Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Kultura dla Niepodległej

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Koncert „Ku pokrzepieniu serc” w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, spektakl teatralny i Nadzwyczajny Koncert w Pałacu Lubostroń oraz warsztaty w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu to nasze propozycje na spotkanie z kulturą z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Więcej weekendowych propozycji.

 

W sobotę (9 listopada) w salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się koncert „Ku pokrzepieniu serc”. Na scenie pojawią się stypendyści Miasta Bydgoszczy: Monika Litwin–Dyngosz (mezzosopran), Wojciech Dyngosz (baryton) i Wojciech Broczkowski (fortepian). W programie dzieła Moniuszki i Noskowskiego. Na zakończenie koncertu artyści wspólnie z publicznością zaśpiewają pieśni patriotyczne. Więcej.

 

W Pałacu Lubostroń w niedzielę (10 listopada) odbędzie się prelekcja Agnieszki Wysockiej i spektakl teatralny „(Nie)zwykłe kobiety Pomorza i Kujaw – one budowały niepodległą”. Jednoaktowy spektakl został przygotowany przez Teresę Wądzińską. Inspiracją sztuki są życiorysy kobiet, które czynnie uczestniczyły w rozwoju życia społecznego i niepodległościowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Muzykę do przedstawienia skomponował i opracował Waldemar Knade. Więcej. W poniedziałek (11 listopada) zapraszamy na Koncert Nadzwyczajny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie arie z oper Moniuszki w wykonaniu solistów Akademii Muzycznej: Roksana Korban- sopran, Anna Koziara- mezzosopran, Sebastian Rutkowski- bas, Daniel Rudowski- fortepian. Więcej.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu organizuje w poniedziałek (11 listopada) bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci od 6. roku życia. Motywem przewodnim będą kwiaty polskie. Więcej.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Pałacu Lubostroń oraz Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są jednostkami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

8 listopada 2019 r.

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone