Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Weekend z kulturą

Teatr Horzycy zaprasza na kolejne inscenizacje „Koncertu marzeń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Teatr Horzycy zaprasza na kolejne inscenizacje „Koncertu marzeń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Pierwszy koncert w ramach cyklu "Wakacje z Chopinem" w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu, Wernisaż wystawy o architekturze Włocławka, spektakl w Teatrze im. Wilama Horzycy, festiwal sztuk performatywnych w Toruniu oraz spotkanie zespołów ludowych w Osięcinach (powiat radziejowski) to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

„Architektura Włocławka w dwudziestoleciu międzywojennym” to tytuł wystawy dostępnej dla zwiedzających w Muzeum Historii Włocławka. Ekspozycja powstała w oparciu o plany architektoniczne oraz ikonografię włocławskiego międzywojnia. To właśnie lata międzywojenne ostatecznie ukształtowały obraz centralnej części miasta, w tym okresie powstało sporo interesujących realizacji, które w prowincjonalnej mikroskali były odzwierciedleniem zjawisk w architekturze polskiej i europejskiej. Zajmują one znaczące miejsce w zabudowie miejskiej nie tylko pod względem liczby obiektów, tworzących nieraz całe enklawy architektoniczne, ale także jako mocny znak plastyczny, kontrastujący zarówno z dekoracyjnymi formami sprzed I wojny światowej, jak też z powojennymi blokami i niejednoznaczną, trudną jeszcze do definitywnej oceny architekturą współczesną. Muzeum Historii Włocławska jest częścią Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Więcej na stronie MZKID.

 

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza w weekend (5-7 lipca) na swoją ostatnią  premierę: „Koncert marzeń”, czyli podróż przez historię muzyki zagranicznej. Usłyszymy 22 przeboje w nowych interpretacjach aktorek i aktorów Teatru Horzycy. W programie koncertu są m.in. utwory Abby, Elli Fitzgerald, Marleny Dietrich, Beatles, Madonny, Cindy Lauper, Bonni Tyler, Eurythmics, Chucka Berry, a także Nirvany, Radiohead, czy Amy Winehouse. Do realizacji „Koncertu marzeń” zaproszono troje toruńskich choreografów: Joannę Miś-Fudali, Martę Pańkę i Radosława Kubiaka oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Igora Nowickiego. Stworzą oni pełen dobrej energii spektakl z muzyką na żywo pod opieką artystyczną Pawła Paszty. Więcej na stronie teatru.

 

W weekend (5-7 lipca) Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zaprasza na IV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych TERYTORIA/TERRITORIES. GRANICE.  Tytuł festiwalu nawiązuje do terytorium wspólnotowego, rozumianego jako przestrzeń mentalna, czyli wypełniona emocjami i wspomnieniami, sensami i znaczeniami. Podczas wydarzenia działania performatywne zaprezentują artyści Polski, Białorusi, Ukrainy oraz Francji. Więcej na stronie CSW.

 

W Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach w niedzielę (7 lipca) odbędzie się Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego, Gawędziarzy i Śpiewaków Ludowych. Podczas imprezy wystąpią  amatorskie zespoły teatralne oraz gawędziarze i śpiewacy ludowi z województwa kujawsko-pomorskiego, działający w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym, mający w swoim repertuarze widowiska obrzędowe nawiązujące do lokalnych tradycji ludowych naszego regionu oraz gawędy w gwarze kujawskiej i tradycję śpiewu ludowego. Więcej na stronie współorganizatora, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wydarzenie odbywa się ramach projektu „Wieś na weekend”.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Teatr im. Wilama Horzycy, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu i Kujawskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 lipca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone