Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Podsumowanie projektu „Umiem pływać”

Podsumowanie projektu „Umiem pływać”, fot. Marcin Drogorób/UMWKP
Podsumowanie projektu „Umiem pływać”, fot. Marcin Drogorób/UMWKP

Na pływalni „Delfin” we Włocławku odbyło się w czwartek (21 listopada) podsumowanie tegorocznej, szóstej edycji programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 81 gmin z naszego regionu. W tym roku w lekcjach pływania brało udział blisko 10 tysięcy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

 

 - „Umiem pływać” to jeden z kilku realizowanych w naszym województwie programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Do młodych kierujemy także program rozwoju koszykówki oraz Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywały się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć jest sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. 

 

Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. W tym roku do udziału w programie zgłosiło się 81 gmin. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia to 2,3 miliona złotych, z czego pół miliona to środki z budżetu samorządu województwa.

 

Gościem specjalnym dzisiejszego spotkania była Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk – pływaczka, rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

 

Program „Umiem pływać” w liczbach:

  • w tegorocznej edycji brało udział blisko 10 tysięcy uczniów
  • od 2014 roku z programu skorzystało już ponad 35 tysięcy dzieci
  • zajęcia odbywały się na 47 pływalniach na terenie całego województwa

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 listopada 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2019 r.

 

Podsumowanie projektu „Umiem pływać”, fot. Marcin Drogorób/UMWKPPodsumowanie projektu „Umiem pływać”, fot. Marcin Drogorób/UMWKPPodsumowanie projektu „Umiem pływać”, fot. Marcin Drogorób/UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone