Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Piknik zawodowy dla wychowanków pieczy zastępczej

Uczestnicy pikniku będą mogli poznać tanijki zawodów, m.in. fryzjera, kucharza, kierowcy, fot. Jacek Smarz
Uczestnicy pikniku będą mogli poznać tanijki zawodów, m.in. fryzjera, kucharza, kierowcy, fot. Jacek Smarz

W sobotę (15 czerwca) w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbędzie się piknik zawodowy dla dzieci i młodzieży przebywających w pieczy zastępczej i ją opuszczających. Podczas imprezy szkoły i pracodawcy zaprezentują im możliwe ścieżki rozwoju zawodowego. Wydarzenie organizuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu i fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca w Warszawie.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzic na Zastępstwo – Miłość na zawsze”. Piknik jest odpowiedzią potrzeby wychowanków domów dziecka, rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych w województwie kujawsko-pomorskim, stojących przed koniecznością wyboru nowej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej. Podczas imprezy usamodzielniająca się młodzież zapozna się z przygotowaną dla nich ofertą edukacyjną, a także ofertą firm stanowiących potencjalnych pracodawców. Młodzi ludzie będą mieli okazję dokonać wyboru kierunku nauki, poznać możliwości rozwoju oraz z bliska zaobserwować, jak wygląda praca w zawodzie m.in. kierowcy, fryzjerki, kucharza.

 

Program pikniku

Strona internetowa Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu

 

W województwie kujawsko-pomorskim w 2017 roku w pieczy zastępczej przebywało ogółem 4,5 tysiąca dzieci, w tym w 2217 formach rodzinnej pieczy zastępczej blisko 3,3 tys. dzieci. W 72 placówkach pieczy instytucjonalnej przebywało 1,3 tys. dzieci, w tym 64 osoby wychowują się w 10 placówkach typu rodzinnego.

 

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest organem prowadzącym dla Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Toruniu.

 

Siedziba ośrodka mieści się przy ul. Konstytucji 3 Maja 40 A w Toruniu. Telefon kontaktowy: 56 652 29 32, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W skład ośrodka wchodzą oddziały :

  • Oddział w Bydgoszczy, ul. Karpacka 31, tel. 52 582 14 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Oddział we Włocławku, ul. Bechiego 2, tel. 54 236 59 89, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Oddział w Jaksicach (powiat inowrocławski), ul. Sportowa 4, tel. 52 351 16 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Storna internetowa Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

13 czerwca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone