Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Zapisz się na bezpłatne kursy językowe

Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy chcą nauczyć się języków: angielskiego, niemieckiego lub francuskiego, zapraszamy do udziału w bezpłatnych kurach językowych. Do tej pory ze 180-godzinnych szkoleń skorzystało już ponad 4 tysiące mieszkańców regionu. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych województwa, jeśli tylko zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób. Zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl

 

- We współczesnym świecie znajomość wyłącznie mowy ojczystej już nie wystarcza. Komunikatywne posługiwanie się językiem obcym staje się dziś niezbędne. Przykładamy dużą wagę do jakości kształcenia i czynimy wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić swoje kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Udział w bezpłatnych kursach językowych jest jedną z takich propozycji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Od tego czasu z bezpłatnych szkoleń skorzystało ponad 4 tysiące osób. Największym zainteresowaniem cieszy się język angielski.

 

Obecnie kursy językowe odbywają się w:

 

 • Bydgoszczy (w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Gospodarki, Biurowcu IDEA, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i siedzibie firmy PESA),
 • Toruniu (w siedzibie Akademii Nauki oraz w Wyższej Szkole Bankowej),
 • Inowrocławiu (na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarczej i siedzibie Fundacji Ekspert),
 • Włocławku (w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy),
 • Szubinie (w Szkole Podstawowej nr 1),
 • Nakle nad Notecią (w siedzibie Training House).

 

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie grup zajęciowych w Grudziądzu, Kowalu (powiat włocławski), Radziejowie, Lipnie i Włocławku Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

 

Do skorzystania z marszałkowskich kursów językowych zapraszamy aż 10 tysięcy osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

 

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup:

 

- osób z wykształceniem maksymalnie średnim,

- osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),

- osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projektach wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. 

 

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firmą Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliony złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 26,3 miliony złotych.

 

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 507 927 366.

 

 

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego korzystają także ze szkoleń komputerowych z zakresu miedzy innymi projektowania stron www, obsługi programów biurowych w administracji i tworzenia grafiki komputerowej. Więcej informacji na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl oraz tutaj.

 

Szkolenia językowe w liczbach:

 

 • 10 tysięcy osób skorzysta z bezpłatnych kursów do końca 2021 roku,
 • Blisko 160 grup szkoleniowych, 
 • ponad 4 tysiące osób skorzystało lub korzysta ze szkoleń
 • 180 godzin trwa kurs kończący się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej,
 • 4 godziny lekcyjne zajęć w tygodniu,
 • 29,2 miliony złotych to całkowita wartość projektu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lipca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone