakiet startowy, w skład którego wchodził numer startowy, butelka wody mineralnej oraz talon na posiłek regeneracyjny. Dla pierwszych 300 zarejestrowanych osób mamy również pamiątkowe skarpetki. Na mecie na wszystkich rowerzystów czekały medale akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2019”, a także konkursy i zabawy z nagrodami.

 

Więcej informacji oraz zapisy i regulaminy rajdów na stronie kujawsko-pomorskienarowery.pl

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 maja 2019 r. 

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone