Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Weekend z kulturą

W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni wystąpią Katarzyna Bąkowska i  Katarzyna Nowaczewska-Manthey, fot. materiały ośrodka
W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni wystąpią Katarzyna Bąkowska i Katarzyna Nowaczewska-Manthey, fot. materiały ośrodka

Koncerty w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Filharmonii Pomorskiej i CKK Jordanki w Toruniu oraz wernisaż wystawy w toruńskim CSW to nasze propozycje na ostatni weekend wakacji. "ETNO Paszport poleca na ostatni weekend wakacji"

 

W sobotę (31 sierpnia) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni dzieła znakomitych polskich twórców przedwojnia i czasów powojennych zaprezentuje duet Katarzyna Bąkowska (skrzypce) i  Katarzyna Nowaczewska-Manthey (fortepian). Usłyszymy kompozycje autorstwa Romana Statkowskiego, Zygmunta Noskowskiego, Leopolda Godowskiego, Artura Malawskiego, Grażyny Bacewicz, Witolda Lutosławskiego,  Artura Malawskiego oraz Michała Spisaka. Więcej na stronie ośrodka.

 

Na zakończenie wakacji w piątek (30 sierpnia) Filharmonia Pomorska proponuje kameralny koncert z silnym bydgoskim akcentem. Wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Bernarda Chmielarza oraz soliści młodego pokolenia związani z Bydgoszczą Hanna Okońska (sopran) i Łukasz Ratajczak (tenor). W programie między innymi znane i lubiane utwory z operetek i musicali. Więcej na stronie filharmonii.

 

Na wernisaż prac malarskich Jerzego Brzuszkiewicza „BOXer – Układy odniesienia” zaprasza w piątek (30 sierpnia) Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Ekspozycja prac artysty urodzonego w 1946 roku w Lingen w Niemczech, a przez prawie całe życie związanego z Toruniem, będzie miała charakter przeglądu najważniejszych jego dokonań. Na wystawie zaprezentowany zostanie wybór ponad 300 prac – rysunków, obrazów, instalacji, obiektów, fotografii z około 50 lat działalności artysty. Więcej na stronie CSW.

 

W piątek (30 sierpnia) zapraszamy na przedostatni koncert festiwalu Nova Muzyka i Architektura. Na scenie CKK Jordanki w Toruniu wokalista Jarek Wist i Krzysztof Herdzin Big Band zaprezentują utwory wykonywane przez Franka Sinatrę: “Young and Fresh”; “Mack the Knife”; “Fly Me to the Moon”; “Love and Marriage”; “Girl from Ipanema”; “A Foggy Day”; “Frank’s Blues”; “My Way”; “Let’s Face the Music and Dance”; “I Won’t Dance”; “I’ve Got You Under My Skin”; “Night and Day”; “New York, New York”. Więcej na stronie festiwalu.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Filharmonia Pomorska są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 sierpnia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone