Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Piknik zawodowy dla wychowanków pieczy zastępczej

Piknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Piknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

W sobotę (15 czerwca) w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbył się piknik zawodowy dla dzieci i młodzieży przebywających w pieczy zastępczej i ją opuszczających. Podczas imprezy szkoły i pracodawcy zaprezentowali im możliwe ścieżki rozwoju zawodowego. Wydarzenie zorganizował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu i fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca w Warszawie.

 

Wydarzenie odbyło się w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzic na Zastępstwo – Miłość na zawsze”. Piknik jest odpowiedzią potrzeby wychowanków domów dziecka, rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych w województwie kujawsko-pomorskim, stojących przed koniecznością wyboru nowej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej. Podczas imprezy usamodzielniająca się młodzież zapoznała się z przygotowaną dla nich ofertą edukacyjną, a także ofertą firm stanowiących potencjalnych pracodawców. Młodzi ludzie mieli okazję dokonać wyboru kierunku nauki, poznać możliwości rozwoju oraz z bliska zaobserwować, jak wygląda praca w zawodzie m.in. kierowcy, fryzjerki, kucharza.

 

Program pikniku

Strona internetowa Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu

 

W województwie kujawsko-pomorskim w 2017 roku w pieczy zastępczej przebywało ogółem 4,5 tysiąca dzieci, w tym w 2217 formach rodzinnej pieczy zastępczej blisko 3,3 tys. dzieci. W 72 placówkach pieczy instytucjonalnej przebywało 1,3 tys. dzieci, w tym 64 osoby wychowują się w 10 placówkach typu rodzinnego.

 

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest organem prowadzącym dla Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Toruniu.

 

Siedziba ośrodka mieści się przy ul. Konstytucji 3 Maja 40 A w Toruniu. Telefon kontaktowy: 56 652 29 32, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W skład ośrodka wchodzą oddziały :

  • Oddział w Bydgoszczy, ul. Karpacka 31, tel. 52 582 14 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Oddział we Włocławku, ul. Bechiego 2, tel. 54 236 59 89, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Oddział w Jaksicach (powiat inowrocławski), ul. Sportowa 4, tel. 52 351 16 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Storna internetowa Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

13 czerwca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2019 r.

 

Piknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj KurasPiknik zawodowy pieczy zastępczej w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone