Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Kursy językowe dla dorosłych - od września zapisy do nowych grup

Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Czekamy na blisko 7 tysięcy chętnych do uczestnictwa w marszałkowskich szkoleniach językowych. Do tej pory na bezpłatne kursy języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego przeznaczonych dla mieszkańców naszego regionu zapisały się ponad 3 tysiące osób. Od września rusza rekrutacja do kolejnych grup zajęciowych, które rozpoczną kursy w październiku. Zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl

 

- Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Do tej pory uruchomiono 218 grup szkoleniowych. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z języka angielskiego.

 

Od października zajęcia odbywać się będą w:

 

 • Bydgoszczy (w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Gospodarki, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i siedzibie firmy Training House),
 • Toruniu (w siedzibie Akademii Nauki oraz w Wyższej Szkole Bankowej),
 • Inowrocławiu (na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarczej i siedzibie Fundacji Ekspert),
 • Włocławku (w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy),
 • Szubinie (Szkoła Podstawowa nr 1),
 • Nakle nad Notecią (w siedzibie Training House, ul. Gimnazjalna 4),
 • Brodnicy (w szkole językowej Speakland, ul. Mostowa 14),
 • Sępólnie Krajeńskim (w Centrum Kultury i Sztuki, ul. Kościuszki 4).

 

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie grup zajęciowych w Grudziądzu, Kowalu (powiat włocławski), Skępem (powiat lipnowski), Lipnie, Żninie i Tucholi. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

 

Z marszałkowskich kursów językowych skorzysta aż 10 tysięcy osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

 

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup:

 

- osób z wykształceniem maksymalnie średnim,

- osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),

- osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projektach wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. 

 

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firmą Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliony złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 26,3 miliony złotych.

 

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 507 927 366.

 

 

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego korzystają także ze szkoleń komputerowych z zakresu miedzy innymi projektowania stron www, obsługi programów biurowych w administracji i tworzenia grafiki komputerowej. Więcej informacji na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl oraz tutaj.

 

Szkolenia językowe w liczbach:

 

 • 10 tysięcy osób skorzysta z bezpłatnych kursów do końca 2021 roku,
 • 218 grup szkoleniowych,
 • 3 tysiące osób skorzystało lub korzysta ze szkoleń
 • 180 godzin trwa kurs kończący się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej,
 • 4 godziny lekcyjne zajęć w tygodniu,
 • 29,2 miliony złotych to całkowita wartość projektu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lipca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone