Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Zaczynamy przygotowania do świąt

Świerk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej Goiński
Świerk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej Goiński

Prawie 20 metrów wysokości będzie mierzyć choinka, która stanie przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W lesie pod Raciniewem w powiecie chełmińskim wybrał ją w poniedziałek (2 grudnia) marszałek Piotr Całbecki.

 

Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies (L.) H. Karst) rosnący w zasobach Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Marszałek Piotr Całbecki odwiedził także rezerwat przyrody Linje - jeden z niewielu w Europie rezerwatów brzozy karłowatej. Wybór choinki to pierwszy etap przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W piątek (13 grudnia) przed siedzibą samorządu województwa pojawi się bożonarodzeniowa szopka, której wnętrze przygotowane zostanie jak co roku przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. We wtorek (3 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się doroczna wystawa rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych. Więcej w naszym materiale.

 

Świąteczne spektakle przygotował dla rodzin z dziećmi Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. W tym roku zaprezentuje przedstawienia „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” oraz „Pan Kleks”. Inscenizacje będzie można zobaczyć w pięciu miastach naszego województwa: Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu. Pierwszy spektakl już w sobotę (7 grudnia) w CKK Jordanki w Toruniu. Więcej.

 

Za dwa tygodnie w niedzielę (15 grudnia) zapraszamy na przedświąteczne marszałkowskie warsztaty, podczas których po raz pierwszy zabłyśnie nasza choinka.

 

19 grudnia (czwartek) w Dworze Artusa odbędzie się wigilia samorządowa. Urząd Marszałkowski organizuje także spotkanie wigilijne dla bezdomnych.

 

To tylko niektóre przedświąteczne atrakcje. Więcej informacji o wydarzeniach już wkrótce.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 grudnia 2019 r.  

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2019 r.

 

Świerk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej GoińskiŚwierk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej GoińskiŚwierk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej GoińskiŚwierk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej GoińskiŚwierk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej GoińskiŚwierk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej GoińskiŚwierk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej GoińskiŚwierk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej Goiński

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone