Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Wieś na weekend 2019

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl
fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Zapraszamy do udziału w imprezach plenerowych z cyklu „Wieś na weekend”. W najbliższą niedzielę (7 lipca) Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego, Gawędziarzy i Śpiewaków Ludowych w Osięcinach (powiat radziejowski). Imprezę organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach. 

 

W tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył wsparcie w wysokości ponad 85 tysięcy złotych na przygotowanie 21 takich wydarzeń promujących produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne, lokalne zwyczaje oraz dziedzictwo kulturowe wsi.

 

- Systematycznie wspieramy organizację imprez, które integrują społeczność lokalną oraz świetnie promują małe ojczyzny. Wielka w tym zasługa organizujących te wydarzenia lokalnych stowarzyszeń i fundacji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wsparcie podzieliliśmy w ramach konkursu „Wieś na weekend”, dotyczącego dofinansowania imprez, których celem jest aktywizacja mieszkańców wsi, podejmowanie inicjatyw służących włączeniu społecznemu, a także promocja przedsięwzięć finansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Wszystkie imprezy odbywają się w soboty lub niedziele między czerwcem a wrześniem. W najbliższą niedzielę (7 lipca) do Osięcin (powiat radziejowski) zapraszamy wszystkich miłośników dawnych obrzędów, przyśpiewek i gawęd. W programie Wojewódzkich Spotkań Obrzędu Ludowego, Gawędziarzy i Śpiewaków Ludowych między innymi spektakle "Wigilia św. Jana", "Pomoc sąsiedzka przy żniwach na Kujawach", "Jako mać tako nać", "Osięcińskie przyśpiewki". Przygotowano także konkursy, wystawę prac twórców ludowych, występy kapel, prezentacje regionalnych strojów i stoiska z lokalnymi wyrobami. 

 

Lista wszystkich projektów w ramach konkursu „Wieś na weekend 2019”.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 czerwca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 3 lipca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone