Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Wsparcie dla rodzin

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Ponad 160 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na realizację programów propagujących walkę z uzależnieniami i patologiami w rodzinach, a także projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Zarząd województwa rozstrzygnął dwa konkursy przeznaczone dla organizacji pozarządowych, które realizują projekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie i wsparcia dla rodzin z dziećmi.

 

- To pieniądze na działania interwencyjne i wspierające dla rodzin z dysfunkcjami, rodzin zmagających się z problemem przemocy domowej, a także na działania służące wzmacniania potencjału  rodziny i rozwojowi umiejętności wychowawczych i rodzicielskich – mówi marszałek Piotr Całbecki.


W ramach konkursu „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie” wsparcie trafi między innymi na realizację różnego rodzaju programów pomocowych, akcji edukacyjnych, zajęć terapeutycznych i poradnictwa. Na ten cel przeznaczyliśmy 40 tysięcy złotych. Wsparcie otrzymają między innymi toruńskie Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka, włocławski oddział PCK i bydgoska Fundacja Wyjść z Cienia.

 

Lista dofinansowanych projektów

Na działania na rzecz wsparcia rodzin w pełnieniu ich funkcji rodzicielskich  przeznaczyliśmy 120 tysięcy złotych. Wśród  organizacji, które otrzymały dotacje na organizację grup wsparcia, warsztatów i zajęć są między innymi grudziądzka poradnia Specjalistyczna Pomoc Rodzicom Nadzieja, toruńska fundacja Archipelag Inicjatyw, Stowarzyszenie Dorośli Dzieciom w powiecie sępoleńskim i Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Lista dofinansowanych projektówBeata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


12 czerwca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone