Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Weekend z kulturą

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów obędzie się pod ciechocińskimi tężniami w najbliższy weekend, fot. Mikołaj Kuras
Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów obędzie się pod ciechocińskimi tężniami w najbliższy weekend, fot. Mikołaj Kuras

Festiwal kultury Romów w Ciechocinku oraz koncerty w Toruniu, Szafarni i Lubostroniu to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów organizowany przez Don Vasyla Szmidta to gwóźdź letniego programu w Ciechocinku. Najbliższa jego edycja odbędzie się w piątek i sobotę (19-20 lipca). Co roku pod tężniami rozbija się cygański tabor z ogniskiem i kolorowymi wozami, a przez dwa wieczory nad miastem unoszą się niezwykłe rytmy romskiej muzyki w wykonaniu artystów z całego świata. Koncert galowy festiwalu tradycyjnie już transmituje telewizyjna Dwójka. Więcej na stronie Urzędu Miasta Ciechocinek.

 

W piątek (19 lipca) w Toruniu na scenie plenerowej na Wiśle odbędzie się koncert z piosenkami Andrzeja Zauchy i Jacka Cygana. Wystąpią: Kasia Moś, Igor Herbut, Marta Król, Wojciech Myrczek, Vivian Buczek, Dominika Jaszczyńska i Paweł Wolsztyński. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke. Wstęp wolny. Więcej na facebooku.

 

W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni w niedzielę (21 lipca) kolejny koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”, Podczas koncertu utwory Chopina, a także Paderewskiego i Liszta, przybliży publiczności prof. Andrzej Tatarski. W programie m.in. Polonez c-moll op. 40 nr 2 i Ballada As-dur op. 47 Fryderyka Chopina, a także efektowne pianistyczne parafrazy chopinowskich pieśni: „Pierścień i Hulanka” Liszta oraz Legenda As-dur op. 16 nr 1 i Polonez H-dur op. 9 nr 6 Paderewskiego. Pianiście towarzyszyć będzie Anna Magalska, aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, która przeczyta fragmenty listów Chopina pisanych w Szafarni. Więcej na stronie ośrodka.

 

Pałac Lubostroń w niedzielę (21 lipca) organizuje kolejny koncert z cyklu „Pałac dzieciom”, adresowanego do najmłodszych słuchaczy, którzy biorą aktywny udział w wydarzeniu. Podczas koncertu wystąpi wokalistka i pedagog muzyczny Dorota Borowicz. Cykl organizowany jest we współpracy z Filharmonia Pomorską. Więcej na stronie pałacu.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Pałac Lubostroń są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 lipca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone