Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Piotrków Kujawski ma nową oczyszczalnię

Otwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej Goiński
Otwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej Goiński

W piątek (6 września) otwarta została nowa oczyszczalnia ścieków w Piotrkowie Kujawskim. Jej budowa była możliwa dzięki dofinansowaniu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wsparcie w kwocie 5,6 mln złotych, sprawia, że jest to jedna z największych inwestycji realizowanych przy udziale środków unijnych w powiecie radziejowskim w obecnej perspektywie finansowej. W uroczystości otwarcia uczestniczyli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

 

Inwestycja polegała na rozbudowie i przebudowie istniejącej oczyszczalni ścieków przy ulicy Parkowej w Piotrkowie Kujawskim. Jej efektem jest poprawa jakości oczyszczonych ścieków oraz znaczne zwiększenie przepustowości oczyszczalni. W ramach inwestycji wymieniono także odcinek kolektora sanitarnego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni ścieków oraz budowa obiektów, w których mieszczą się budynek techniczny, punkt zlewny ścieków doważonych, zbiornik uśredniający, zbiornik osadu nadmiernego, pompownia główna, studnia kraty hakowej i studnia pomiarowa.

 

Wartość projektu to 9 352 362,13 zł, gdzie z RPO wyniosło 5 622 488,26 zł.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 września 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2019 r.

 

Otwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej GoińskiOtwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, fot. Andrzej Goiński

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone